Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
PRZECZYTAJ
Reklama MULTISERWIS | Szewc • grawer • dorabianie kluczy • pieczątki • ksero | Zapraszamy – ul. Legionów 6a GORLICE
ReklamaSzybki internet • Wybierz ŚWIATŁOWÓD! • Zapraszamy! Salon ORANGE, GORLICE ul. Legionów 14
Reklama Największy wybór rowerów i e-bike – CZEKAMY NA TWOJE ROWEROWE ZAMÓWIENIE! | IWOBIKE.PL - Let’s bike! - ul. Michalusa 1, GORLICE
Reklama DELIKATESY SZUBRYT – GORLICE, ul. Kościuszki 34A – Sprawdź najnowsze promocje! [od 26 września 2022]]

Ostatnie tchnienie Restauracji Parkowa [FOTO/VIDEO]

Oceń

Przed nami piękna słoneczna niedziela. Będzie to na pewno dobra okazja, by odwiedzić Park Miejski w Gorlicach, gdzie od lat w jego centrum stoi charakterystyczny, zielony budynek. To Restauracja Parkowa. Już wkrótce przestanie istnieć.
Drogi użytkowniku! Wykryliśmy, że korzystasz z programu blokującego reklamy w przeglądarce (AdBlock lub inny). Dzięki reklamom oglądasz nasz serwis za darmo. Prosimy, wyłącz ten program i odśwież stronę.

 

Okazuje się, że to ostatnie dni, lub nawet godziny, gdy budynek stoi na swoim miejscu. Zgodnie z planem budynek zostanie wyburzony, ponieważ jego stan techniczny jest bardzo zły.

Z informacji, jakie posiadamy, wynika że jeszcze w tym tygodniu na miejsce rozbiórki wjedzie ciężki sprzęt. Może to już się stać jutro, w poniedziałek.
 

Od dłuższego czasu budynek jest zabezpieczony przed wejściem osób postronnych, a na jego elewacji są banery z fotografiami starego parku.

To ostatnie godziny, by zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie z obiektem, który ma w sobie odrobinę historii.

Zapraszamy do przesyłania nam zdjęć, które utworzą swoistego rodzaju fotogalerię zamkniętą w kapsule czasu. Miejmy nadzieję, że na naszych serwerach przetrwa ona wiele lat.

 

Ostatnie tchnienie Restauracji Parkowa


Napisz komentarz
Komentarze
hmm 13.09.2021 16:49
kawiarnia i pub parkowa to były czasy za barem pani Ala i pan Andrzej

Edytka 13.09.2021 12:35
w latach 80 tych chodziłam tam z rodzicami jako mała dziewczynka pamiętam tam gumy donald. Rodzice kawę pili. Fajnie było. I wracając z parku zawsze szłam na najpyszniejsze rurki z bita śmietaną do takiej małej budki . Już takich nie ma.

witaj w klubie 13.09.2021 23:28
Mam te same wspomnienia, tylko ja chodziłam do Parkowej z bratem,kupował mi pepsi..a potem owe rurki z kremem..pyszne były

adam1 12.09.2021 17:00
Szkoda tego budynku, bo w tym miejscu już nic nigdy nie powstanie ponieważ cały teren parku objęty jest ochroną przez konserwatora zabytków. W Gorlicach są dwa charakterystyczne budynki, związane z historią miasta: Budynek "Sokoła" i właśnie restauracja" Parkowa". Pierwszy z nich jest teraz remontowany, drugi skazano na rozbiórkę. Decyzja ta jest dla mnie niezrozumiałą pod względem ekonomicznym i praktycznym. Budynek "Sokoła" zawsze będzie obiektem deficytowym. Będzie wymagał corocznych dotacji, a koszty jego utrzymania poniosą mieszkańcy miasta. Takich sal sportowych jaka tam będzie jest w mieście kilka, nawet nie do końca wykorzystanych. Każda szkoła ma swoją salę, jest hala sportowa, w GCK jest sala. Czyli ta sala nie jest aż tak bardzo potrzebna jak na początku XX wieku, kiedy nie było żadnej sali w mieście i nie będzie w pełni wykorzystana. Natomiast budynek restauracji "Parkowa" mógłby sam na siebie zarabiać (pomieszczenia gastronomiczne i hotelowe), a także przynosić dla miasta niewielkie dochody. Szkoda, że przy okazji "rewitalizacji" parku nie wyremontowano tego budynku.

derds 12.09.2021 21:04
co jest dla ciebie niezrozumiałe w rozebraniu spruchniałego budynku grożącego zawaleniem?

dse 12.09.2021 21:08
PS. sala jest niepotrzebna :D A to może powiesz nam jakie restauracje w gorlicach wypaliły?

adam1 13.09.2021 12:58
A czy sale w najbliższej okolicy "Sokoła" , czyli W Kromerze i Budowlance są wykorzystane w weekendy? Będzie jeszcze jedna pusta sala przez nas utrzymywana

strona wuwuwu 13.09.2021 13:48
dse: Polecam spacer po gorlickich lokalach w soboty i w niedziele. Można się zdziwić. Pozytywnie :)

Kgr 12.09.2021 13:44
A wystarczyło w odpowiednim momencie zainwestować i było być coś wyjątkowego..... PS. Wszystko da się uratować jedynie potrzebna spora inwestycja

stary 12.09.2021 10:13
Fajna była ta kawiarenka. Po "łyżwach" na nowym lodowisku szliśmy tam z moją sympatią na Pepsi Colę. Butelka kosztowała 5 zł. Wielkie pieniądze Jak dla ucznia w 1977r.

ReklamaTylko znani u sprawdzeni producenci! PIŁY TAŚMOWE I TARCZOWE - PŁÓTNA I PAPIERY ŚCIERNE - ŁOŻYSKA I PASY KLINOWE - Sklep Techniczno-Przemysłowy BARABRA w ROŻNOWICACH
ReklamaEdukacja na WSB-NLU – Wybierz kierunek studiów dla siebie! | REKTUTACJA 2022/2023