Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
ReklamaSzybki internet • Wybierz ŚWIATŁOWÓD! • Zapraszamy! Salon ORANGE, GORLICE ul. Legionów 14
Reklama Największy wybór rowerów i e-bike – CZEKAMY NA TWOJE ROWEROWE ZAMÓWIENIE! | IWOBIKE.PL - Let’s bike! - ul. Michalusa 1, GORLICE
Reklama DELIKATESY SZUBRYT – GORLICE, ul. Kościuszki 34A

Nie żyje Franciszek Rachel. Znany lekarz, chirurg, lokalny patriota

Oceń

Dziś rano (19 maja) dotarła do nas bardzo smutna informacja. W nocy zmarł Franciszek Rachel: znany przez wszystkich lekarz i lokalny patriota.
Nie żyje Franciszek Rachel. Znany lekarz, chirurg, lokalny patriota
Autor: Fot. screen/Dzień dobry TVN/halogorlice.info ©

 

Urodził się w Dominikowicach, a wykształcenie zdobył we wrocławskiej Akademii Medycznej. Od 1961 roku pracował w Gorlicach i z tym miastem pozostał związany do końca swojej kariery.

Miał 86 lat. Zmarł dziś (19 maja 2022 roku) w nocy.

 

W 2016 roku telewizja TVN zrealizowała materiał o 80-letnim czynnym zawodowo lekarzu >>>Ma 80 lat i jest czynnym zawodowo chirurgiem

 


Dr Franciszek Rachel był specjalistą z chirurgii ogólnej, onkologicznej i urologii. Akademię Medyczną ukończył we Wrocławiu.

W Szpitalu im. Henryka Klimontowicza w Gorlicach pracował od 1961 roku. Zadbał o utworzenie w starym gmachu szpitala oddziału psychiatrii i diagnostyki obrazowej.

Współuczestniczył w budowie nowego szpitala i w latach 1985-1999 był jego dyrektorem. Był długoletnim ordynatorem oddziału chirurgii gorlickiego szpitala i mistrzem dla wielu chirurgów.

Doktorat z immunologii nowotworów pisał pod okiem profesora Zygmunta Alberta.

 

 


ReklamaTylko znani u sprawdzeni producenci! PIŁY TAŚMOWE I TARCZOWE - PŁÓTNA I PAPIERY ŚCIERNE - ŁOŻYSKA I PASY KLINOWE - Sklep Techniczno-Przemysłowy BARABRA w ROŻNOWICACH
Reklama
a