Zazwyczaj wiąże się to z wymianą szkieł w okularach korekcyjnych, co pozwala na odzyskanie komfortu widzenia z dobrą ostrością. Wymiana szkieł jest wskazana przynajmniej raz na 2-3 lata. Sprawdź, co powinieneś wiedzieć na ten temat.
Szkła w okularach - kiedy je wymieniać?
Jak można się spodziewać, głównym powodem, dla którego powinniśmy decydować się na wymianę szkieł w okularach jest pogorszenie jakości naszego wzroku. Wówczas obrazy stają się niewyraźne, ciężko nam odczytać tekst, a codzienne obowiązki stają się trudniejsze. To właśnie dobry moment na wymianę szkieł w okularach, by dostosować je do nowej wady wzroku. Warto pamiętać o tym, że podczas ich wymiany wcale nie musimy decydować się na dodatkowy zakup nowych oprawek. Wymiana szkieł powinna odbywać się dopiero w momencie, w którym odczuwamy pogorszenie jakości wzroku - nie są to jednak jedyne przyczyny, na które należy zwrócić uwagę.
Dlaczego powinniśmy wymieniać szkła w okularach?
Tuż obok pogorszenia wady wzroku jako jedną z najczęstszych przyczyn wymiany szkieł w okularach powinniśmy wymienić ich uszkodzenie. Zniekształcenia czy rysy pojawiające się na produkcie mogą bowiem znacząco pogorszyć jakość widzenia, a korzystanie z okularów w takim stanie nie pozwala na zachowanie komfortu. Nawet trzymanie ich w etui może nie być wystarczającą ochroną przed zarysowaniem - zwłaszcza jeśli nasz styl życia jest dość aktywny, często podróżujemy.
Wspomniane 2-3 lata z pewnością pozwolą w tej sytuacji na pojawienie się nowych rys na szkłach, które będą przeszkadzać w komfortowym widzeniu. Co więcej, w przypadku okularów, które nie posiadają żadnych powłok uszlachetniających, możemy spodziewać się szybszego ich zużycia. Ich brak może bowiem odebrać część komfortu i wygody użytkowania. Dzięki nim możemy także skutecznie zadbać o dodatkową ochronę wzroku, np. w przypadku powłoki antyrefleksyjnej, która sprawdza się u osób często korzystających z komputera czy też polaryzacyjna, polecana tym, którzy większość czasu spędzają na świeżym powietrzu i potrzebują ochrony przed naturalnym światłem. Oczywiście takie dodatkowe powłoki mają wpływ na ceny szkieł do okularów, jednak warto poświęcić tę, niewielką przecież, kwotę, by uzyskać lepsze widzenie i lepszą ochronę narządu wzroku.
Nieraz jednak powodem wymiany szkieł w okularach będzie chęć kupna nowych oprawek. Aktualnie używane mogą być w złym stanie - pęknięte lub uszkodzone, wówczas specjalista dokonujący wymiany szkieł może nie zgodzić się na ich umieszczenie w produkcie.
Niektóre okulary będą skonstruowane w taki sposób, że nie da się wymienić w nich wyłącznie szkieł - wówczas niezbędny będzie zakup nowych oprawek. Warto wiedzieć, gdzie szukać nowych okularów - w większości skłaniamy się ku sklepom stacjonarnym, jednak dobrze sprawdzić także optyki internetowe, takie jak https://www.wokularach.pl/, dzięki którym możemy bezpłatnie przymierzyć oprawki przed zakupem, a także skorzystać z atrakcyjniejszej ceny w sklepie online.








![„Szept Beskidu” zapisany pędzlem. Poznajcie Krzysztofa Piotrowskiego z Gładyszowa [VIDEO] zdjęcie przedstawia mężczyznę z filiżanką w ręce, obok gitara](https://static2.halogorlice.info/data/articles/sm-16x9-szept-beskidu-zapisany-pedzlem-poznajcie-pana-krzysztofa-piotrowskiego-z-gladyszowa-video-1766825872.jpg)


![Rozpoczyna się wizyta duszpasterska w parafiach Gorlic [PORZĄDEK KOLĘDY] zdjęcie przedstawia dwóch chłopców idących w komeżkach po ulicy miasta](https://static2.halogorlice.info/data/articles/sm-16x9-rozpoczyna-sie-wizyta-duszpasterska-w-parafiach-gorlic-porzadek-koledy-1766745547.jpg)
![Wiesław Czerwień. Mistrz ognia, który nie przemija [VIDEO] zdjęcie przedstawia mężczyznę z młotkiem i kowadłem w kuźni](https://static2.halogorlice.info/data/articles/sm-16x9-wieslaw-czerwien-mistrz-ognia-ktory-nie-przemija-video-1766744668.jpg)


![Dom gorlickich Griswoldów znów rozświetlony [FOTO] zdjęcie przedstawia dom rozświetlony światełkami](https://static2.halogorlice.info/data/articles/sm-16x9-dom-gorlickich-griswoldow-znow-rozswietlony-foto-1766597958.jpg)





![Strzeszyn. Poszukiwania policji i straży pożarnej. W akcji kilkadziesiąt osób [FOTO] Strzeszyn. Poszukiwania policji i straży pożarnej. W akcji kilkadziesiąt osób [FOTO]](https://static2.halogorlice.info/data/articles/sm-16x9-strzeszyn-poszukiwania-policji-i-strazy-pozarnej-1765796513.jpg)
![Zagórzany. Niebezpieczne zdarzenie z udziałem pojazdu ciężarowego [FOTO/VIDEO] zdjęcie przedstawia wypadek samochodywy](https://static2.halogorlice.info/data/articles/sm-16x9-zagorzany-niebezpieczne-zdarzenie-z-udzialem-pojazdu-ciezarowego-foto-1765541054.jpg)



Napisz komentarz
Komentarze