Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
ReklamaSzybki internet • Wybierz ŚWIATŁOWÓD! • Zapraszamy! Salon ORANGE, GORLICE ul. Legionów 14
Reklama Największy wybór rowerów i e-bike – CZEKAMY NA TWOJE ROWEROWE ZAMÓWIENIE! | IWOBIKE.PL - Let’s bike! - ul. Michalusa 1, GORLICE
Reklama DELIKATESY SZUBRYT – GORLICE, ul. Kościuszki 34A

Kolejna kapliczka w naszym regionie wypiękniała

Oceń

Informowaliśmy już o zakończeniu remontu kapliczki w Kobylance i w Gorlicach. Dziś dobre wieści napłynęły z Siedlisk.
Kolejna kapliczka w naszym regionie wypiękniała
Autor: Fot. naszabobowa.pl

 

Jak informuje portal naszabobowa.pl, właśnie dzisiaj (25 listopada), nastąpił odbiór zadania „Renowacja i konserwacja murowanej kapliczki słupkowej z XIX w. z figurą Chrystusa Frasobliwego położonej w Siedliskach, działka 192/2, Gmina Bobowa – etap I”.

Zadanie realizowane jest w ramach programu Kapliczki Małopolski 2021. Łącznie na zachowanie w jak najlepszym stanie kapliczki z Siedlisk konieczne było wydanie 13 tysięcy złotych. Za te pieniądze udało się zbudować właściwy system odprowadzania wód opadowych z kapliczki.

Dokonano także zmiany ukształtowania terenu wokół niej, przeprowadzono prace związane z konserwacją kamienia i tynku/wypraw z pobiałami. Sporządzona została także odpowiednia dokumentacja powykonawcza: opisowa i fotograficzna.

 

Źródło info: naszabobowa.pl


Napisz komentarz
Komentarze
ReklamaTylko znani u sprawdzeni producenci! PIŁY TAŚMOWE I TARCZOWE - PŁÓTNA I PAPIERY ŚCIERNE - ŁOŻYSKA I PASY KLINOWE - Sklep Techniczno-Przemysłowy BARABRA w ROŻNOWICACH
Reklama
a