PZPN nagrodził pracę zawodników i zawodniczek z Gorlickiego!

  • 09.05.2021, 10:38
  • Monika Kulka-Smołkowicz

Podziel się:

Oceń:

PZPN nagrodził pracę zawodników i zawodniczek z Gorlickiego! Fot. Waleczne Sitniczanki
W tych zmaganiach PZPN swoich sił próbują tysiące młodych sportowców. Wymaga to od niech niemałej determinacji, ponieważ ze względu na pandemię ich praca indywidualna przekłada się na sukces drużyny bardziej niż kiedykolwiek.

 

Zielone Wyzwania są formą turnieju, który w warunkach pandemii mają zastąpić klasyczny turniej sportowy dla młodych piłkarzy i piłkarek. Jest to projekt realizowany w ramach Ogólnopolskiego Turnieju Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku. Promocja zdrowego trybu życia nie jest obecnie łatwa, ale, jak się okazało, zachęcenie dzieci i młodzieży do aktywności poza komputerami wcale nie było trudne. Zielone Wyzwania to cykl, w którym zadania realizowane są zgodnie z aktualnymi wytycznymi sanitarnymi. Część z nich mogła być więc realizowana zespołowo, część indywidualnie. Aktywności poszczególnych członków zespołu składała się na sukces całej drużyny.
 
W piątkowy wieczór ogłoszono wyniki konkursu Zielone Wyzwania nr 3. Drużyny z powiatu gorlickiego, z naszego podokręgu piłki nożnej odniosły wielki sukces:
 
  • 2 miejsce zajęła Drużyna ASEREK TEAM w kategorii U8 chłopców
  • 2 miejsce zajęły Waleczne Sitniczanki ze SP Sitnicy gmina Biecz w kategorii dziewcząt U8
  • 3 miejsce zajęła drużyna Podhalanina Biecz w kat U12 chłopców

 

Należy przy tym nadmienić, że w pierwszym Zielonym Wyzwaniu 1 w kategorii U10 dziewcząt, pierwsze miejsce zajęła drużyna UKS 3 Weronika. Filmik z realizowanym przez nie zadaniem nagrywany był w SP Staszkówka gdzie ta drużyna trenuje. W drugim zadaniu Zielonego Wyzwania pierwsze miejsce zajęła zaś UKS 3 w kategorii U8 dziewcząt. Tu film był nagrywany w SP Ropicy Polskiej.
Zwycięzcy każdego z zadań zostają nagrodzeni wyjazdem do Warszawy. Teraz aż trzy drużyny reprezentujące nasz region dosłownie otarły się o najwyższe miejsca na podium. To jednak nie koniec rywalizacji: już w poniedziałek zawodnicy zmierzą się z czwartym Zielonym Wyzwaniem. Jego podjęcie da nową szansę dla wszystkich zawodników i zawodniczek na wymarzony wyjazd do stolicy.
 
Koordynatorem PZPN–MZPN Kraków na województwo małopolskie Turnieju Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku- Zielonych Wyzwań jest Mariusz Wrażeń. Z dumą opowiada on o sukcesach młodych sportowców z naszego regionu:
 
Wielkie brawa należą się wszystkim uczestniczącym drużyna w Małopolsce, a gratulacje dla nagrodzonych. Jak do tej pory w trzech zadaniach udział wzięło przeszło 800 drużyn z całej Polski, z tego najwięcej z Małopolski. W Małopolsce mamy też najwięcej drużyn nagrodzonych przez PZPN.
 
Cieszy niezmiernie to, że wśród nagrodzonych przez PZPN są też drużyny z naszego podokręgu: powiatu gorlickiego. Nasz podokręg piłki nożnej jest najmniejszym podokręgiem w całej Polsce, ale w PZPN jest o nim głośno dzięki drużynom, które zostały nagrodzone za wykonane zadania.
 
Za 1 miejsce jest sprzęt o wartości 2000 zł oraz wyjazd do Warszawy na dwa dni sponsorowany przez PZPN. Nie bez znaczenia jest także możliwość uczestniczenia w treningu pod okiem trenerów reprezentacji naszego kraju. Dodatkowo podczas wizyty w Warszawie na małych zawodników czeka także nagroda-niespodzianka. Drugie miejsce nagradzane jest sprzętem o wartości 1500 zł, a za 3 miejsce drużyna zdobywa 10 markowych piłek do gry.
 
Od 10 maja rozpoczyna się ostatnie, czwarte zadanie w ramach Zielonego Wyzwania. Trzymajcie kciuki za reprezentantów naszego powiatu, ponieważ dają oni wspaniałe świadectwo tego, że nawet w czasie pandemii drużyna i poczucie odpowiedzialności za nią, to sprawa każdego z zawodników z osobna. Najmłodsi pokazują, że to wielka wartość.
 
Rywalizację możecie śledzić na bieżąco na stronie FB >>>Zielone Wyzwanie
O samej rywalizacji poczytacie więcej na stronie organizatora >>> Łączy nas Piłka
 
 
Monika Kulka-Smołkowicz

Zdjęcia (2)


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Rozwódka
Rozwódka 09.05.2021, 23:56
Ciekawe czy dzieci o tym wiedzą że Bierzmowanie to sakrament bez znaczenia w większości nie przydaje się nikomu.

Pozostałe