Poranny ruch w okolicy osiedla Magdalena był duży, pojazdy poruszały się bardzo powoli, a mundurowi skupili się na rutynowych kontrolach kierujących i pilnowaniu porządku przy przejściach dla pieszych. Poranna akcja upłynęła bardzo spokojnie i obyło się bez mandatów.
Podobnych obrazków należy spodziewać się w najbliższych dniach w różnych miejscach powiatu gorlickiego. Kierujący powinni zachować szczególną ostrożność pokonując drogi, przy których znajdują się szkoły.
Policja przypomina, że należy przestrzegać wielu zasad, aby na drodze nie narażać siebie i innych na niebezpieczeństwo:
- dziecko do 7 roku życia może korzystać z drogi tylko pod opieką osoby, która ukończyła co najmniej 10 lat,
- każda osoba poruszająca się po drodze po zmierzchu poza obszarem zabudowanym jest zobowiązana do noszenia elementów odblaskowych,
- pieszy idący po jezdni lub poboczu jest obowiązany iść lewą stroną drogi,
- na drodze o małym ruchu, w warunkach dobrej widoczności dwóch pieszych może iść obok siebie. W pozostałych przypadkach piesi są obowiązani iść jeden za drugim
- przechodząc przez jednię lub torowisko, pieszy jest obowiązany korzystać z przejść dla pieszych. Przechodzenie przez jezdnię poza przejściem dla pieszych jest jednak dozwolone, gdy odległość od niego przekracza 100 m. Warto pamiętać, że w przypadku gdy skrzyżowanie znajduje się w odległości mniejszej niż 100 m od wyznaczonego przejścia przechodzenie dozwolone jest również na tym skrzyżowaniu
Przechodzenie przez torowisko wyodrębnione z jezdni jest dozwolone tylko w miejscu do tego przeznaczonym, - jeżeli przejście dla pieszych wyznaczone jest w miejscu, w którym ruch pojazdów rozdzielono wysepką, przejście na każdej rozdzielonej jezdni uważa się za odrębne,
- przechodząc przez jednię należy iść najkrótszą drogą (prostopadle do osi jezdni), bez nieuzasadnionego zwalniania kroku.
Należy pamiętać, że nie wolno :
- wchodzić na jezdnię bezpośrednio przed jadący pojazd, nawet na przejściu dla pieszych,
- wchodzić na jezdnię spoza pojazdu lub przeszkody ograniczającej widoczność drogi,
- przechodzić przez jezdnię w miejscu o ograniczonej widoczności drogi,
- przebiegać przez jezdnię.
Źródło info: KPP Gorlice










![Przysięga klasy przygotowania wojskowego i 107-metrowa flaga na 107. rocznicę niepodległości [FOTO] zdjęcie przedstawia młodego żołnierza wskazującego na sztandar podczas przysięgi na gorlickim Rynku](https://static2.halogorlice.info/data/articles/sm-16x9-przysiega-klasy-przygotowania-wojskowego-i-107-metrowa-flaga-na-107-rocznice-niepodleglosci-foto-1762863655.jpg)

![Gorlice gotowe na Święto Niepodległości [FOTO] zdjęcie przedstawia budynek z biało czerwoną iluminacją](https://static2.halogorlice.info/data/articles/sm-16x9-gorlice-gotowe-na-swieto-niepodleglosci-foto-1762813443.jpg)
![Dzieci Glinika z brązowym medalem. Rośnie nam wspaniała drużyna [FOTO] Zdjęcie przedstawia młodych piłkarzy z medalami w asyście trenera i poseł na Sejm](https://static2.halogorlice.info/data/articles/sm-16x9-dzieci-glinika-z-brazowym-medalem-rosnie-nam-wspaniala-druzyna-foto-1762777786.jpg)
![Racławice. Zaginął piesek Maks [FOTO] zdjęcie przedstawia zaginionego psa w miejscowości Racławice](https://static2.halogorlice.info/data/articles/sm-16x9-raclawice-zaginal-piesek-maks-foto-1762790975.jpg)
![Paulina Mordarska z tytułem Mistrzyni Polski! [FOTO] zdjęcie przedstawia dziewczynę pokazującą medal, obok inna dziewczyna w kimono, i mężczyzna](https://static2.halogorlice.info/data/articles/sm-16x9-paulina-mordarska-z-tytulem-mistrzyni-polski-foto-1762791408.jpg)
![Zderzenie dwóch volkswagenów na Zawodziu. Akcja policji, 4 osoby zatrzymane [FOTO] Zdjęcie przedstawia dwa rozbite samochody, obok radiowóz policji](https://static2.halogorlice.info/data/articles/sm-16x9-zderzenie-dwoch-volkswagenow-na-zawodziu-1762156799.jpg)

![Święto krwiodawców - wielka gala PCK w Gorlicach [FOTO] zdjęcie przedstawia uśmiechniętą kobietę](https://static2.halogorlice.info/data/articles/sm-16x9-swieto-krwiodawcow-wielka-gala-pck-w-gorlicach-foto-1762546462.jpg)



![O krok od tragedii. Mercedes uderzył w renaulta, na przejściu były dzieci [AKTUALIZACJA] zdjęcie przedstawia rozbite pojazdy](https://static2.halogorlice.info/data/articles/sm-16x9-o-krok-od-tragedii-dk28-calkowicie-zablokowana-aktualizacja-1761747317.jpg)
![Policja poszukuje 14-letniej Aleksandry Sroki [AKTUALIZACJA] zdjęcie przedstawia kolorowe zdjęcie dziewczynki, obok napis zaginiona](https://static2.halogorlice.info/data/articles/sm-16x9-policja-poszukuje-14-letniej-aleksandry-sroki-aktualizacja-1762416966.jpg)
![Gorlice. Zderzenie hondy i audi. Kierujący uciekł z miejsca zdarzenia [FOTO] zdjęcie przedstawia kolizje hondy na ulicy Sienkiewicza](https://static2.halogorlice.info/data/articles/sm-16x9-gorlice-zderzenie-hondy-i-audi-kierujacy-uciekl-z-miejsca-zdarzenia-foto-1762669646.jpg)

Napisz komentarz
Komentarze