Bez odblasków wyprawka nie jest kompletna. Policjanci zapraszają do udziału w konkursie

  • 25.08.2021, 11:36
  • Monika Kulka-Smołkowicz

Podziel się:

Oceń:

Bez odblasków wyprawka nie jest kompletna. Policjanci zapraszają do udziału… Fot. materiały promocyjne
Już niebawem rozpocznie się XI edycja małopolskiego konkursu „Odblaskowa Szkoła”. Jak co roku, nadrzędnym celem będzie przypominanie o zasadach bezpieczeństwa, które jesienią i zimą przybierają szczególną formę.

 

Po ubiegłorocznej przerwie w organizacji Konkursu „Odblaskowa Szkoła”, organizatorzy zapraszają do kolejnej edycji konkursu. Program profilaktyczny jest dedykowany jest wszystkim małopolskim szkołom podstawowym

 

XI Edycja Małopolskiego Konkursu „Odblaskowa Szkoła”

Od 2010 roku zrealizowanych zostało dziesięć edycji tego konkursu. Łącznie wzięło w nim udział około 3300 szkół podstawowych.

Efektem konkursu było wyposażenie ponad 600 tys. uczniów w elementy i kamizelki odblaskowe.  W sumie ukazało się ponad 30 tys. publikacji w mediach lokalnych, ogólnowojewódzkich i ogólnopolskich promujących korzystanie przez pieszych z elementów odblaskowych. Przeprowadzono około 4 tys. konkursów plastycznych i wiedzy o bezpieczeństwie w ruchu drogowym.

Przeprowadzenie tegorocznej XI Edycji Małopolskiego Konkursu „Odblaskowa Szkoła”, planowane jest na początku nowego roku szkolnego (we wrześniu i październiku). Idea i założenia tej akcji będzie podobna jak w latach ubiegłych, jednakże z uwagi na sytuacje epidemiczną kraju chcemy, aby realizowane działania skupiły się w szkole.

Regulamin konkursu można znaleźć >>>TUTAJ

 

Odblaski ratują życie


Policjanci przypominają, że działania profilaktyczne związane z promowaniem noszenia odblasków są kluczowe dla zapewnienia bezpieczeństwa pieszych. Mają oni prawny obowiązek korzystania z elementów odblaskowych kiedy poruszają się po zmierzchu po drodze poza obszarem zabudowanym. Założeniem konkursu jest jak największe akcentowanie tego problemu właśnie w okresie jesiennym tj. wrzesień – październik, gdy panują zmienne warunki atmosferyczne, a zagrożenie dla pieszych jest bardzo duże.

Jeśli przypomnimy sobie o problemie widoczności nawet w rejonie niektórych przejść dla pieszych w Gorlicach zrozumiemy, że stwierdzenie „odblaski ratują życie” nie jest tylko pustym frazesem.   

 


Źródło info: KPP Gorlice

Monika Kulka-Smołkowicz

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Stop
Stop 25.08.2021, 14:45
STOP przymusowi szczepień, STOP segregacji sanitarnej. Obudź się Polsko.
Stop compulsory vaccination. Stop sanitary segregation. Wake up Poland.

Pozostałe