Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama Zapisy na bezpłatne aparaty słuchowe - Gorlice, ul. Sienkiewicza 36 - tel. 18 353 82 66/ 501 700 244
Reklama
ReklamaZapraszamy do zakupów u wiodącego sprzedawcy rowerów elektrycznych - Iwo Bike w Gorlicach
Reklama Zapraszamy na zakupy do Delikatesów Szubryt w Gorlicach przy ul. Kościuszki
Reklama Siatki i systemy JDS Ogrodzeniowe, kompletne ogrodzenia panelowe / bramy, furtki - automatyka / ogrodzenia frontowe / siatki leśne ogrodzeniowe. Darmowa wycena dostosowana do Twoich potrzeb! Siedliska 33, Bobowa, tel. 512 304 238 / 797 754 538
Reklama

Piątek. Codzienny raport związany z koronawirusem. (AKTUALIZACJA - g. 17.32) Siódmy przypadek w gorlickim.

Podziel się
Oceń

Najważniejsze informacje, statystyki i komunikaty. Śledzimy dla Was najważniejsze doniesienia. 29 maja >>>

 

Podsumowanie 29 maja >>> godz. 17.32 >>> Liczba zakażonych koronawirusem: 23 155/1 051 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe). 333 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia, w Małopolsce dziewięć nowych przypadków, siedem kobiet i dwóch mężczyzn (od 25 do 84 lat), w tym młoda kobieta z powiatu gorlickiego. Aktualne zakażenie koronawirusem zostało potwierdzone u 1199 osób.

Mamy 22 kolejnych ozdrowieńców - osiem kobiet i 14 mężczyzn, w wieku od 5 do 78 lat (w tym jedna osoba z Nowego Sącza). W sumie w Małopolsce mamy 849 ozdrowieńców.

W ciągu doby wykonano ponad 26,7 tys. testów na koronawirusa.


W powiecie gorlickim kwarantanną objętych jest 96 osoby, a nadzorem epidemiologicznym 10 osób. Niestety nie mamy dla Was dobrych wiadomości przed jutrzejszym luzowaniem obostrzeń. Badania potwierdziły siódmy przypadek zakażenia koronawirusem, obecnie osoba ta przebywa w izolacji.

 

Jest to młoda mieszkanka gminy Uście Gorlickie. W tym momencie jesteśmy w trakcie wstępnego wywiadu epidemiologicznego, szukamy kontaktów osób, z którymi ta kobieta miała styczność.

Badamy także ścieżki kontaktów osób będących domownikami tej pani. Wstępnie wiemy, że nikt z tych osób nie był za granicą, więc transmisja wirusa nastąpiła w sposób poziomy. - powiedziała w rozmowie z nami Jadwiga Wójtowicz, dyrektor Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Gorlicach.

 

 


godz. 17.32

Z radością przekazujemy, że otrzymaliśmy informację z WSSE w Krakowie o kolejnych ozdrowieńcach z naszego województwa. To 4 kobiety i 12 mężczyzn, w wieku od 5 do 72 lat, z Krakowa (2 osoby), powiatu bocheńskiego (3), krakowskiego (2), olkuskiego (2), myślenickiego (2) oraz tarnowskiego, proszowickiego, wielickiego, miechowskiego i limanowskiego (po 1 osobie), którzy w większości przebywali w izolacji. W sumie w Małopolsce mamy 849 ozdrowieńców.

Ostatnie badania laboratoryjne potwierdziły zakażenie koronawirusem SARS-CoV-2 u kolejnych osób. W tej grupie jest 7 kobiet i 2 mężczyzn, w wieku od 25 do 84 lat, z powiatu suskiego (7 osób) oraz wielickiego (1) i gorlickiego (1). Aktualnie trzy osoby są hospitalizowane, pozostałe przebywają w izolacji.

Obecnie w Małopolsce zakażenie koronawirusem zostało potwierdzone u 1199 osób.

W załączeniu przesyłamy również aktualne dane dotyczące działań związanych z koronawirusem w województwie małopolskim.

- WSSE w Krakowie

 

godz. 17.30

 

godz. 14.02

 

godz. 13.30

 

godz. 10.06

Po raz kolejny mamy dla Państwa tylko dobre wiadomości. Otrzymaliśmy z WSSE w Krakowie informację o kolejnych ozdrowieńcach z naszego województwa. To 4 kobiety i 2 mężczyzn, w wieku od 36 do 78 lat, z Krakowa (5 osób) i Nowego Sącza (1 osoba), którzy w większości przebywali w izolacji. W sumie w Małopolsce mamy 833 ozdrowieńców.

Ponadto badania laboratoryjne nie potwierdziły żadnego nowego zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2 u mieszkańców Małopolski.

Tym samym liczba zakażeń jest taka sama jak wczoraj i wynosi 1190 osób.

- WSSE w Krakowie

 

godz. 10.02

 

godz. 9.00

.


Napisz komentarz

Komentarze

Malgorzata 30.05.2020 14:04
I bardzo dobrze oby jak najwiecej zakażeń zachorowan i zgonów. Moze wówczas sie ludzie opamietaja wco zreszta wątpię i będą bardziej empatyczni wobec siebie

Koleżanka 29.05.2020 19:55
Tak to jest, jak się pracuje w regionalnym spożywczym i ma się kontakt ze wszystkimi.

Zibi 29.05.2020 18:01
Współczuć tej Pani bo to każdy z nas mógł być na jej miejscu .Pani z sanepidu pisze że 86 osób jest na kwarantannie granicznej a tutej 2 gości przyjeżdża z Niemiec 18 maja wraca 26 mają i co kwarantanna ich nie obowiązuje czy jak twierdzą trzeba wiedzieć gdzie przekraczać granice.

Anonim 29.05.2020 16:06
Ujsciu Gorlickim pisze na poczatku

Nn 29.05.2020 16:48
Uście, a nie Ujście jak już. I proszę czytać dokładnie i ze zrozumieniem, w GMINIE Uście Gorlickie.

Miki 29.05.2020 15:04
Hm... Gmina duża ale z jakiej miejscowości???

Axon 29.05.2020 19:48
Banica. Gmina Uście Gorlickie.

Felek 29.05.2020 21:12
Banica

ReklamaAeroklub Podhalański Nowy Sącz - przejmij stery i zostań pilotem - szkoelnie samolotowe - szkolenie szybowcowe - szkolenie do licencji samolotowej - szkolenie dodatkowe - ZADZWOŃ 18 444 84 09
ReklamaNowe mieszkania na sprzedaż, Osiedle "Szklane Tarasy" - Gorlice, ul. Kapuścińskiego
AKTUALNOŚCI
Reklama
ReklamaOglądaj wyścig kolarki Tour de Pologne między 4 a 10 sierpnia 2025
POPULARNE
Karol Rąpała z dyplomem i grający na fortepianie Podwójny triumf młodego pianisty z Gorlic Serdeczne gratulacje dla Karola Rąpały, utalentowanego ucznia z klasy fortepianu pani Magdaleny Zębali w Zespole Państwowych Szkół Muzycznych w Gorlicach, który nie zwalnia tempa i jeszcze przed wakacjami może pochwalić się imponującymi osiągnięciami na arenie międzynarodowej.Data dodania artykułu: 23.07.2025 09:11Liczba komentarzy artykułu: 2Liczba pozytywnych reakcji użytkowników do artykułu: 14Zdjęcie przedstawia wilka badanego przez weterynarzy. W Gorlicach pojawił się wilk! [FOTO/VIDEO] Budzi w społeczeństwach ambiwalentne uczucia: z jednej strony podziwiamy jego dzikość, niezależność i piękno, z drugiej – podskórnie obawiamy się go, zarówno jako niebezpiecznego dla zwierząt hodowlanych, jak i ludzi – nawet mimo naukowego absurdu tej ostatniej tezy. Bez względu na opinie, fakty są bezlitosne: mamy w Gorlicach wilka.Data dodania artykułu: 18.07.2025 17:00Liczba pozytywnych reakcji użytkowników do artykułu: 10Poseł Barbara Bartuś zachęca Gorliczan do podpisów w sprawie referendum. Poseł Barbara Bartuś zachęca Gorliczan do podpisów w sprawie referendum „Czy jesteś za odrzuceniem przymusowego przyjmowania nielegalnych migrantów, które skutkuje ryzykiem spadku bezpieczeństwa osobistego i ekonomicznego?” – tak brzmi pytanie, na które Polacy mają odpowiedzieć w referendum, które zorganizować pragnie środowisko Prawa i Sprawiedliwości. Ale by referendum się odbyło, konieczna jest wola Narodu. Dlatego dziś, 17 lipca na briefingu prasowym zorganizowanym na gorlickim rynku, Poseł Barbara Bartuś i lokalni działacze PiS zachęcali mieszkańców powiatu do składania podpisów.Data dodania artykułu: 17.07.2025 20:34Liczba komentarzy artykułu: 30Liczba pozytywnych reakcji użytkowników do artykułu: 9
Reklama
Reklama
zachmurzenie duże

Temperatura: 26°C Miasto: Gorlice

Ciśnienie: 1013 hPa
Wiatr: 8 km/h

Reklama
Reklama