Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama Urlop zaczyna się tutaj! Już w sobotę wielkie otwarcie! – wakacje.pl | Gorlice, ul. Sienkiewicza 2
ReklamaSzybki internet • Wybierz ŚWIATŁOWÓD! • Zapraszamy! Salon ORANGE, GORLICE ul. Legionów 14
Reklama Największy wybór rowerów i e-bike – CZEKAMY NA TWOJE ROWEROWE ZAMÓWIENIE! | IWOBIKE.PL - Let’s bike! - ul. Michalusa 1, GORLICE
Reklama DELIKATESY SZUBRYT – GORLICE, ul. Kościuszki 34A
Reklama X edycja Karpackiego Festiwalu Archeologicznego Dwa Oblicza w Karpackiej Troi 19-21 sierpnia 2022

Mała premiera wielkiego czasopisma. Magazyn z Beskidu Niskiego zainaugurował swoje istnienie.

Oceń

Żyjemy zgodnie z zasadą, że życie jest tylko jedno i trzeba spełniać swoje marzenia. Jednym z nich jest powołanie do ponownego życie „Magazynu z Beskidu Niskiego”, który w skrócie nazywa się „MzBN” – mówią zgodnie redaktorki kwartalnika Kasia, Magda, Dorota i Marlena.
Mała premiera wielkiego czasopisma. Magazyn z Beskidu Niskiego zainaugurował swoje istnienie.

W sobotni (15 czerwca) wieczór przed wysowską restauracją Stary Dom Zdrojowy odbył się wyjątkowy piknik inaugurujący działalność magazynu.

Dopisali nasi znajomi, bliscy i trochę dalsi i dopisała piękna aura. Zasiedliśmy w cieniu drzew parku zdrojowego i rozmawialiśmy, degustowaliśmy i poznawaliśmy nowych wspaniałych ludzi. Dziękujemy za kibicowanie oraz zaufanie i wsparcie – mówi Marlena Pachla z agroturystyki Nasza Polana.

W czasie spotkania można było nie tylko spróbować pyszności wprost z magicznych kuchni redaktorek, ale również poznać bohaterów letniego wydania oraz wziąć do ręki próbną wersję wydrukowanego magazynu.

Dzisiaj to nawet sama o sobie mogę powiedzieć, że jestem szczęściarą, bo leżę na hamaku w cieniu, beskidzki wiaterek przyjemnie mnie chłodzi, a w ręku mrożona kawa z lodami i... drukowany „Magazynu z Beskidu Niskiego”, a w nim moje artykuły i zdjęcia – napisała wczoraj Magda Rzeźnik z agroturystyki Stara Farma.

W czasie sobotniego pikniku można było wziąć do ręki prototypowe wydanie magazynu, ale jeśli nie udało się Wam tam dotrzeć, to jest on już dostępny w wersji elektronicznej. Do tego numeru pisałam o bezśmieciowej wycieczce w góry i rowerowej przejażdżce szlakiem bobrowej architektury, a na nasz gazetowy event popędziłam z truskawkami z własnego ogródka – dodaje Dorota Czopyk, która prowadzi blog Ekoeksperymenty.

Obecnie można zamawiać papierową wersję letniego numeru poprzez media społecznościowe redaktorek, wersja elektroniczna dostępna jest TUTAJ.

„MzBN” będzie wydawany zgodnie z porami roku, co kwartał. Dziewczyny już zapowiadają, że ich głowy są pełne pomysłów do jesiennego numeru.

Będziemy pisać o kulinariach, turystyce, ekologii, zerowaste i kulturze. Wszystko to dotyczyć będzie naszego ulubionego regionu, czyli Beskidu Niskiego. W magazynie znajdziecie też mnóstwo pięknych zdjęć, autorstwa lokalnych fotografów. Zdjęcie na okładce pierwszego numeru wykonał Andrzej Klimkowski – mówiła w czasie spotkania Kasia Miernik-Pietruszewska ze Starego Domu Zdrojowego.

A my z kolei zapowiadamy, że już niedługo opowiemy Wam trochę więcej o każdej z beskidzkich redaktorek!Napisz komentarz
Komentarze
MrRed 17.06.2019 11:45
jejku, jakie to piękne! to jest jakość! na razie przejrzałem tylko podgląd kilku pierwszych stron w sieci i chcę kupić - z ciekawości. Bardzo piękna robota i widoczna misja, która za tym stoi. Brawa!

ReklamaTylko znani u sprawdzeni producenci! PIŁY TAŚMOWE I TARCZOWE - PŁÓTNA I PAPIERY ŚCIERNE - ŁOŻYSKA I PASY KLINOWE - Sklep Techniczno-Przemysłowy BARABRA w ROŻNOWICACH
ReklamaEdukacja na WSB-NLU – Wybierz kierunek studiów dla siebie! | REKTUTACJA 2022/2023
a