Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama SANTANDER PARTNER - placówka partnerska nr 1 | Kredyty: gotówkowe, konsolidacyjne, hipoteczne, dla firm, leasing | GORLICE, ul. Legionów 12
ReklamaSzybki internet • Wybierz ŚWIATŁOWÓD! • Zapraszamy! Salon ORANGE, GORLICE ul. Legionów 14
Reklama Największy wybór rowerów i e-bike – CZEKAMY NA TWOJE ROWEROWE ZAMÓWIENIE! | IWOBIKE.PL - Let’s bike! - ul. Michalusa 1, GORLICE
Reklama DELIKATESY SZUBRYT – GORLICE, ul. Kościuszki 34A
Reklama Jagna Marczułajtis-Walczak – spotkanie w Gorlicach | 26 września 2022, godz. 16.30 – Dwór Karwacjanów i Gładyszów

Łukasiewicz inspiruje, także malarsko

Oceń

W Gorlicach spotkali się studenci kierunków artystycznych, którzy w ramach pleneru malarskiego „Ignacy Łukasiewicz – ślady wielkiej naftowej cywilizacji” zostali zaproszeni do naszego regionu.
Łukasiewicz inspiruje, także malarsko
Autor: UM w Gorlicach/halogorlice.info ©

 

W Gorlicach realizowany był plener malarski, w którym uczestniczyło 15 studentów uczelni artystycznych – Akademii Sztuk Pięknych: w Krakowie, Gdańsku, Wrocławiu, Instytutu Sztuk Pięknych Uniwersytetu Rzeszowskiego oraz Wyższej Szkoły Zawodowej w Nowym Sączu. Młodzi artyści rozpoczęli plenerowe spotkanie ze sztuką w miniony poniedziałek (19 września). 

Spotkania mają sprzyjać nie tylko rozwojowi artystycznemu młodych osób, ale także promowaniu historii przemysłu naftowego, który pozostawił wyraźne ślady na Ziemi Gorlickiej.Inspirując się historią przemysłu naftowego, jego pozostałościami oraz postacią Ignacego Łukasiewicza, młodzi artyści mają rozwijać także swoje umiejętności malarskie, graficzne i rysunkowe. 

W planie pleneru było m.in. zapoznanie się z postacią Ignacego Łukasiewicza, odwiedziny w Skansenie Przemysłu Naftowego MAGDALENA, Skansenie Wsi Pogórzańskiej w Szymbarku. Młodzi artyści zostali także zaproszeni do Zagrody Maziarskiej w Łosiu. Spotkania dopełnia zaś oczywiście kontakt z naszą rodzimą przyrodą oraz możliwość podziwiania i inspirowania się naftowym pejzaż Gorlickiego.

Wydarzenie organizuje Muzeum Dwory Karwacjanów i Gładyszów w Gorlicach, Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego i miasto Gorlice.

Opiekunem artystycznym projektu jest Dyrektor Muzeum Dwory Karwacjanów i Gładyszów w Gorlicach, Zdzisław Tohl.

Źródło info: UM w Gorlicach

Napisz komentarz
Komentarze
ReklamaEdukacja na WSB-NLU – Wybierz kierunek studiów dla siebie! | REKTUTACJA 2022/2023
ReklamaEdukacja na WSB-NLU – Wybierz kierunek studiów dla siebie! | REKTUTACJA 2022/2023