Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
PRZECZYTAJ
Reklama Sklep z artykułami elektrycznymi: oświetlenie LED, kable i przewody, gniazda i łączniki, rozdzielnice, telewizja przemysłowa, alarmy, aparatura modułowa. Hurtownia. Znakomita jakość w najlepszej cenie! ;)
Reklama Zapraszamy na zakupy do Galerii Gorlickiej. Świętuj z nami 5 urodziny Galerii Gorlickiej
Reklama Zapraszamy na zakupy do Delikatesów Szubryt w Gorlicach przy ul. Kościuszki
ReklamaZapraszamy do zakupów u wiodącego sprzedawcy rowerów elektrycznych - Iwo Bike w Gorlicach

XXVII Muzyczna Bitwa pod Gorlicami. Na finał petarda

Podziel się
Oceń

Jak co roku, Młodzieżowy Dom Kultury w Gorlicach oraz starosta gorlicki Maria Gubała zapraszają na Muzyczno Poetycką Bitwę pod Gorlicami. W tym roku doczekaliśmy się jej 27. edycji.
XXVII Muzyczna Bitwa pod Gorlicami. Na finał petarda

Autor: materiały promocyjne MDK Gorlice

 

Tegoroczna edycja odbędzie się w auli Państwowej Szkoły Muzycznej w Gorlicach. W niedzielę (4 grudnia) na XXVII Muzyczną Bitwę pod Gorlicami organizatorzy zapraszają na koncert Roberta Kasprzyckiego i Krzysztofa Napiórkowskiego. Początek o godzinie 19.

Nasza impreza od ubiegłego roku przybrała charakter swoistej „Bitwy” dwojga artystów, dwojga stylów.

W ubiegłym roku na scenie zaprezentowali się artyści związani z powiatem gorlickim. W tym roku chcemy zaprezentować gorlickim miłośnikom muzyki dwoje artystów uznanych w Polsce, mających na swoim koncie wiele sukcesów scenicznych. Są to Panowie Krzysztof Napiórkowski i Robert Kasprzycki.

Obaj artyści reprezentują gatunek muzyczny zwany piosenką literacką . Jednakże ich spojrzenie na ów styl muzyczny jest zgoła odmienne. Stąd zapowiedź swoistej „Bitwy” na głosy, style a w końcu na instrumenty…

 

Robert Kasprzycki – poeta, piosenki pisarz, wokalista, muzyk, tekściarz, felietonista, krytyk literacki i muzyczny. W 1992 roku zadebiutował na 28 Studenckim Festiwalu Piosenki i „z marszu” zdobył I nagrodę oraz Stypendium im. Wojtka Bellona. Z Januszem Radkiem stworzył duet Radek-Kasprzycki. Dwa lata później powstał Ni-Kabaret „Zielone Szkiełko”. 

W muzyce Kasprzyckiego odnaleźć można ślady wielu inspiracji: „Niebo do wynajęcia” było mieszanką flamenco, popu, jazzu, bossanowy i folka, „Światopogląd” – popisem rockowej energii, „Piosenki i Nie” – znakomitym nawiązaniem do tradycji klasycznej ballady, „Cztery” zaś połączeniem poetyckiej i rockowej wrażliwości – zresztą to właśnie wielojęzyczność i szerokie spektrum zainteresowań określają jego styl muzyczny i tworzą dla tekstów smakowitą oprawę. W „Gdy późno w noc” Kasprzycki dostosował kompozycje do warstwy tekstowej – dzięki czemu udało się uzyskać wrażenie spójności – teksty napisane w czasie II wojny światowej opatrzono muzyką odwołującą się do estetyki epoki. Niejako powrotem do źródeł jest „Mała Łazienkowa”, gdzie ascetyczny, intymny zestaw głos/gitara, znakomicie wkomponowuje się w wykreowany przez autora świat.

Prawdziwą moc Kasprzyckiego oddają koncerty – to w kontakcie z publicznością najpełniej emanuje charakterystyczną charyzmą, a niespożyta energia, feeling i poczucie humoru, sprawiają, że kontakt z widzami jest zarazem natychmiastowy i długofalowy – kto bowiem był raz na koncercie Kasprzyckiego niemal zawsze wraca, i nie ma znaczenia, czy chodzi o koncerty solowe, czy z bandem – Kasprzycki zawsze gra na sto procent, a melanż słownej woltyżerki, muzycznych żartów, inteligentnych prowokacji, zabaw z publicznością i solidnego grania, sprawiają, że jego koncerty stają się naprawdę niezapomnianym przeżyciem. 

Krzysztof NapiórkowskiJako student zdobył kilkanaście nagród na największych festiwalach twórczości studenckiej, m. in. na Spotkaniach Zamkowych w Olsztynie (2005), Poetyckiej Dolinie w Warszawie (2006), OPPP w Oleśnie Śląskim (2006), Bazuna w Elblągu (2006), Wieczorne Nastroje (2006), Studenckim Festiwalu Piosenki w Krakowie (z zespołem Po godzinach). Laureat Nagrody Akademii Podlaskiej (2006), a także głównej nagrody Festiwalu 3M (2012).
Nominowany do nagrody Fryderyk 2019 za solowy album “Semi electric”.

Nagrał 8 albumów solowych. Od ponad 15 lat koncertuje i nagrywa w kraju i za granicą. Brał udział w kilkudziesięciu projektach muzycznych z udziałem znakomitych muzyków, w setkach koncertów, wielu programach telewizyjnych i radiowych, a także współpracował podczas prac nad albumami innych wykonawców jako autor, wokalista i instrumentalista.

Jest autorem kilkuset utworów, głównie piosenek. Napisał muzykę do tekstów wybitnych poetów takich jak m.in. Adam Mickiewicz, Bolesław Leśmian, Dylan Thomas, Zbigniew Herbert, Jan Twardowski jak również autorów współczesnych jak Krzysztof Karasek, Jacek Cygan, Michał Zabłocki, Andrzej Saramonowicz, Wojciech Kass, Paweł Szydeł.

Współpracował z Artystami m.in takimi jak: Anna Maria Jopek (album 10 x Twardowski), Anna Jurksztowicz (kompozycja i produkcja albumu Jestem taka sama), Dorota Miśkiewicz (album Ziemie obiecane), Joanna Kondrat (kompozycja utworów na albumy Samosie, Niebieska płyta) Adam Strug (album 10 x Twardowski, zespół Monodia Polska), Marek Napiórkowski (albumy CV, Ziemie obiecane), Michał Jurkiewicz (zespoły Po godzinach, Śrubki)

Kompozytor muzyki do filmu Prezent (reż. Dominika Długokęcka). Utwory Krzysztofa Napiórkowskiego wielokrotnie wykorzystywano w radiu i telewizji (m.in. w popularnym serialu Prawo Agaty). Tworzy również muzyką teatralną i ilustracyjną oraz jingle radiowe. Współpracował z Państwową Wyższą Szkołą Teatralną w Krakowie.

Brał udział w nagraniach m. in. zespołu Śrubki, Joanny Kondrat, Jerzego Filara i zespołu Nasza Basia Kochana, zespołu Monodia Polska, Krzysztofa Kiljańskiego, Moniki Lidke, Ewy M, Anny Jurksztowicz, Wojciecha Majewskiego, Parezana, a także na składankach Smootch Jazz Cafe, Kraina Łagodności, Moja Kraina Łagodności, Ballady i Niuanse, Piosenki nie tylko deszczowe i wielu innych, a także w projektach koncertowych m.in. Marek Napiórkowski & Krzysztof Napiórkowski, Gintrowski – a jednak coś po nas zostanie, Wojciech Kass – Ba!  Śrubki. 


Źródło info: krzysztofnapiorkowski.pl, kasprzycki.pl

Napisz komentarz
Komentarze
HW 24.11.2022 13:04
Robert Kasprzycki, znakomity pieśniarz i poeta! Mieliśmy okazję gościć go dwa lata temu na scenie GOK w Łużnej. Świetny koncert, polecam każdemu!

ja 24.11.2022 10:59
Robert Kasprzycki był chyba na jednej z pierwszych bitew

ReklamaNowe mieszkania na sprzedaż, Osiedle "Szklane Tarasy" - Gorlice, ul. Kapuścińskiego
ReklamaFamilia BM - kostki i płyty brukowe, płyty tarasowe, murki i ogrodzenia - Biecz, ul. Przedmieście Dolne 174, Strzeszyn 486
ReklamaBudżet Obywatelski - GŁOSUJ 15 maja - 14 czerwca
AKTUALNOŚCI
ReklamaAgencja Detektywistyczna „Biuro Bezpieczeństwa SPECTRUM – detektyw NOWICKI” zaprasza! GORLICE, ul. Michalusa 22
Reklama
Reklama
Reklama Nowe mieszkania na sprzedaż - Szklane Tarasy, Gorlice, ul. Kapuścińskiego