Strażacy ćwiczyli w galerii handlowej. Wzbudzali niemałe zainteresowanie [FOTO]

  • 25.05.2022, 15:30
  • Barbara Ćmiech

Podziel się:

Oceń:

strażacy ćwiczyli w galerii gorlickiej Fot. halogorlice.info ©
Przez trzy dni trwania ćwiczeń (23-25 maja) w strażackim treningu wzięli udział zawodowi ratownicy z gorlickiej jednostki oraz druhowie z Kobylanki, Łużnej, Zagórzan i Szymbarku. Cel był jeden: poznać obiekt na tyle dobrze, by w razie konieczności, móc sprawnie przeprowadzić akcję.

 

Scenariusz ćwiczeń zakładał pożar w pomieszczeniu technicznym gorlickiej galerii. W czasie działań okazało się, że ogień przedostał się również na dach budynku, konieczne więc było użycie podnośnika z drabiną. Natomiast strażacy, którzy weszli do budynku, musieli działać w dużym zadymieniu.

W sumie w ćwiczeniach wzięło udział ponad 60 ratowników. Jedna z osób, która była wewnątrz, próbowała sama gasić ogień. Pozostałe – zarówno obsługa, jak i klienci – zdołały opuścić budynek – relacjonuje młodszy brygadier Dariusz Surmacz, oficer prasowy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Gorlicach.


Strażacy szybko znaleźli poparzoną kobietę (manekina), której udzielili pierwszej pomocy. Plan treningu przewidywał również, że podczas akcji poszkodowany zostanie jeden ze strażaków. Był to element zaskoczenia dla działających ratowników, którzy natychmiast wynieśli nieprzytomnego kolegę na zewnątrz. Jemu również została udzielona pierwsza pomoc.

 

Barbara Ćmiech

Zdjęcia (82)

Podpięte galerie zdjęć:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

02 OSP
02 OSP 26.05.2022, 22:26
OSP Sękowa też była !! - a potraktowana jak powietrze
Bartek
Bartek 25.05.2022, 18:47
Zdjęcia fajne

Pozostałe