Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama Jak pokonać ślimaki, zwabić pszczoły, odstraszyć mszyce?  – EKO-TECH Gorlice, ul. 11 Listopada 27
ReklamaSzybki internet • Wybierz ŚWIATŁOWÓD! • Zapraszamy! Salon ORANGE, GORLICE ul. Legionów 14
Reklama Największy wybór rowerów i e-bike – CZEKAMY NA TWOJE ROWEROWE ZAMÓWIENIE! | IWOBIKE.PL - Let’s bike! - ul. Michalusa 1, GORLICE
Reklama DELIKATESY SZUBRYT – GORLICE, ul. Kościuszki 34A – Sprawdź najnowsze promocje! [od 26 września 2022]]

Co dalej z przejściem pod drukarnią?

Oceń

Już niedługo w tym rejonie mogą zajść istotne zmiany. To kolejna informacja na temat projektowanych zmian na drogach w naszym mieście, którą otrzymaliśmy w czasie minionej sesji Rady Miasta.
Co dalej z przejściem pod drukarnią?
Autor: ilustracyjne/halogorlice.info ©

 

Rondo pod drukarnią jest jednym z newralgicznych miejsc na mapie naszego regionu. To właśnie tutaj pojawiają się często istotne problemy z przepustowością. Problem wynika nie tylko z dużej liczby pojazdów mechanicznych, których kierowcy chcą tędy przejechać. W takie dni jak wtorkowy poranek, piątkowe popołudnie oraz w południowych godzinach szczytu od poniedziałku do piątku dochodzi tutaj często do komplikacji. Jeśli w centrum miasta pojawiają się remonty bądź czasowe ograniczenia ruchu pojazdów problem potęguje się.

Pojazdów jest po prostu bardzo wiele. To jednak nie wszystko.

Na problem liczebności pojazdów oraz problemy, których źródłem są zachowania kierowców nie przestrzegających zasad poruszania się po skrzyżowaniu o ruchu kołowym, nakładają się trudności związane z ruchem pieszych. Ten ostatni problem jest niezwykle doniosły i często podnoszony przy okazji wskazanego ronda. Chodzi w szczególności o osoby, które przemieszczają się od strony deptaku ul. 3 Maja i te, które zmierzają w jego stronę.

Na wakacjach odbyło się spotkanie władz samorządowych naszego powiatu z przedstawicielami instytucji odpowiedzialnych za niektóre drogi w naszym regionie. Spotkanie było okazją nie tylko do rozmowy o trudnościach, ale i o wykluczeniu komunikacyjnym. Tematów było wiele. Rozmowy dotyczyły m.in. koncepcji budowy zachodniego i południowego obejścia miasta Gorlice.

Rozmawiano także o przejściu dla pieszych pod drukarnią (skrzyżowanie ul. Bieckiej, ul. Legionów i ul. Stawiska). 

Jak usłyszeliśmy w czasie minionej sesji Rady Miasta:

(...) wnioski o przesunięcie przejścia dla pieszych [pod drukarnią] pojawiały się od kilku lat. My jako miasto i państwo jako radni także występowaliśmy do Zarządu Dróg Wojewódzkich z prośbą o przesunięcie tego przejścia. Mamy już wstępną informację z ZDW, że uda się wykonać tę inwestycję, Jesteśmy w stałym kontakcie z tamtejszą dyrekcją. Mam nadzieję, że w tym roku uda się przenieść to przejście dla pieszych. - mówił zastępca burmistrza, Łukasz Bałajewicz.

Zostanie ono odsunięte od tarczy ronda o kilka metrów w kierunku sklepu Kaufland. Mamy nadzieję, że to upłynni trochę ruch, ponieważ wtedy samochody, które będą wjeżdżać bezpośrednio na rondo będą już za przejściem dla pieszych.

 

O sprawie czekających nas zmian pisaliśmy m.in. w niedawnej relacji z konferencji prasowej >>>Gorlice. Rondo turbinowe, nowy most i zmiana lokalizacji przejścia przy rondzie  Rozwiązanie tego problemu leży Wam jednak na sercu już od bardzo dawna. O problemie pisaliśmy m.in. w tekście >>>Czy zmieni się lokalizacja przejścia dla pieszych przy rondzie pod drukarnią? 

 

Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, to długo wyczekiwanej zmiany doczekamy się jeszcze w tym roku.

Źródło: sesja Rady Miasta Gorlice

Napisz komentarz
Komentarze
Mag44 23.09.2022 21:01
A może po prostu - światła ?? Tak , jak było przed przebudową??

hyzio 21.09.2022 10:03
Oczywiście że przesunięcie przejścia zmieni i to więcej niż Wam sie wydaje (komentujący). Gdy będzie większa powierzchnia akumulacji przed tarczą ronda to z pewnością upłynni to trochę ruch - oczywiście że korki nie znikną, ale pomysł jest dobry.

strona wuwuwu 04.09.2022 21:52
Socjalizm dzielnie walczy z problemami, które sam stworzył. Gdyby burmistrz i rada miasta, która poparła tego gniota ponad 20 lat temu, sami dołożyli ze swoich kieszeni do tego interesu za ogromne straty czasu spowodowane tym rondem, mielibyśmy dziś normalny układ drogowy. A tak mamy syf, który będzie poprawiany co kilka lat, i każda poprawka będzie wielkim sukcesem medialnym.

Wibowit 02.09.2022 22:10
paliwo jest widocznie za tanie skoro są takie korki. ludzi stać to jeżdzą samochodami nie rzadko przekraczającymi 2 tony masy własnej i to w pojedynke. a i czasu mają sporo na to stanie w korku. ja to używam roweru albo motorku i oprócz kasy zyskuje na czasie bo omijam korki. no ale Polaczki są za wygodni,

bieczanin 02.09.2022 21:09
No cóż. Widziałem na Zawodziu radiowozy skręcające w kierunku Nowego |Sącza na czerwonym świetle. Upłynniony był ruch na rondzie "pod drukarni,ą" , gdy powstawały wysepki na ulicy Bieckiej. Pora wyciągnąć wnioski Manewry radiowozów będę nagrywał. Reszta jest milczeniem....

myślcie trochę 02.09.2022 14:54
Mam wrażenie a nawet pewność że to niczego nie zmieni..co innego przejście nadziemne jak w większych miastach, a drugie na Zawodziu - to by rozwiązało problem płynności ruchu w sposób zdecydowany a nie jakieś odsuwanie przejścia jak odsuwanie problemu który i i tak pozostanie

obserwator 02.09.2022 14:40
przesunięcie przejścia sytuacji generalnie nie zmieni. Problemem jest brak znajomości przepisów ruchu drogowego zarówno przez pieszych jaki i kierowców. Na wlotach prowadzących do skrzyżowania jezdnie są rozdzielone a więc gdy pieszy przekracza jezdnię o ruchu w kierunku przeciwnym to kierowca nie ma prawa zatrzymywać się przed pustym przejściem na którym nikogo nie ma ani nikt na niego nie wkracza. Na rondzie można również wyprzedzać lub omijać pojazdy oczekujące na zjazd ze skrzyżowania. Zacznijmy od edukacji.

MrRed 02.09.2022 14:15
a ja juz widze tych, co będa notorycznie przeskakiwac pod same auta, bo "oni tu od zawsze mieli przejście". to dopiero będzie cyrk

~~~~ja 02.09.2022 13:57
Korki w Gorlicach od kiedy samochody stały się dostępne dla każdego były i będą, żadne przesuwanie przejść nic tu nie zmieni trzeba albo całkiem zlikwidować przejścia - to oczywiście absurd albo zmniejszyć liczbę samochodów co byłoby możliwe gdyby nie problem jak wytłumaczyć komuś, że w większości przypadków da się zwyczajnie iść z buta i przynieść zakupy ze sklepu oddalonego o 500 czy 1000m a nie od razu samochodem.

Status quo 02.09.2022 13:52
Przecież nie jest najgorzej. Ktoś złośliwy się uczepił i doprowadzi że będzie dużo gorzej jak jest.

ja 02.09.2022 13:32
Tylko, że tu w takim samym stopniu winni są piesi jak i kierowcy! Tam wszędzie są WYSEPKI więc dlaczego jeden z drugim (jedna z drugą) zatrzymujecie się przed przejściem skoro pieszy wchodzi dopiero na przejście po lewej stronie? Jest jeszcze WYSEPKA która skutkuje tym że każda z jezdni jest traktowana jak oddzielne przejście. To samo dotyczy pieszych - wchodzisz na przejście z wysepką to najpierw sprawdzasz możliwość wejścia na przejście na jednej jezdni , wsypka i sprawdzasz i wchodzisz na drugie przejście. Poza tym nie zmienił się przepis który mówi iż ZABRANIA SIĘ wchodzenia bezpośrednio przed jadący pojazd, w tym TAKŻE NA PRZEJŚCIU. Milicjanci też zastanowiliby się jak jeżdżą i czy zatrzymują się na zielonym świetle by wpuścić grzecznościowo tego co ma czerwone? Bo tak przecież należy traktować niczym nieuzasadnione zatrzymanie przed przejściem dla pieszych i oczekiwanie aż pieszy w ogóle zacznie wchodzić na przejście. Często jest tak, że jeden samochód jedzie i tak się musi zatrzymać przed przejściem pomimo że spokojnie może przejechać a pieszy przejść za nim. Inna sprawa to kierunkowskazy na rondzie - samochód to nie furmanka i ma w obowiązkowym wyposażeniu kierunkowskazy, które każdy kierujący zobowiązany jest używać sygnalizując ZAMIAR skrętu.

ja 02.09.2022 13:11
Nic to nie da , a pisi mają przejście podwójne czyli dzielone wysepką na której maja się zatrzymać a kierowcy nie powinni czekać aż ktoś przejdzie całość

adam1 02.09.2022 12:59
Ale co zmieni przesunięcie przejścia o kilka metrów? Nic nie zmieni. przez samo przesuwanie przejścia nie zmieni się ilość samochodów ani pieszych. Kolejna gł.pia decyzja. Niepotrzebne wydawanie pieniędzy.

Bafikos, 02.09.2022 12:54
Zamknąć bo teraz chodzą jak święte krowy! I dziwota że korki pod Glinik! I jak kaczki a nie w grupach np zacofani ludzie

ReklamaTylko znani u sprawdzeni producenci! PIŁY TAŚMOWE I TARCZOWE - PŁÓTNA I PAPIERY ŚCIERNE - ŁOŻYSKA I PASY KLINOWE - Sklep Techniczno-Przemysłowy BARABRA w ROŻNOWICACH
ReklamaEdukacja na WSB-NLU – Wybierz kierunek studiów dla siebie! | REKTUTACJA 2022/2023