Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
PRZECZYTAJ

Grupowe ubezpieczenie na życie – co warto wiedzieć?

Zabezpieczenie swojego życia i zdrowia przed wystąpieniem poważnych chorób czy wypadków jest niezwykle istotne. Ubezpieczenie pozwala na wypłacenie odszkodowania zarówno Tobie, jak i Twoim bliskim w razie śmierci. Wszystko różni się jednak w zależności od wykupionego pakietu. Jak działa polisa grupowa? Co warto o niej wiedzieć?
  • 15.03.2021 13:00
  • Autor: Grupa Tipmedia
Grupowe ubezpieczenie na życie – co warto wiedzieć?

Czym jest grupowe ubezpieczenie na życie?

Grupowe ubezpieczenie na życie najczęściej pojawia się w firmach i agencjach pracy. Zgodnie z definicją mogą do niego przystąpić już dwie osoby, ale najczęściej taka polisa obejmuje znacznie większą grupę. Jest to popularny produkt wśród pracodawców, którzy chcą zabezpieczyć siebie i zatrudnionych ludzi przed kosztownym leczeniem. Zakres poszczególnych polis znacznie się różni, dlatego przed wyborem danej propozycji warto zapoznać się z jej szczegółami.

Zazwyczaj grupowe ubezpieczenia na życie obejmują takie sytuacje, jak:

  • dożywotnia niezdolność do pracy,

  • śmierć osoby ubezpieczonej lub jej bliskich,

  • inwalidztwo.

Zwykle takie ubezpieczenie jest dostępne w pakietach z innymi usługami, co stanowi niezwykle korzystną opcję. Pracodawcy decydujący się na polisy grupowe najczęściej otrzymują znacznie korzystniejszą ofertę niż osoby prywatne, które kupują ubezpieczenie jedynie dla siebie. Z tego powodu w zakres takiej ochrony wchodzi dodatkowo:

  • assistance medyczny,

  • pomoc medyczna na całym świecie,

  • zwrot kosztów leczenia za granicą,

  • zwrot kosztów pobytu w szpitalu,

  • zwrot kosztów leczenia związanego z nieszczęśliwymi wypadkami.

Ubezpieczenie grupowe najczęściej pojawia się w przypadku firm, jednoosobowych działalności gospodarczych, agencji pracy tymczasowej, fundacji czy instytucji finansowych.

Ubezpieczenie ubezpieczeniu nierówne

Grupowe ubezpieczenie na życie różni się w zależności od danego towarzystwa. Niektóre firmy oferują także kilka pakietów, które odbiegają od siebie maksymalną kwotą odszkodowania, czasem obowiązywania czy dodatkowymi opcjami. Z tego powodu często w podobnej cenie można dostać zupełnie różne produkty. Dobrym pomysłem jest więc korzystanie z internetowych porównywarek i rankingów, takich jak https://www.rankingubezpieczennazycie.pl.

Zestawienie ofert poszczególnych towarzystw ubezpieczeniowych ma wiele zalet. Zdarza się bowiem, że w tej samej cenie jedna firma oferuje znacznie szerszy zakres ochrony niż inna. Dla pracodawcy jest to bardzo dobre rozwiązanie, ponieważ ubezpieczenie często stanowi swego rodzaju benefit motywacyjny dla pracowników. Taka ochrona daje im pewność i sprawia, że zatrudnienie w konkretnej firmie jest odbierane pozytywniej.

Dobrą praktyką jest także zapytanie pracowników, jakiego zakresu ochrony oczekują. Warunki ubezpieczenia są bowiem takie same dla wszystkich osób wchodzących w skład danej grupy. W ten sposób można wykluczyć niektóre oferty i wybrać te, które zawierają pożądane zapisy. Jest to dobry pomysł w sytuacji, gdy nie możesz zdecydować się na konkretną polisę, a chcesz zapewnić swoim pracownikom ochronę na wypadek wielu wydarzeń.

Materiał zewnętrzny