Basen, robot sprzątający, ekspres do kawy, telefon, a nawet balia ogrodowa... mieszkańcy powiatu oszukani na grubą kasę

  • 23.07.2021, 10:06
  • Barbara Ćmiech

Podziel się:

Oceń:

Basen, robot sprzątający, ekspres do kawy, telefon, a nawet balia ogrodowa...… Fot. ilustracyjne/pixabay
Policja apeluje o ostrożność w czasie robienia zakupów przez internet, bo niemal każdego dnia do gorlickiej komendy zgłasza się ktoś oszukany w taki sposób.

 

Mieszkaniec Binarowej złożył zawiadomienie w gorlickiej komendzie, że został oszukany przy zakupie basenu stelażowego z pompą za ponad 300 zł. Zamówienie na basen złożył za pośrednictwem sklepu internetowego – pieniądze przelał na wskazy rachunek, ale po dziesięciu dniach oczekiwania na zamówiony towar postanowił sprawę zgłosić mundurowym.

Natomiast mieszkanka Ropicy Polskiej zamówiła za pośrednictwem Marketplace na Facebooku robota sprzątającego i ekspres do kawy za ponad 600 zł. Niestety podobnie, jak w poprzednim przypadku, pomimo przelania pieniędzy na wskazany rachunek nie otrzymała swojego sprzętu.

Również przez Marketplace na Facebooku został oszukany mieszkaniec Łużnej, który chciał kupić używany telefon komórkowy. Przelał 200 zł na konto sprzedającego i... kontakt się urwał.

Z kolei gorliczanin już w marcu zamówił w jednym ze sklepów internetowych balię ogrodową i zapłacił za nią ponad trzy tysiące złotych zaliczki. Sprzedawca nie wywiązał się jednak z terminu realizacji zamówienia, dlatego mieszkaniec Gorlic postanowił złożyć zawiadomienie w komendzie.

 

Źródło info: KPP w Gorlicach

 

 

Barbara Ćmiech

Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Ryśka
Ryśka 23.07.2021, 10:58
I przez to ja zamawiam tylko za pobraniem towar
~~~~ja
~~~~ja 23.07.2021, 12:06
No super tylko, że paczki najczęściej przy kurierze nie otworzysz, bo on nie ma obowiązku czekać na sprawdzenie zawartości jeżeli stan opakowania nie budzi podejrzeń a już na pewno nie pozwoli otworzyć przed podpisaniem odbioru (chyba ze wykupisz specjalną usługę) a więc nic na tym nie zyskasz co najwyżej jeżeli otworzysz bez świadków (tak jak wspomniałem kurier nie musi czekać wbrew bzdurnym wpisom w necie wystarczy poczytać regulaminy firm kurierskich) to sprzedający będzie miał podkładkę w postaci dowodu wysyłki, że wysłał paczkę a że zamiast telefonu dostaniesz w paczce ziemniaka to inna sprawa...
~~~~ja
~~~~ja 23.07.2021, 10:22
Jak zakupy przez internet to tylko najbardziej znany portal aukcyjny (jest gwarancja) albo sprawdzone sklepy internetowe z pozytywnymi opiniami a nie jakieś nowo powstałe krzaki.

Pozostałe