Potrącił mężczyznę, a następnie jego zwłoki porzucił w zaroślach. Finał sprawy sprzed czterech lat

  • 05.05.2022, 14:29
  • Tomasz Stasiowski

Podziel się:

Oceń:

policjanci podczas ustalania przyczyn wypadku potrącenia na gorlickiej… Fot. halogorlice.info ©
To był zwyczajny, wiosenny poranek, 20 kwietnia 2018 roku. Była godzina 5. 54-letni mężczyzna szedł do pracy ul. Parkową w Gorlicach. Chwilę później zginął pod kołami tira. Po czterech latach od tego wydarzenia sprawca usłyszał wyrok w tej sprawie.

 

Informacja o wypadku i jego okolicznościach wstrząsnęła gorliczanami, a miejska obwodnica była zablokowana przez wiele godzin.

Po policyjnych ustaleniach okazało się, że kierujący pojazdem ciężarowym, potrącił mężczyznę w okolicy przejścia dla pieszych na wysokości Parku Miejskiego w Gorlicach. Następnie wyciągnął jego ciało spod pojazdu i porzucił je w zaroślach.

Potem oddalił się pojazdem w nieznanym kierunku. Po kilku godzinach policjanci odnaleźli uszkodzony pojazd, a sprawcę ujęli w jego miejscu zamieszkania.

O wypadku pisaliśmy w osobnym artykule >>>Wypadek na gorlickiej obwodnicy. Nie żyje pieszy

 

Po ponad czterech latach od tego zdarzenia zapadł prawomocny wyrok skazujący Kordiana B. – 29-letniego mieszkańca powiatu mieleckiego.

Kordian B. został skazany na siedem miesięcy pozbawienia wolności w zawieszeniu na dwa lata. Zasądzono wobec niego grzywnę w wysokości 2 tys. zł.

Na mężczyznę został nałożony zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych przez trzy kolejne lata – podaje prokurator Prokuratury Okręgowej w Gorlicach, Tadeusz Cebo.

Oprócz tego Kordian B.  został zobowiązany do zapłaty kwoty 5 tys. zł na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej. Jako formę zadośćuczynienia rodzinie poszkodowanego skazany ma zapłacić również kwotę 5 tys. złotych.

Mężczyzna został oskarżony za jazdę pojazdem ciężarowym pod wpływem środka odurzającego, konkretnie amfetaminy a także za zbezczeszczenie zwłok 54-leteniego mieszkańca Gorlic, który zginął w tym wypadku.

 

 

 

Tomasz Stasiowski

Komentarze (51)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Ja
Ja 06.05.2022, 11:28
A czytacie wy ze zrozumieniem? Jaki zarzut mu postawił prokurator? Nie spowodowanie wypadku. Czyli wg prokuratora, w oparciu o dowody (przynajmniej w teorii) nie on spowodował tan wypadek. Jedynie za prowadzenie pojazdu i zbezczeszczenie - czyli wykazano że ofiara już nie żyła jak wyciągał ją spod samochodu. A na nagraniu widać wyraźnie że jechał na zielonym przez przejście. Jeżeli np. samochód nie ma uszkodzeń z przodu a z boku to o czym świadczy?
Tomo
Tomo 09.05.2022, 20:22
Zgadzam sie.
Kryniczanin
Kryniczanin 06.05.2022, 13:32
Nie prawda. Prokuratura w oparciu o dowody nie była w stanie stwierdzić winnego.

Na nagraniu natomiast nic nie widać.
ZZ
ZZ 06.05.2022, 08:29
Za kradziez byle czego dostaje sie wiecej a tutaj facet ukrywa cialo uciaka z miejsca wypadku jezdzi pod wplywem i dostaje zawiasy!!!
KPINA
Gorliczanin
Gorliczanin 05.05.2022, 22:38
Szkoda że nikt z komentujących nie bierze pod uwagę tego ze to nie kierowca tira spowodował to zdarzenie. PIESZY MIAŁ CZERWONE I WYSZEDŁ PROSTO POD PRAWIDŁOWO JADĄCEGO TIRA KTÓRY MIAŁ ZIELONE. Ludzie ogarnijcie się tragedia jest zarówno dla kierowcy i jego rodziny jak i dla rodziny zmarłego. Każdy umie głośno krzyczeć nie znając nawet jak to zdarzenie przebiegało i kto zawinił……a co do przeniesienia zwłok to dodam tylko ze w panice i w szoku po takim zdarzeniu człowiek nie ważne czy pod wpływem czy na trzeźwo nie myśli i nie działa rozsądnie i rozważnie tylko pod wpływem impulsu i emocji……zastanówcie się zanim coś napiszecie
Tomo
Tomo 09.05.2022, 20:26
Zgadzam sie w pelni. W Panice czlowiek robi rozne rzeczy... pozatym z tego co slyszalem to ten Pan chcial wejsc pod kola
I rzeczywiscie na nagraniach widac ze tir mial zielone.
Pozatym wiekszosc z Was najwyzszych oskarzycieli nie zdaje sobie sprawy z tego co ten chlopak przezyl w wiezieniu przez te trzy lata... lącznie z próbą samobójczą..
Wam sie wydaje ze to wszystko takie proste...byleby rzucic kamieniem
Podpis
Podpis 10.05.2022, 08:13
Jak by był NIEWINNY i NIE naćpany to by się nie ruszył z miejsca wypadku!

Takie "proste" to jest być naćpanym i spierić z miejsca zdarzenia. W panice ciało przeciągnął w krzaki *****a!
tralala
tralala 06.05.2022, 10:52
Po pierwsze nie ma dowodów na to co piszesz. Po drugie jakie to ma znaczenie w kontekście zachowania kierowcy. Jeśli pieszy był winien, to znaczy, że można sobie go wyrzucić w krzaki i odjechać?
Kryniczanin
Kryniczanin 06.05.2022, 09:01
Nigdzie nie ma oficjalnej informacji jakoby pieszy miał czerwone. Prokuratura nie była w stanie ustalić. Skąd zatem Ty wiesz jakie było światło?
Gorliczanin
Gorliczanin 06.05.2022, 09:29
Było nagranie z monitoringu galerii parkowej na którym ewidentnie widać ze tir miał zielone chyba nawet na tej stronie kiedyś było publikowane
Kryniczanin
Kryniczanin 06.05.2022, 10:47
I na tym nagraniu nic nie było widać. I to nawet po ulepszeniu nagrania. Prokuratura nie była w stanie na podstawie tego nagrania ustalić przebiegu zdarzeń.

No ale jeden redaktor postanowił na podstawie nagranie wysnuć opowieść i teraz legenda się ciągnie.
Podpis
Podpis 06.05.2022, 08:44
W panice?! Jechał naćpany i bał się konsekwencji więc zamiast udzielić pomocy to uciekł! Jakim trzeba być bydlakiem żeby usprawiedliwiać takie bandyckiego zachowanie!

Wlazł pod koła to trzeba było dzwonić po karetkę i policję! A nie, zapomniałem że był naćpany.
załamany ludźmi
załamany ludźmi 06.05.2022, 12:33
tee znajdź w końcu zajęcie jakieś a nie komentuj hahaha Na zewnątrz trzeba wyjść się przewietrzyć
Podpis
Podpis 06.05.2022, 16:38
Nie ma to jak być pierwszą osobą, która śmieje się z własnego dowcipu, co nie.
Mig
Mig 05.05.2022, 22:01
KASTA WON!!!! Panie Ziobro, pora na twarde reformy wymiaru (nie)sprawiedliwości.
ja
ja 06.05.2022, 11:03
Tak KASTA WON! Szczególnie Ci sędziowie którzy odmówili postawienia zarzutów biskupom, w tym Dziwiszowi za ukrywanie pedofilii. A oto nawet ta pseudo komisja państwowa wnosiła. Teraz nie ma krzyku że kasta?!
Podpis
Podpis 06.05.2022, 08:49
Od 6 lat zero deformuje sądy i takie są efekty. 4 LATA TEMU miało miejsce to wydarzenie, deforma w pełni i co?
Wibowit
Wibowit 05.05.2022, 21:57
w panice ludzie robią nierozsądne rzeczy więc mógl byc nieswiadomy co robi z tym zabitym. trzeba mieć zrozumienie dla kogos co zrobi coś niechcący a nie od razu go szkalować. a jesli chodzi o ćpanie to nie sądzę żeby amfe dla odurzenia kierowca brał tylko żeby nie czuć potrzeby snu czy odpoczynku.
Tomo
Tomo 09.05.2022, 20:20
Pelna zgoda ..
Apapik
Apapik 06.05.2022, 11:10
No ciężko jest być świadomym, gdy się zaćpało.
Podpis
Podpis 06.05.2022, 08:45
Następny! Nie był w panice tylko był naćpany i wpadł w panikę, że się zorientuję i będzie miał problem!

Nikt normalny w takiej sytuacji nie zachowuje się taki sposób tylko dzwoni po pomoc, a nie wyrzuca zwłoki i ucieka jak szczur!
Tomo
Tomo 09.05.2022, 20:22
Ciekawe jak ty bys sie zachowal w takiej sytuacji... latwo sie mowi a jak przyjdzie co do czego to robi sie nieco gorzej
Podpis
Podpis 10.05.2022, 08:14
Pilisz głupoty i nic więcej.

Ja w takiej sytuacji BYM SIĘ Z MIEJSCA NIE RUSZYŁ i dzwonił po pogotowie i policję. Tyle, że ja nie ćpam więc nie miałbym się czego bać.

"Taka sytuacja", że ciało w krzaki przeciągnął i uciekł.
Qń
05.05.2022, 21:37
Czy nie są ważne powiązania rodzinne sprawcy?
ja
ja 06.05.2022, 11:07
A wiesz skąd jest sprawca? Bo nie z tego powiatu ani województwa.
mjm
mjm 05.05.2022, 21:29
Ten sedzia to porażka,, śmiech na sali, zabił, porzucił ciało.
Ksw
Ksw 05.05.2022, 18:09
12 tys warte życie?,!! No masakra to znaosa idą na lata więzienia
Świeczka
Świeczka 05.05.2022, 17:59
To chyba jakiś ponury żart , czy to też wyrok z gorlickiego sądu bo wczorajsz wyrok w sprawie,, bliźniaków " też jest ....
Wolne sądy wolne sądy tak trzymać oby was takie sądy nie sądziły!!!!
asdfhgahd
asdfhgahd 05.05.2022, 17:38
Amfetamina utrzymuje się we krwi 12 godzin, w moczu 3 dni. Pytanie jakie kierowca miał badanie. Bo jeśli w moczu, może okazać się że kierowca nie był naćpany podczas wypadku.
~~~~ja
~~~~ja 05.05.2022, 19:04
Pewnie, że nie był naćpany a pieszy wpadł mu wprost pod koła normalnie był zupełnie niewinny tylko nie wiadomo dlaczego przeniósł ciało i uciekł. Nie, nie można tego tłumaczyć szokiem - wtedy może by i w szoku odjechał ale nie przenosiłby ciała.
Wyrok to kpina! Dostał pół roku więcej niż można wyrwać za samo prowadzenie pod wpływem.
Kierowca zawodowy
Kierowca zawodowy 05.05.2022, 18:28
Ale czy to ważne ilę się utrzymuje?
Odjechał z miejsca wypadku!
Nie udzielił pomocy!
Zacierał slady!
MAŁO CI ?!
7 miesięcy w zawiasach 2 tysiące
LUDZIE GDZIE MY ŻYJEMY ?
asdfhgahd
asdfhgahd 05.05.2022, 21:40
Ważne tylko w kwestii tego czy był faktycznie pod wpływem, co mógł uwzględnić sąd, dodatkowo pieszy miał czerwone światło. Ale fakt nic nie usprawiedliwia ucieczki z miejsca wypadku i nie udzielenia pomocy. Kara mimo wszystko jest bardzo mała.
Bogdan
Bogdan 05.05.2022, 17:15
Śmiech!!!
~~~~ja
~~~~ja 05.05.2022, 16:39
WOLNE SĄDY! WOLNE SĄDY! WOLNE SĄDY!
Jojo
Jojo 05.05.2022, 21:33
Macie te uczciwe sady , o ktore tak sie rzucaja lewaki 😠 ciekawe ile dostanie gersdorfka z mezem za nie udzielenie pierwszej pomocy podczas smiertelnego wypadku , ktory wg licznych sami mogli spowodowac ? kolesie " z lawki " stwierdza roztargnienie jak w innych przypadkach ?
Patryjota
Patryjota 05.05.2022, 20:23
Owszem, sady sa wolne od odpowiedzialnosci za swoje idiotyczne wyroki.
Janusz
Janusz 05.05.2022, 16:36
No i teraz z naszych podatków zaplacą mu odszkodowanie za czas kiedy siedział i bedzie miał na dalsze ćpanie. Jaki kraj takie sądy
Patryjota
Patryjota 05.05.2022, 20:28
Janusz Kraj nasz Polska jest wspaniala, tylko sady do Ojczyzny naszej nie pasuja, wyglada to tak jakby sowiet siedzial za stolem sedziowskim.
Pl
Pl 05.05.2022, 15:30
"wolne sądy" 😀😀😀
Patryjota
Patryjota 05.05.2022, 20:36
Dobrze aby sady byly WOLNE od wplywow politycznych, korubcji, znajomosci, chaniebnie niesprawiedliwych wyrokow, od skascialych prawnikow, w takim Kraju naprawde fajnie by sie zylo.
Podpis
Podpis 06.05.2022, 11:56
Ta, minister sprawiedliwości i prokurator generalny w jednej osobie to idealny przykład na "WOLNE od wplywow politycznych"

"korubcji"
Pieszy
Pieszy 05.05.2022, 15:18
Wyrok jest odpowiedni ponieważ pieszy wtargnął na ulice podczas gdy ciężarówka miała zielone światło jednak nie usprawiedliwia to prowadzenia pojazdu pod wpływem
Jojo
Jojo 05.05.2022, 21:40
Zgadza sie ewidentnie bylo to samobojstwo , ale za nieudzielenie komukolwiek pierwszej pomocy grozi wyrok do trzech lat , a tu gosc bezczesci zwloki i ucieka z miejsca wypadku zacierajac slady zdajac sobie przy tym sprawe iz byl pod wplywem . To musi byc napietnowane .
Jac
Jac 05.05.2022, 15:16
Coooo??? To kpina!!!
Co to za kara!!!
Tyle lat ciągnęli sprawę i taki wyrok.
Kpina z ludzkiego życia.
Patryjota
Patryjota 05.05.2022, 20:38
To nie kpina, to kasta sedziowska Panie/ Pani ''Jack''.
Peter
Peter 05.05.2022, 15:15
To lepiej zabić człowieka niż zwierzę mniejszy wyrok chory kraj
dumny z pochodzenia
dumny z pochodzenia 05.05.2022, 21:50
Chore sady nie kraj , za zwierzakami wstawia sie [email protected] z greenpace i zrobia afere na pol swiata jak im wyrok nie spasuje .
Patryjota
Patryjota 05.05.2022, 20:40
Kraj nie jest chory, to sady sa chore Peter.
aa
aa 05.05.2022, 15:12
Przecież mógł zostać uniewinniony jak Najsztub.
Wiesław
Wiesław 05.05.2022, 14:57
Cyrk na kółkach, człowiek zginal, nawet nie wiem jak takie wyroki skomentować, masakra
Patryjota
Patryjota 05.05.2022, 20:52
Kasta uwaza ze wyrokow sie nie kometuje, oni sa ''nieomylni, naimadrzejsi, niezalezni'', uwazaja sie za Bogow na ziemi, tak naprawde sa bandytami w togach oczywiscie nie wszyscy.
Dida
Dida 05.05.2022, 14:48
Czy ten wyrok to jakiś żart? Sądy do mocnej reformy i to natychmiast. Pora przegonić tę kastę, pomimo wycia i pseudo protestów ze świeczkami.

Pozostałe