Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama MULTISERWIS | Szewc • grawer • dorabianie kluczy • pieczątki • ksero | Zapraszamy – ul. Legionów 6a GORLICE
ReklamaSzybki internet • Wybierz ŚWIATŁOWÓD! • Zapraszamy! Salon ORANGE, GORLICE ul. Legionów 14
Reklama IWO COMPUTERS – Najlepsze produkty do pracy, gry i rozrywki! – Sprawdź naszą ofertę
Reklama DELIKATESY SZUBRYT – GORLICE, ul. Kościuszki 34A
Reklama X edycja Karpackiego Festiwalu Archeologicznego Dwa Oblicza w Karpackiej Troi 19-21 sierpnia 2022

Fala otworzy się dla miłośników pływania [FOTO]

Oceń

Jeszcze trochę musimy poczekać na zakończenie remontu krytej pływalni Fala w Gorlicach. W tym momencie obiekt jest sprzątany i dopieszczany przez ekipy wykończeniowe.
Fala otworzy się dla miłośników pływania [FOTO]
Autor: Fot. halogorlice.info ©


Co nowego po remoncie Fali?

W budynku pływalni zmieniło się bardzo wiele. Nowości można by długo wyliczać, jednak na pierwszy plan poza odnowieniem ścian i korytarzy, wysuwa się nowy sprzęt w strefie spa i jacuzzi. Są nim trzy sauny na tarasie, i nowa niecka dla maluchów w okolicy dużego basenu. To, co się nie zmienia, a przewijało się w sferze oczekiwań stałych bywalców pływalni, to zjeżdżalnia, do której jednak poprowadzą nowe schody.

Budynek zyskał około 4 metrów szerokości wobec dawnych wymiarów sprzed remontu. W tym właśnie miejscu dobudowano nowe strefy dla użytkowników.

Dużo zmian czeka nas też w dolnej kondygnacji pływalni, gdzie obok kolejnego jacuzzi utworzono strefę wellness z sauną, lodopadem, basenikiem z lodowatą wodą i kubłem do schładzania.

Prawdziwą gratką może okazać się jeszcze obszerna, podświetlana grota solna, gdzie już wkrótce będzie można odpoczywać na leżakach.


Kiedy ponowne otwarcie Fali?

Wiadomość o terminie otwarcia pływalni jest jak na razie owiana tajemnicą i obwarowana postępem ostatnich prac i odbiorów technicznych. W najbardziej optymistycznym scenariuszu mówi się tu o drugiej połowie maja lub początku czerwca.

Na otwarcie krytej pływalni Fala czekają już wszyscy, i mieszkańcy, i szkoły pływania, i samorządowcy. Gorlice znów powrócą na mapę czynnych obiektów, gdzie można będzie pływać pod dachem.


Ile będzie kosztowała wejściówka na basen?

W tym momencie wiadomo, że propozycja oferty trafiła do Ratusza w Gorlicach, gdzie nad analizą cenową pochylą się urzędnicy. Biorąc pod uwagę inflację i szalejący wzrost kosztów i wszystkich mediów trzeba spodziewać się dużo wyższych cen.

Tak jak do tej pory podstawowa wejściówka będzie uprawniała na wstęp do obydwu niecek basenowych i wodnego placu zabaw dla dzieci.

Stefa spa i wellness będzie dostępna najpewniej po wykupieniu wejściówki premium, nowe bramki do tych przestrzeni już czekają przy wejściach.


Co w przyszłości?

Gorlicki OSiR oczekuje na rozpoczęcie prac przy nowym basenie. Środki na ten cel zostały przyznane jeszcze w tamtym roku.


Pisaliśmy o tym przy okazji informacji o przyznaniu dotacji z rządowego programu Polski Ład >>>Prawie 15 mln złotych dofinansowania na modernizację otwartego basenu oraz oświetlenia w mieście

Cały czas trwa remont boiska ze sztuczną nawierzchnią. Tam, gdzie jeszcze niedawno była słynna gorlicka Sahara, powstaje nowy obiekt na miarę XXI wieku.

Niedawno byliśmy w tym miejscu z aparatem >>>Tu była Sahara. A teraz?
 Jeśli chcesz zobaczyć więcej:

  • materiałów
  • zdjęć
  • video
  • relacji
  • wcześniejszych informacji, które na stronie podamy później

wejdź na patronite.pl/halogorlice-info i zostań naszym Patronem. Specjalnie dla Was udostępniamy treści premium naszych artykułów.

Po szczegóły zapraszamy na naszą stronę, gdzie w artykule Patronite – zróbmy to razem, wyjaśniamy zasady programu.

Powiązane galerie zdjęć:

Napisz komentarz
Komentarze
kkk 22.04.2022 16:55
ten basen to obrzydlistwo,nikt tam nie chodzi

Mm 14.04.2022 10:52
Tylko żeby hydroizolacje były dobrze zrobione, bo znowu będzie wszystko odpadać

~~~~ja 14.04.2022 06:29
Hejt czas zacząć! Ciekawe ktokolwiek z hejtujących korzystał w ogóle z basenu.

Onyx 15.04.2022 09:58
Prawie każdy.

Onyx 13.04.2022 21:56
Przedłużanie otwarcia basenu o pół roku to jakaś komedia. Od ponad pół roku słyszy się o niejakim otwarciu i czyta się różne posty gdzie data otwarcia zmienia się o kilka miesięcy. Dobrze będzie jak w tym roku otworzą chociaż patrząc na całą tą inwestycję to szkoda w ogóle tracić czasu na komentarz... Mamy dwa baseny kryte , jeden w Gorlicach a drugi w Wysowej i oba są zamknięte....... Gdzie pływać????

fgb 14.04.2022 09:31
w wannie sobie popływaj , czego nie rozumiesz . To jest dla bogatych elit bo tylko ich bedzie na to stać . ty to miseczka ryżu i do wanny wskakuj .

W 13.04.2022 20:42
Takie atrakcje są standartem od wielu lat w innych ośrodkach - kto jeździ ten wie. Ja tu cudów nie widzę. Niecki basenów w starych płytkach. Małych baseników powinno być minimum 5 ogólnodostępnych bo i tak będą cały czas zajęte a tu mamy zapewne jeden w cenie biletu normalnego - bedzie mozna w czasie godzinnego biletu popatrzeć na niego. Mnie bardziej interesuje czy jako zwykły śmiertelnik będę miał gdzie wbić nogę - bo do tej pory każdy tor u góry i na dole ubite szkółkami pływackimi. Stąd od wielu lat jeżdze gdzie indziej zostawiając pieniądze w sąsiednich gminach. - a chciałbym w Gorlicach.

Xyz 15.04.2022 12:38
Szkółki utrzymują ten basen . Indywidualnie ludzie nie chodzą. Sporadycznie .tak samo jest w Jaśle czy innych miastach

Grześ 15.04.2022 19:50
Podatnicy utrzymują basen, a szkółki żerują.

MrRed 13.04.2022 20:22
widze, ze niestety będą to przyjemności dla nielicznych. bardzo obawiam się ceny biletu, bo obecny kryzys sprawi, ze ta inwestycja będzie zwracała się pokoleniami

strona wuwuwu 14.04.2022 12:34
Generalnie takie inwestycje, poza nielicznymi wyjątkami z wysokim procentem obłożenia, nie zwracają się. Pozostaje pytanie o wielkość rocznej dopłaty z miejskiej kasy.

ixi 13.04.2022 19:28
W wielu miejscach można dostrzec całkiem niezłą utylizację szmalu . Przykro sie robi bo to nasza kasa. Jeszcze nie widaomo ile to wszytsko wytrzyma bo jak znam sie na polskich inwestycjach,to za rok lub dwa trzeba będze część rzeczy poprawiać i naprawiać a tłuste misie zarobią ponownie nasza kasę . Cieszycie się moi drodzy wyborcy tej pseudowładzy którą wybieracie ? :D

ReklamaPowiat Gorlicki zaprasza osoby z niepełnosprawnościami do udziału w finansowanym ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych pilotażowym programie „Aktywny Samorząd” 2022
ReklamaEdukacja na WSB-NLU – Wybierz kierunek studiów dla siebie! | REKTUTACJA 2022/2023
a