Gorliccy kierowcy znaleźli sposób na uniknięcie mandatów za krocie

  • 15.01.2022, 18:42
  • Barbara Ćmiech

Podziel się:

Oceń:

Gorliccy kierowcy znaleźli sposób na uniknięcie mandatów za krocie Fot. ilustracyjne/halogorlice.info ©
Policyjny system z drogowymi zdarzeniami zaczyna świecić pustkami. Wiemy, że kolizji było zdecydowanie więcej, ale kierowcy wolą się zwyczajnie dogadać i najczęściej odwołują policyjne interwencje. Za to internetowi złodzieje mają się doskonale. Tylko w tym tygodniu oszustwo w sieci zgłosiło kilkunastu mieszkańców naszego powiatu.


Gorlice, ul. 11 Listopada. Wymuszenie pierwszeństwa

W poniedziałek (10 stycznia) tuż przed godz. 14 kierująca chevroletem gorliczanka, podczas włączania się do ruchu, nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu kierowcy toyoty. Kobieta została ukarana 1300 zł mandatem i sześcioma punktami.


Gorlice, ulica Szpitalna. Stłuczka z finałem w sądzie

Nieco ponad pół godziny później doszło do bocznego zderzenia peugeota i volkswagena w czasie wymijania się samochodów. Policjanci zadecydowali, że to sąd rozstrzygnie tę kolizję.


Gorlice, ulica Michalusa. Najechanie na tył

Kilka minut przed godz. 18 kierowca audi, mieszkaniec Siedlisk, nie zachował bezpiecznego odstępu od poprzedzającego go samochodu i najechał na tył forda. Sprawca został ukarany 1100 zł mandatem i sześcioma punktami.


Gorlice, ulica Mickiewicza. Parkingowa stłuczka

We wtorek (11 stycznia) tuż przed godz. 13 kierująca samochodem marki Kija kobieta nie zachowała należytej ostrożności w czasie cofania i uderzyła w zaparkowanego opla. Gorliczanka została ukarana 500 zł mandatem.


Biecz, ulica Przedmieście Dolne. Kolizja dwóch osobówek

W czwartek (13 stycznia) około godz. 16 kierująca volkswagenem, mieszkanka Jasła, nie zachowała bezpiecznego odstępu od poprzedzającego ją renaulta i doprowadziła do stłuczki pojazdów. Kobieta została ukarana 1020 zł mandatem i sześcioma punktami.


Łużna. Internetowe oszustwo

Jeszcze tego samego dnia do policjantów zgłosił mieszkaniec gminy Łużna, który wystawił na jednym z portali z ogłoszeniami lokalnymi nieużywaną już maszynę do szycia. Kilka godzin po wrzuceniu do internetu ogłoszenia pojawił się kupujący, który wypytywał o stan urządzenia, jego funkcję i sprawność, a w końcu napisał, że decyduje się na zakup. Oszukanemu mężczyźnie wysłał link do przyjęcia płatności, a ten nieświadomy zagrożenia zalogował się przy jego użyciu do swojego banku. Internetowy złodziej uzyskał w ten sposób dostęp do konta bankowego mieszkańca gminy Łużna. Oszust błyskawicznie wypłacił z jego rachunku 1650 zł przy użyciu kodu BLIK w jednym z bankomatów w Warszawie.


Tylko w tym tygodniu pisaliśmy już dwukrotnie o internetowych oszustwach >>>Plaga oszustów! Z rachunków bankowych mieszkańców powiatu znikają pieniądze i >>>Udostępniajcie! Nie ma innej metody na oszustów, jak informowanie o sposobach ich działania. Uważajcie na siebie w sieci!


Źródło info: KPP w Gorlicach

Barbara Ćmiech

Komentarze (8)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Zenek
Zenek 17.01.2022, 05:38
Kobietom powinno się odebrać prawo jazdy. Nie umieją jeździć i nie myślą podczas jazdy.
........
........ 17.01.2022, 14:25
A Ty co jesteś zawodowym ekspertem w tej dziedzinie.
kjhn
kjhn 16.01.2022, 08:07
Jaki jest stan dróg -tragedia -tylko karać-Panstwo policyjne!
Hpg
Hpg 16.01.2022, 08:01
No i co żałosne blokowanie? Bo pole weryfikacji niewidoczne? Hhahaaaahhhaaaaa
Hpg
Hpg 16.01.2022, 15:04
Zwracam honor redakcjo.
Dr. Prawa
Dr. Prawa 16.01.2022, 01:47
Ludzie nauczyli się głupiej zasady że po wszystko najlepiej to na Policję bo tak chce Policja, by Policja miała statystyki i premie. Większość spraw powinna się kończyć u Psychologa, Psychiatrii lub w CTU i leczenie z problemów.
Rajdowiec Apacz
Rajdowiec Apacz 16.01.2022, 00:51
Samo wezwanie Policji do kolizji jest stawka od 2 tyś i dlatego został rozwiązany problem jak z wiazdem na osiedle ''Marysienka'' przy ulicy Kościuszki.
~~~~ja
~~~~ja 15.01.2022, 19:32
To straszne! Kierowcy wolą się dogadać... Od pierwszego artykułu bijącego w niby dużą wysokość mandatu za stłuczkę o tym piszę (a artykułów na ten temat było już kilka a dopiero połowa pierwszego miesiąca roku). Wychodzi na to, że uczciwi ludzie najczęściej potrafią się dogadać a jak ktoś idzie w zaparte nie uznaje ewidentnej swojej winy to wcale mi go nie szkoda niech płaci nawet i więcej niż jest obecnie.

Pozostałe