Kiedy Zdzisek rano szroni... dziś dzień pocałunku! Korzystajcie

  • 28.11.2021, 08:48
  • Monika Kulka-Smołkowicz

Podziel się:

Oceń:

Napis zimno na oszronionej szybie samochodu Fot. halogorlice.info ©
Zbliżamy się do końca listopada, a to oznacza, że już niedługo będziemy wyczekiwać pierwszych opadów śniegu. Zgodnie z przysłowiem, które wiąże się z obchodzonymi dzisiaj imieninami Zdzisława (wszystkiego najlepszego!), kiedy Zdzisiek rano szroni zima jest w zasięgu dłoni.

 

Czy pogoda w najbliższych dniach będzie zgodna z prognozą z przysłowia?

Sprawdzamy szybko prognozy pogody na dzisiejszy dzień. Będzie chłodno (maksymalnie do 7 stopni na plusie), a po południu w naszym regionie mogą pojawić się opady. Prawdopodobnie będą to opady deszczu, ale...

Na stronie IMGW-PIB nie ma jeszcze ostrzeżenia dla naszego regionu. Na najbliższe godziny (od niedzieli 28 listopada do poniedziałku 29 listopada) prognozowane są jednak pierwsze opady śniegu w naszym powiecie. W konsekwencji, jutro możemy spodziewać się na drogach niebezpiecznych warunków, w szczególności oblodzenia.

Prognozy sprawdzone w kilku serwisach pogodowych są zgodne: jest zimno, a już jutro w Gorlickiem może spaść śnieg!


To może być gorący dzień!

Dziś dzień pocałunku! To źródło przyjemności, a także aktywność, która sprzyja produkcji oskytocyny i endorfin. Pocałunek jest po prostu krótką drogą do odczuwania szczęścia i miłości! Jeśli więc możecie, korzystajcie.

Co ciekawe, dzisiejszy Dzień Pocałunku ma swojego mrocznego brata. Także dziś w kalendarzu świąt nietypowych odnajdujemy...dzień podłości. Po co takie święto? Miała być to odpowiedź na dzień życzliwości. To jeden dzień w roku, gdy podłe zachowania miałyby się pojawiać, uwalniając nas od złych emocji. Wszystko po to, by przez całą resztę roku świętować jednak życzliwość. Święto podłości ma charakter wielce symboliczny i mamy nadzieję, że wszelkie próby jego obchodzenia zostaną przyćmione przez lawinę pocałunków!

 

Jeśli więc względy epidemiologiczne Wam niestraszne, całujcie dziś długo i namiętnie!

Monika Kulka-Smołkowicz

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe