Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama Zapisy na bezpłatne aparaty słuchowe - Gorlice, ul. Sienkiewicza 36 - tel. 18 353 82 66/ 501 700 244
Reklama
ReklamaZapraszamy do zakupów u wiodącego sprzedawcy rowerów elektrycznych - Iwo Bike w Gorlicach
Reklama Zapraszamy na zakupy do Delikatesów Szubryt w Gorlicach przy ul. Kościuszki
Reklama Siatki i systemy JDS Ogrodzeniowe, kompletne ogrodzenia panelowe / bramy, furtki - automatyka / ogrodzenia frontowe / siatki leśne ogrodzeniowe. Darmowa wycena dostosowana do Twoich potrzeb! Siedliska 33, Bobowa, tel. 512 304 238 / 797 754 538
Reklama

Piątek. Ponad 1500 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia. (AKTUALIZACJA godz. 14.20)

Podziel się
Oceń

Najważniejsze doniesienia w temacie covid-19 publikujemy w jednym miejscu. 25 września 2020 >>>

 

godz. 14.20

W powiecie gorlickim aktywnie zakażonych jest 10 osób, 4 osoby są hospitalizowane, 6 osób z dodatnim wynikiem przebywa w izolacji domowej:

Gmina Gorlice - miasto: 2 osoby,

Gmina Gorlice: 1 osoba,

Gmina Biecz: 1 osoba (dziś +1),

Gmina Bobowa: 0 osób,

Gmina Łużna: 1 osoba,

Gmina Ropa: 0 osób,

Gmina Uście Gorlickie: 0 osób,

Gmina Sękowa: 1 osoba,

Gmina Lipinki: 0 osób

Gmina Moszczenica: 0 osób

 

Wszystkie potwierdzone przypadki w powiecie gorlickim: 158.  Z czego 146 osoby to ozdrowieńcy, 4 osoby są hospitalizowane,  6 osób przebywa w izolacji domowej, a dwie osoby zmarły.

Aktualnie w powiecie gorlickim kwarantanną objętych jest 48 osób, a nadzorem epidemiologicznym objętym jest 53 osoby.

 


Podsumowanie 25 września >>> godz. 10.33 >>> Liczba zakażonych koronawirusem: 84 396/2 392 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).

Dziś mamy 1587 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia, w tym w Małopolsce 241. To 153 kobiety i 88 mężczyzn, w wieku od 6 do 90 lat, w tym: 14 osób z powiatu limanowskiego, 16 osób z powiatu nowosądeckiego, 4 osoby z Nowego Sącza. Aktualnie 24 osoby są hospitalizowane, pozostałe przebywają w izolacji. W Małopolsce zakażenie koronawirusem zostało potwierdzone u 10 299 osób.

Przybyło także 169 kolejnych ozdrowieńców. To 92 kobiety i 77 mężczyzn, w wieku od 5 do 81 lat, (m.in.: 64 osoby z powiatu nowosądeckiego, 13 osób z Nowego Sącza, 2 osoby z powiatu gorlickiego). W sumie w Małopolsce mamy 8036 ozdrowieńców. W ciągu doby wykonano ponad 24,2 tys. testów na koronawirusa.

 

 


godz. 10.33

Przekazujemy, że otrzymaliśmy informację z WSSE w Krakowie o kolejnych 169 ozdrowieńcach z naszego województwa. To 92 kobiety i 77 mężczyzn, w wieku od 5 do 81 lat, z powiatu nowosądeckiego (64 osoby), Krakowa (22 osoby), powiatu nowotarskiego (19 osób), krakowskiego (14 osób), Nowego Sącza (13 osób), powiatu wielickiego i oświęcimskiego (po 8 osób), myślenickiego (7 osób), olkuskiego (4 osoby) suskiego (3 osoby), powiatów: wadowickiego, miechowskiego i gorlickiego (po 2 osoby) oraz powiatu chrzanowskiego (1 osoba), którzy w większości przebywali w izolacji. W sumie w Małopolsce mamy 8036 ozdrowieńców.

Natomiast ostatnie badania laboratoryjne potwierdziły zakażenie #koronawirus SARS-CoV-2 u kolejnych 241 osób. To 153 kobiety i 88 mężczyzn, w wieku od 6 do 90 lat, z Krakowa (51 osób), powiatu myślenickiego (36 osób), nowotarskiego (27 osób), krakowskiego (25 osób), nowosądeckiego (16 osób), wadowickiego (15 osób), limanowskiego (14 osób), tatrzańskiego (11 osób), olkuskiego (8 osób), chrzanowskiego (7 osób), wielickiego (6 osób), oświęcimskiego (5 osób), Nowego Sącza i powiatu bocheńskiego (4 osoby), powiatów: miechowskiego i suskiego (po 3 osoby), proszowickiego i brzeskiego (po 2 osoby) oraz tarnowskiego i dąbrowskiego (po 1 osobie).  Aktualnie 24 osoby są hospitalizowane, pozostałe przebywają w izolacji.

Obecnie w Małopolsce zakażenie koronawirusem zostało potwierdzone u 10 299 osób.

Niestety musimy również poinformować o śmierci 52-letniego mężczyzny, mieszkańca Krakowa, który przebywał w Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie. Zmarły miał choroby współistniejące. Potwierdzono, że przyczyną zgonu był COVID-19. Tym samym w Małopolsce liczba zgonów spowodowanych COVID-19 wynosi 184.

- WSSE w Krakowie

 

godz. 10.30

Mamy 1587 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia #koronawirus z województw:

  • mazowieckiego (295),
  • małopolskiego (241),
  • kujawsko-pomorskiego (162),
  • pomorskiego (128),
  • śląskiego (126),
  • warmińsko-mazurskiego (87),
  • wielkopolskiego (84),
  • łódzkiego (78),
  • zachodniopomorskiego (61),
  • lubelskiego (59),
  • podkarpackiego (55),
  • podlaskiego (54),
  • dolnośląskiego (52),
  • świętokrzyskiego (52),
  • opolskiego (38),
  • lubuskiego (15).

Z przykrością informujemy o śmierci 23 osób zakażonych koronawirusem (wiek-płeć, miejsce zgonu): 84-M Siedlce, 52-M Kraków, 86-K Kędzierzyn-Koźle, 67-K Elbląg, 82-M Biłgoraj, 79-K Lublin, 90-K, 86-K, 90-M, 74-M, 81-M, 80-K Zgierz, 68-K Bełchatów, 73-M, 60-K, 44-M, 51-M, 68-M Poznań, 94-M Tychy, 82-M Świętochłowice, 60-M Racibórz, 70-K Ostróda (mieszkanka woj. pomorskiego), 83-M Gdynia. Większość osób miała choroby współistniejące.

Liczba zakażonych koronawirusem: 84 396/2 392 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).

 

godz. 10.00


Napisz komentarz

Komentarze

jest okay 25.09.2020 17:09
W poniedziałek 21 września sanepid podał dane z 23 września... Przypadek?

Kris 25.09.2020 11:36
A kiedy szanowny gorlicki sanepid napisze prawdę o gorlickiej neurologii!!! Personel z pozytywnymi wynikami a pani WJ kombinuje jak zamieść pod dywan sprawę!!!

jakis 25.09.2020 16:43
bo moze ciazowe zrobili i im pozytywne wyszly:)

?? 25.09.2020 17:11
Jak rodzice zakażeni to ich dzieci też. Czy któraś szkoła przeszła na zdalne?

ReklamaAeroklub Podhalański Nowy Sącz - przejmij stery i zostań pilotem - szkoelnie samolotowe - szkolenie szybowcowe - szkolenie do licencji samolotowej - szkolenie dodatkowe - ZADZWOŃ 18 444 84 09
ReklamaNowe mieszkania na sprzedaż, Osiedle "Szklane Tarasy" - Gorlice, ul. Kapuścińskiego
AKTUALNOŚCI
Reklama
ReklamaOglądaj wyścig kolarki Tour de Pologne między 4 a 10 sierpnia 2025
POPULARNE
Karol Rąpała z dyplomem i grający na fortepianie Podwójny triumf młodego pianisty z Gorlic Serdeczne gratulacje dla Karola Rąpały, utalentowanego ucznia z klasy fortepianu pani Magdaleny Zębali w Zespole Państwowych Szkół Muzycznych w Gorlicach, który nie zwalnia tempa i jeszcze przed wakacjami może pochwalić się imponującymi osiągnięciami na arenie międzynarodowej.Data dodania artykułu: 23.07.2025 09:11Liczba komentarzy artykułu: 2Liczba pozytywnych reakcji użytkowników do artykułu: 14Zdjęcie przedstawia wilka badanego przez weterynarzy. W Gorlicach pojawił się wilk! [FOTO/VIDEO] Budzi w społeczeństwach ambiwalentne uczucia: z jednej strony podziwiamy jego dzikość, niezależność i piękno, z drugiej – podskórnie obawiamy się go, zarówno jako niebezpiecznego dla zwierząt hodowlanych, jak i ludzi – nawet mimo naukowego absurdu tej ostatniej tezy. Bez względu na opinie, fakty są bezlitosne: mamy w Gorlicach wilka.Data dodania artykułu: 18.07.2025 17:00Liczba pozytywnych reakcji użytkowników do artykułu: 10zdjęcie przedstawia gorlicki ratusz na rynku Czym jeżdżą radni z Gorlic? Sprawdziliśmy ich oświadczenia majątkowe. Od lokalnych krezusów po skromnych Na stronach Biuletynu Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego w Gorlicach pojawiły się oświadczenia majątkowe wszystkich 21 radnych Rady Miasta za rok 2024. To coroczny obowiązek, który pozwala mieszkańcom sprawdzić, czym dysponują ich reprezentanci: jakie mają nieruchomości, ile oszczędności zgromadzili, z jakich źródeł osiągają dochody i – co wielu ciekawi najbardziej – jakimi samochodami jeżdżą.Data dodania artykułu: 23.07.2025 11:14Liczba komentarzy artykułu: 3Liczba pozytywnych reakcji użytkowników do artykułu: 8
Reklama
Reklama
pochmurnie

Temperatura: 20°C Miasto: Gorlice

Ciśnienie: 1014 hPa
Wiatr: 5 km/h

Reklama
Reklama