Polisa turystyczna na wyjazd w góry – co powinna zawierać?

  • 22.11.2021, 15:00
  • Grupa Tipmedia
Polisa turystyczna na wyjazd w góry – co powinna zawierać?
Wakacje w górach to dla wielu osób jedyny słuszny sposób spędzania swojego urlopu. W tym tekście zajmiemy się polisą turystyczną na górskiej wyjazdy oraz tym, co powinna zawierać.

Dobra polisa? Tylko w Internecie

Obecnie sytuacja na rynku ubezpieczeniowym wygląda tak, że najlepsze oferty znajdują się w Internecie, a ubezpieczyciele chętnie rozwijają cyfrowy kanał sprzedaży. Wynika to z niższych kosztów prowadzenia działalności. Co więcej, w sieci znajdziesz szereg narzędzi ułatwiających życie takich jak: kalkulatory oraz porównywarki ubezpieczeniowe. Dzięki nim szybko uzyskasz dostęp do całej listy dostępnych ofert oraz wybierzesz tę, która najlepiej do Ciebie pasuje. Kup najlepsze ubezpieczenie górskie na https://www.polisaturystyczna.pl/

Co powinna zawierać polisa w góry?

Wyjazd w góry jest dosyć specyficzny w kontekście zapewnienia sobie ochrony, dlatego polisa turystyczna, którą wykupisz, musi koniecznie zawierać kilka ważnych elementów. Chodzi o to, by była skuteczna w swoim działaniu i niosła Ci rzeczywistą pomoc.

  1. Koszty leczenia

Wyprawy górskie bywają niebezpieczne. Czasami może dojść do kontuzji lub innego zdarzenia, które będzie wymagać opieki medycznej. Dzięki dobrze zbudowanej polisie turystycznej koszty leczenia w zagranicznych klinikach o prywatnym charakterze pokryje za Ciebie ubezpieczyciel. Jest to bardzo ważne, ponieważ w wielu zagranicznych kurortach nie ma dostępu do publicznej opieki zdrowotnej.

  1. Koszty ratownictwa

Musisz być przygotowany również na to, że góry są nieprzewidywalne. Może więc wydarzyć się coś, co zmusi Cię do wezwania pomocy bezpośrednio na szlak. W takiej sytuacji polisa turystyczna pokryje wszelkie koszty, które wynikną z działania służb ratowniczych. Przypilnuj tej kwestii podczas wyboru ubezpieczenia, ponieważ koszty za ratownictwo górskie są naprawdę wysokie.

  1. OC

Oprócz tego, co może przydarzyć się Tobie warto też pomyśleć o ewentualnych skutkach Twoich działań. Urlopowa beztroska może bowiem sprawić, że w chwili nieuwagi spowodujesz wypadek, w którym ucierpią osoby trzecie. W takiej sytuacji ubezpieczyciel wypłaci poszkodowanym należne rekompensaty, a Ty unikniesz finansowych konsekwencji swoich działań.

  1. NNW

Wypadki chodzą po ludziach i nikogo to już chyba nie dziwi. Jeśli na skutek nieszczęśliwego zdarzenia Twój stan zdrowia znacznie się pogorszy, otrzymasz rekompensatę finansową na leczenie lub rehabilitację. W razie śmierci pieniądze trafią do Twojej rodziny lub osób wymienionych w umowie ubezpieczeniowej.

  1. Ochrona bagażu

Utrata bagażu z polisą turystyczną nie musi oznaczać tragedii. W takiej sytuacji bowiem towarzystwo pomoże Ci i zwróci koszty, które poniosłeś, by kontynuować podróż. Pamiętaj jednak, by zachować paragony jako dowody poczynionych zakupów.

Podsumowanie

Polisa turystyczna na wyjazd w góry musi zawierać odpowiednie pakiety, by w razie sytuacji kryzysowej przyniosła potrzebną pomoc. Przed ostatecznym wyborem zajrzyj do OWU i zapoznaj się ze szczegółowym zakresem ochrony danego ubezpieczenia. Wejdź na: https://www.polisaturystyczna.pl/ i wybierz najlepszą polisę.

Grupa Tipmedia
Materiał zewnętrzny
Podziel się: