Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
ReklamaAparaty słuchowe? Sprawdź u nas bezpłatnie jakie będą najlepsze dla Ciebie! Badanie słuchu? u nas są wszystkie badania dzieci i dorosłych - Gorlice, ul. 11 Listopada 27/1.9, tel. 510 500 802
ReklamaProtexDent Clinic - STOMATOLOGIA - RADIOLOGIA STOMATOLOGICZNA 3D - PROTETYKA - Zagórzany 386A, tel. 503 123 500
ReklamaZnajdź swój wymarzony rower w IwoBike
Reklama Zapraszamy na zakupy do Delikatesów Szubryt w Gorlicach przy ul. Kościuszki - skorzystaj z promocji między 18 a 31 maja 2026
Reklama Zapraszamy na zakupy do Galerii Gorlickiej. Świętuj z nami Dzień Mamy 2026
Reklama
Reklama Akademia Nauk Stosowanych w Nowym Sączu - rekrutacja od 8 czerwca - WYBIERZ DOBRY KIERUNEK STUDIUJ W NOWYM SĄCZU
Reklama Akademia Humanistyczno Ekonomiczna w Łodzi, Filia w Jaśle - rekrutacja na studia w AHE w Jaśle trwa! Studia licencjackie i magisterskie (zaoczne), administracja, pedagogika - ZAPISZ SIĘ JUŻ TERAZ I ZYSKAJ RABAT 10%!

Psie piękności! Zobaczcie najwspanialesze czworonogi w Polsce [FOTO]

Podziel się
Oceń

Gorlice ponownie gościły uczestników Krajowej Wystawy Psów Rasowych. Psy prezentowały swoje wdzięki ku radości właścicieli i ku uciesze widzów, którzy przyszli, by po prostu się zachwycić! Wszystko pod czujnym okiem sędziów.
Psie piękności! Zobaczcie najwspanialesze czworonogi w Polsce [FOTO]

Autor: Przemysław Przybyłowicz photography ©

 

W miniony weekend (13-14 sierpnia) na gorlickim stadionie OSiR odbyły się Ogólnopolskie Wystawy Psów (13 sierpnia: Krajowa Wystawa Psów Rasowych Grupy VIII i IX FCI, 14 sierpnia: Krajowa Wystawa Psów Rasowych). 
Zorganizował je Związek Kynologiczny w Polsce Oddział w Nowym Sączu. Całość pod honorowym patronatem burmistrza Gorlic Rafała Kukli. 

Najpiękniejsze psy o szczególnych cechach

Wystawy psów rasowych to wyjątkowa okazja, by zobaczyć, jak różnorodna jest to grupa zwierząt. Nie chodzi tylko o rozmiar czy kolor sierści: to także szczególne cechy charakteru i umiejętności, które posiadają przedstawiciele poszczególnych ras.

W sobotę prezentowały się psy ozdobne i psy do towarzystwa: aportery, płochacze, retrivery. Ciekawostką dla wielu zwiedzających mogły być psy specjalizujące się w polowaniach w wodzie oraz poszukiwaniach trufli! Następnego dnia na kilkunastu ringach zaprezentowało się prawie 700 psów ponad 100 różnych ras. Można było podziwiać przedstawicieli polskiego owczarka podhalańskiego, polskiego owczarka nizinnego, psy rasy gończy polski, ogary polskie, polskie spaniele myśliwskie a także charty polskie. Poza przedstawicielami ras polskich na stadionie można było podziwiać najwspanialsze mopsy, buldogi, jamniki, pudle czy labradory.

Czystość rasy, idealne proporcje ciała, umiejętność wykonania konkretnych poleceń, zaprezentowania się w czasie konkursu i ogłada: to tylko niektóre cechy, które mogły zadecydować o przyznaniu wyróżnienia. Niektóre można było podziwiać tylko z daleka, inne można było pogłaskać. Właściciele z ogromnym zaangażowaniem pielęgnowali swoich pupili, by w czasie oceny zaprezentowali się wzorcowo. Chętnie opowiadali też o tym, jak należy opiekować się przyszłymi championami.

Nagrody przyznawano w kilkunastu kategoriach. Cenne nagrody odbierali m.in. właściciele najpiękniejszych szczeniąt, najpiękniejszych psów w kategorii „młodzież”, najpiękniejszych psich „weteranów” (czyli psów, które ukończyły już 8 rok życia). Odrębne wyróżnienia było przyznane najpiękniejszym psom rasy polskiej czy najpiękniejszym przedstawicielom ras nieuznanych przez FCI. Wybierane były także najpiękniejsze psy wystawy: best in show.

Dla wielu zwiedzających, którzy na co dzień nie zajmują się hodowlą psów, najważniejsze były jednak niezwykłe wrażenia. Niektóre psy od razu zwracały na siebie uwagę, inne prezentowały się jako dystyngowane, bardziej niedostępne: do podziwiania. Różne psy - różni ludzie. W takim miejscu jak wystawa doskonale widać to, że charakter psa i właściciela buduje wyjątkową więź. Nie każdy pies będzie odpowiedni dla każdego właściciela i na odwrót. 

Znakomita organizacja, zaskakująca pogoda

Po zakończonej rywalizacji wiele osób podkreślało doskonałą organizację tego wydarzenia. Udała się także pogoda: chociaż sobotnia rywalizacja rozpoczęła się pod gęstymi chmurami i przy lekkiej mżawce, z każdą godziną pogoda była coraz łaskawsza dla uczestników wydarzenia. Nie brakowało osób, które chciały zaprezentować swoich wyjątkowych pupili oraz tych, którzy na spotkanie przyszli po prostu popatrzeć.

Właściciele i ich psy wyjechali z Gorlic z wieloma powodami do dumy, a zwiedzający wystawę z bardzo pozytywnymi wrażeniami. Zobaczcie z resztą sami!
 

Źródło info: Polski Związek Kynologiczny oddział w Nowym Sączu, UM w Gorlicach
Źródło foto: Przemysław Przybyłowicz photography ©


Napisz komentarz

Komentarze

ReklamaAQUAPLAST - rynny, pokrycia dachowe
ReklamaNowe mieszkania na sprzedaż, Osiedle "Szklane Tarasy" - Gorlice, ul. Kapuścińskiego
Reklama9. edycja Budżetu Obywatelskiego Województwa Małopolskiego - 15 maja - 16 czerwca
ReklamaStylowe Wnętrza - Ropa 1275, tel. 733 920 260 - Oferujemy: wizualizacje 3D, fachowe doradztwo. U nas kupisz: płytki, ceramikę, kabiny, wanny, armaturę łazienkową, meble i wyposażenie łazienkowe. SPRAWDŹ OFERTĘ
AKTUALNOŚCI
Reklama
POPULARNE
ReklamaZnajdujemy się w Jankowej k. młyna, w budynku stacji PKP. Z nami Wybudujesz ,Wykończysz, Wyremontujesz. Największy wybór materiałów budowlanych w regionie. Kontakt: 18 479 14 13 / 692 700 673
Reklama
bezchmurnie

Temperatura: 20°C Miasto: Gorlice

Ciśnienie: 1026 hPa
Wiatr: 17 km/h

Reklama Nowe mieszkania na sprzedaż - Szklane Tarasy, Gorlice, ul. Kapuścińskiego