Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
ReklamaSzybki internet • Wybierz ŚWIATŁOWÓD! • Zapraszamy! Salon ORANGE, GORLICE ul. Legionów 14
Reklama Największy wybór rowerów i e-bike – CZEKAMY NA TWOJE ROWEROWE ZAMÓWIENIE! | IWOBIKE.PL - Let’s bike! - ul. Michalusa 1, GORLICE
Reklama DELIKATESY SZUBRYT – GORLICE, ul. Kościuszki 34A

Udostępniajcie! Nie ma innej metody na oszustów, jak informowanie o sposobach ich działania

Oceń

Kolejny dzień przyniósł kolejne zgłoszenia dotyczące wirtualnych kradzieży zupełnie realnych pieniędzy. Tym razem ofiarami złodziejaszków padli mieszkańcy Gorlic i Mszanki. Oszustwo zgłosił również mieszkaniec Lipinek, na którego dane ktoś zaciągnął kredyt.
Udostępniajcie! Nie ma innej metody na oszustów, jak informowanie o sposobach ich działania
Autor: Fot. ilustracyjne/halogorlice.info ©

 

Tylko wczoraj do gorlickich mundurowych zgłosiło się trzech oszukanych mieszkańców naszego powiatu.

Gorliczanka wystawiła na popularnym serwisie z ogłoszeniami lokalnymi meble na sprzedaż. Oszust był żywo zainteresowany ich kupnem, wysłał kobiecie link, po kliknięciu w który mieszkanka Gorlic uzupełniła formularz danymi do logowania na swój rachunek bankowy. Złodziej nie czekał zbyt długo i mając dostęp do konta kobiety wyczyścił je z pieniędzy.

Z konta gorliczanki zniknęło w sumie 9 tys. złotych – 4 tys. złotych zostało przelane na inny rachunek, a kolejny 5 tys. złotych – wypłacone w bankomacie – relacjonuje aspirant sztabowy Grzegorz Szczepanek, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Gorlicach.


Kolejne oszustwo zgłosił mieszkaniec Mszanki, który z kolei na tym samym serwisie wystawił do sprzedaży instrument. Schemat działania złodzieja był dokładnie taki sam, jak w poprzednim przypadku. Z rachunku mężczyzny zniknęło dokładnie 273 złote, ale zanim pokrzywdzony się zorientował, że ktoś ma dostęp do jego konta, to oszust zdążył jeszcze złożyć w jego imieniu wniosek o kredyt.

O ostatnim oszustwie zawiadomił mieszkaniec Lipinek, do którego zaczęły przychodzić bankowe ponaglenia dotyczące spłat rat kredytów, których nigdy nie zaciągnął. Okazało się, że ktoś wykorzystując jego dane zawarł dwie umowy pożyczkowe na łączną sumę 9 tys. złotych.


Napisz komentarz
Komentarze
SmutneAlePrawdziwe 20.01.2022 11:37
A moze tak zacząć karać oszustów, a nie oszukanych? Jaka to kara dla oszusta, kiedy trafia do więzienia, ma zapewnione 3 posiłki, lekarza, nie musi się martwić o żadne rachunki, że mu będzie zimno? To jest kara czy wręcz forma nagrody? Tymczasem karana jest ta oszukana osoba, bo to z jej podatków zapewniane są wszelkie wygody temu osobnikowi. Karą to by było np. obcięcie lewej dłoni za oszustwo albo wypalenie na policzkach i czole napisu "UWAGA OSZUST"...

ReklamaTylko znani u sprawdzeni producenci! PIŁY TAŚMOWE I TARCZOWE - PŁÓTNA I PAPIERY ŚCIERNE - ŁOŻYSKA I PASY KLINOWE - Sklep Techniczno-Przemysłowy BARABRA w ROŻNOWICACH
Reklama
a