Za trzy dni most zostanie zamknięty. Czy to gotowa kładka dla pieszych i rowerzystów?!

  • 02.07.2021, 11:56
  • Monika Kulka-Smołkowicz

Podziel się:

Oceń:

Za trzy dni most zostanie zamknięty. Czy to gotowa kładka dla pieszych… Fot. haloGorlice
Wczoraj, przy okazji obserwacji zmian poziomu wody w rzekach zobaczyliśmy stan przygotowania ścieżki dla pieszych i rowerzystów w Gminie Sękowa. Ma ona być sposobem na przeprawienie się przez rzekę w czasie remontu mostu.

 

Prowizoryczne rozwiązanie, które ma rozwiązać problem nawet na kilka najbliższych miesięcy w chwili obecnej prezentuje się tak, jak na załączonych niżej zdjęciach. Jest to prawdopodobnie docelowa „kładka pieszo-rowerowa”, która w czasie remontu mostu ma umożliwiać szybkie przemieszczenie się z Siar do Sękowej.

Zadzwoniliśmy dziś rano do urzędu z pytaniem o to miejsce. Poinformowano nas, że całość inwestycji spoczywa na barkach Zarządu Dróg Wojewódzkich i to właśnie on odpowiada w pełni za wyznaczenie alternatywnych tras dojazdu i przejść dla pieszych. Przygotowanie terenu pod przyszłą budowę oraz rozwiązanie problemu skomunikowania miejsc pozostaje w gestii inwestora i wykonawcy: sękowski urząd nie ma na to wpływu.

 

Czy to już ostateczna forma kładki?

Obecnie teren nadal jest przygotowywany. Wczoraj dojście do wskazanej kładki było już możliwe: od strony sękowskiego kościółka większość trasy biegnie po kamienistym parkingu. Błoto pojawiające się przy samej kładce jest efektem niedawnych praw w tym miejscu. Na drugim brzegu teren jest zdecydowanie trudniejszy i wymaga jeszcze wielu prac. Te nadal trwają, a ich efekt zobaczymy już w poniedziałek.

Sama kładka jest dość wąska. Nie byliśmy przygotowani na dokonanie precyzyjnych pomiarów, ale jeśli to właśnie jest docelowe rozwiązanie, to dla wielu osób podróż w te strony może być wyzwaniem. Szerokość kładki pozwala obecnie na swobodne przejście jednej osobie. Piesi wyminą się, ale osoby poruszające się rowerami lub rodzice z małymi dziećmi w wózkach będą musieli pokonywać trasę pojedynczo. Możliwość przejazdu będzie jednak uzależniona w pełni od gabarytów pojazdu. Nawierzchnia kładki także będzie utrudniała taką podróż.

 

Jak mieszkańcy poradzą sobie z zamknięciem drogi?

O tym przekonamy się już za trzy dni. Biorąc pod uwagę to, że bezpośrednio przy rzece znajduje się chętnie odwiedzany kościółek, a w niewielkiej odległości za mostem mieszka bardzo wiele osób pracujących w Gorlicach, wybór roweru, jako alternatywnego środka transportu wydaje się bardzo rozsądny. Jeśli jednak przeprawienie się z nim po przygotowywanej kładce będzie niemożliwe, wiele osób będzie musiało przygotować się na znaczące wydłużenie swojej podróży i jazdę wyznaczonym objazdem.

Remont jest jednak konieczny, dlatego mimo utrudnień trzeba będzie się z tym pogodzić.

Na miejsce wrócimy w najbliższy poniedziałek (5 lipca) i wtedy przekonamy się, jak będzie wyglądała przeprawa przez rzekę w czasie remontu.

 

Monika Kulka-Smołkowicz

Zdjęcia (17)


Komentarze (19)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

tn tin
tn tin 13.09.2021, 23:12
powinien być objazd koło mostu a nie kładka
przez górki i koźleniec droga będzie wygladać jak koło stadionu i pływalni w Gorlicach
sito tyle
a na naprawe brak pieniedzy
za to na jakieś czytane imprezy wyjazdy seniorów
to ma
znam take osoby co mogły by skorzystać ale gmina ma swój ,,elektorat
''
kiryniów
kiryniów 09.07.2021, 18:09
wczoraj instalowano kładkę nad sekówką
bendorf
bendorf 05.07.2021, 16:48
most powinien być i byłby terytorialsi mieli pomóc zbudować ale ci co przywiazuja sie do drzew nie zgodzili sie na to
a na masową skale chcą wycinać w Krakowie ? i GDZie są panowie ekolodzy. panie majchrowski do dymisjii
~~~~ja
~~~~ja 04.07.2021, 21:07
Myślę, że nie powinno się nic remontować w czasach gdy mieszkańcy chcą zamiast tymczasowej kładki na czas remontu mostu z prawdziwego zdarzenia.
Bobik
Bobik 03.07.2021, 23:53
Taka obrotna Pani wójt i pozwoliła na taką fuszerkę. Pieniądze na odwierty były ale na przeprawę już nie ma. A kto poniesie koszty mieszkańców na objazdy, kto poniesie koszty strat przedsiębiorców gdzie rada gminy była na etapie ustaleń, najprościej zamknąć i po problemie. Co będzie jeśli nie zdążą w terminie
Pół roku to nie dwa tygodnie
A czy wziął ktoś pod uwagę co się będzie działo we wrzesniu jak szkoły ruszą i wszyscy na godz 8 beda jechać w strone miasta ul dukielska
Lub środkowym pasem z ul mickiewicza w strone dukli co bedzie się działo na zawodziu
Pozdrawiam nie myślących z gminy sękowa
avion
avion 05.07.2021, 15:20
a konserwator zabytków i wydział rejonu dróg to co?to oni za tym stoją
nie gmnia.ona nie ma tu nic do powiedzenia.
strona wuwuwu
strona wuwuwu 04.07.2021, 18:17
Jestem właśnie po wizji lokalnej tej "przeprawy". Dno. Zdowy człowiek przejdzie. Ale ktoś, kto ma jakiekolwiek problemy ruchowe - z wielkim trudem, albo wcale.
Top jest kpina z ludzi~!
ja
ja 03.07.2021, 18:13
Ciekawe o ile wzrosły koszty inwestycji w związku z budową kładki. W pierwszej wersji jej nie uwzględniono.
lolo
lolo 03.07.2021, 14:32
Kompromitacja ZDW i druga kompromitacja pani wójciny, że na takie coś pozwoliła. Swoją drogą będzie to piękna wizytówka Małopolski i Sękowej dla turystów odwiedzających zabytkowy kościółek. Już widzę miny tych Japończyków albo Chińczyków na widok tej przeprawy.
miki
miki 02.07.2021, 21:04
Przyjdzie wieksza woda i bedzie po kładce, ta kładka to robota firmy Czystaść przypadkiem nie jest?
der
der 02.07.2021, 15:00
w sam raz dla matek z dziecmi. a jak juz jest wozek blizniak to tymbardziej
HellOKitty
HellOKitty 02.07.2021, 17:24
nie mówiąc o niepełnosprawnych i starszych osobach, które w tym rejonie przebywają
Mnbv
Mnbv 02.07.2021, 14:52
Tzw prowizorka
qwerty
qwerty 03.07.2021, 05:23
Ale tylko do 2027 roku! :)
MrRed
MrRed 02.07.2021, 13:17
wodery i w drogę! a tak serio, byle do poniedziałku. nie wygląda to ciekawie. raczej ekstremalnie. a ja z innym pytaniem - a co z dojazdem karetek? także objazdem, czy są jakieś rozwiązania na nagłe zdarzenia?
PL
PL 02.07.2021, 13:11
Gdy budowano rzeczony most w miejsce drewnianego , przejazd na drugi brzeg był w bród . Autobus przejeżdżał po płytach położonych w poprzek koryta rzeki , woda trochę się wlewała na pierwszy stopień ale to nie była przeszkoda. Teraz się niestety nie da. A płytki bród byłby dobrym rozwiązaniem.
adam1
adam1 03.07.2021, 14:34
Gdy budowano ten most, na początku lat 70-tych, obok był stary most. Nie przypominam sobie aby jeździło się po płytach. Ale może się mylę
tralala
tralala 02.07.2021, 21:06
Tak samo było w latach 80-tych podczas przebudowy mostu w nieodległej Ropicy i autobusy przejeżdżały. Teraz technika kosmiczna, a paru płyt nikt nie położy.
Psylo
Psylo 02.07.2021, 12:59
Ciekawe, czy toto spelnia jakiekolwiek normy? Swoja drogą bardzo beztroska postawa ug sękowa

Pozostałe