Dziś Radio Kraków nadaje z Biecza. Można posłuchać, można też zobaczyć

  • 17.07.2021, 09:19
  • Monika Kulka-Smołkowicz

Podziel się:

Oceń:

Dziś Radio Kraków nadaje z Biecza. Można posłuchać, można też zobaczyć Fot. haloGorlice
Już za chwilę rozpocznie się wyjątkowa, wakacyjna audycja Radia Kraków. „Wschodnia brama Małopolski” dziś szeroko otwarta, zaprasza w gościnę!

 

Już dzisiaj (17 lipca) w audycji Skarby Małopolski Radio Kraków zabierze swoich słuchaczy na biecką wieżę ratuszową. Z wysokości 56 metrów będzie snuła się opowieść o tym, dlaczego Biecz nazywany jest „małym Krakowem”, jakie skarby kryje kolekcja Muzeum Ziemi Bieckiej i jak wypiekany jest lokalny specjał, Piernik Kasztelański.

Jak piszą dalej w zaproszeniu redaktorzy Radia Kraków:
(...) członkowie Koła Gospodyń i Gospodarzy z Biecza pouczą nas, jak w kuchni wykorzystać naturalną moc ziół.

W cyklu „Bezpieczne wakacje” ugościmy tym razem członków Automobilklubu Bieckiego. Natomiast w sportowej części naszego programu nadmiar kalorii spalimy trenując karate i piłkę ręczną.

 

Skoro Biecz, to nie braknie również muzyki. Ta część audycji poświęcona będzie europejskiemu dziedzictwu muzycznemu dawnych wieków. Kromer Biecz Festival, o którym mowa, stał się jedną z flagowych imprez w regionie, która doskonale łączy klimat Biecza z kulturalną promocją na najwyższym poziomie.

Na spotkanie na antenie Radia Kraków oraz na bieckim rynku zapraszają, już dziś od godz. 10 do 13, Marcin Małysz, Paweł Szczepanik i Maciej Wodziński.

 

 

Źródło info: UM Biecz, Radio Kraków

Monika Kulka-Smołkowicz

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe