Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
ReklamaSzybki internet • Wybierz ŚWIATŁOWÓD! • Zapraszamy! Salon ORANGE, GORLICE ul. Legionów 14
Reklama Największy wybór rowerów i e-bike – CZEKAMY NA TWOJE ROWEROWE ZAMÓWIENIE! | IWOBIKE.PL - Let’s bike! - ul. Michalusa 1, GORLICE
Reklama DELIKATESY SZUBRYT – GORLICE, ul. Kościuszki 34A

Rekrutacja na studia. Czy kierunek związany z animacją komputerową i postprodukcją jest opłacalny?

Oceń

Grafika komputerowa, animacje dla biznesu czy postprodukcja to dziś jedne z kierunków studiów, które przez cały czas cieszą się sporym zainteresowaniem. Nic dziwnego – praca związana z grafiką czy animacją komputerową jest prestiżowa, a naukę chętnie wybierają nie tylko osoby, które w danym roku ukończyły maturę.
Rekrutacja na studia. Czy kierunek związany z animacją komputerową i postprodukcją jest opłacalny?
Autor: materiały promocyjne/WSB-NLU

Jest to idealna opcja również dla tych pracowników, którzy potrzebują zaświadczenie o własnych umiejętnościach. To także genialne rozwiązanie dla wszystkich, którzy chcą poszerzyć swoją wiedzę w zakresie grafiki komputerowej. Jest to niewątpliwie zawód przyszłości. 

Animacja komputerowa – dobre rozwiązanie dla osób, które chcą zdobyć wiedzę

Obecnie w dalszym ciągu odbywają się rekrutacje na studia – zarówno te licencjackie i magisterskie, jak i podyplomowe. To bardzo dobry moment na to, by zastanowić się, z jakim kierunkiem wiąże się swoją przyszłość. Szukając najbardziej innowacyjnych studiów, nie sposób nie zastanowić się nad tym, czy rzeczywiście w przyszłości przełożą się one na nasz sukces.

Czy kierunek związany z grafiką oraz animacją komputerową jest opłacalny? Jak najbardziej, ponieważ:

  • coraz więcej firm przenosi swoją działalność do internetu, gdzie przy tworzeniu sklepów internetowych, stron www, a nawet kampanii reklamowych potrzebni są graficy komputerowi;
  • powstaje coraz więcej wydawnictw gier, dzięki czemu animator komputerowy, czy twórca postprodukcji może znaleźć pracę np. przy projektowaniu grafik 3D;
  • przedsiębiorstwa chcą prezentować się za pośrednictwem filmików reklamowych, czy prezentacji multimedialnych wykonanych na najwyższym poziomie;

Dlaczego jeszcze warto iść w stronę grafiki 3D, animacji czy modelowania 3D? Praca oraz studia w tym zakresie to okazja, by naprawdę odnieść sukces. Przez cały czas pracuje się nad marką osobistą, a jednocześnie zarobki już na samym początku są całkiem zadowalające.

 

Dlaczego warto wybrać kierunek związany z animacją komputerową?

Marzysz o pracy nad kolejnym dużym filmem animowanym lub grą? Czy jesteś osobą kreatywną, która preferuje praktyczne, praktyczne nauczanie i uczenie się? Masz pasję do rysowania i tworzenia postaci oraz opowiadania historii poprzez animację? Nie ma wątpliwości, że studia związane z animacją komputerową, grafiką 3D, modelowaniem czy postprodukcją będą naprawdę dobrym wyborem dla ciebie. W końcu warto robić to, co się kocha, prawda?

Bez wątpienia na rynku pracy jest już trochę osób, które odnajdują się już w tym zawodzie. Jednak zapotrzebowanie, podobnie jak w przypadku programistów, wciąż jest ogromne. Powstają nowe przedsiębiorstwa multimedialne, firmy komputerowe czy biura projektowe gier lub animacji. Coraz większym zapotrzebowaniem cieszą się więc usługi animatorów, czy grafików po studiach. Po ich ukończeniu można podjąć pracę w naprawdę wielu miejscach, gdzie przygotowywanie prezentacji, okładek, zdjęć do publikacji jest na porządku dziennym.

 

Możliwości po studiach związanych z grafiką czy animacją 

Dobrym sposobem, jeżeli ktoś lubi pracować w domowym zaciszu, po ukończeniu studiów jest założenie własnej firmy. Dzięki temu jeszcze dogodniej można wybierać zlecenia, w których najbardziej wyspecjalizował się dany grafik.

Możliwości działania po ukończeniu studiów na kierunku grafika czy animacja komputerowa są naprawdę nieograniczone. Ważne już w czasie nauki jest to, by nie bać się niesztampowych rozwiązań. Wiele przedsiębiorstw chętnie skorzysta z takich niebanalnych propozycji reklamy, których nie miało sporo osób przed nimi. 

Grafika komputerowa może opierać się na tym co już było. Nie można jednak zapominać o wprowadzaniu nowych elementów do wykonywanych przez siebie prac. Dzięki temu grafika komputerowa w wykonaniu absolwenta studiów na tym kierunku będzie wyróżniała się spośród tych wykonanych przez innych zatrudnionych i tworzących w tej dziedzinie. 

 

Grafik komputerowy – zawód przyszłości

Idealnym rozwiązaniem jest skuszenie się na studia na kierunku grafika komputerowego. Podczas kilkuletniej nauki z powodzeniem można poznać tajniki wykorzystywane w tym zawodzie. To nie tylko wiedza teoretyczna, ale także praktyczna do zdobycia w czasie studiów.

Na jaką uczelnię warto postawić? Dobrym rozwiązaniem są studia Drimagine na Wyższej Szkole Biznesu - National Louis University w Nowym Sączu. To niezwykły kurs, który jest nastawiony na praktyczne kształcenie przyszłych animatorów, grafików czy twórców obrazów 3D. To studia, które dają realne wykształcenie, a zarazem pierwsze miejsce tego typu w Polsce. 

Już w tym okresie odbywają się także praktyki lub można poszukać firmy, w której przećwiczy się zdobytą wiedzę we własnym zakresie. W związku z tym kierunek związany z grafiką komputerową jest bardzo opłacalny. Po jego ukończeniu możliwości pracy na różnych stanowiskach są nieograniczone.

 


Napisz komentarz
Komentarze
ReklamaTylko znani u sprawdzeni producenci! PIŁY TAŚMOWE I TARCZOWE - PŁÓTNA I PAPIERY ŚCIERNE - ŁOŻYSKA I PASY KLINOWE - Sklep Techniczno-Przemysłowy BARABRA w ROŻNOWICACH
Reklama
a