Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
ReklamaAparaty słuchowe? Sprawdź u nas bezpłatnie jakie będą najlepsze dla Ciebie! Badanie słuchu? u nas są wszystkie badania dzieci i dorosłych - Gorlice, ul. 11 Listopada 27/1.9, tel. 510 500 802
Reklama Nowe mieszkania na sprzedaż "Osiedle Szklane Tarasy" - Gorlice, ul. Kapuścińskiego
Reklama Znajdź swój wymarzony rower w IwoBike
Reklama Zapraszamy na zakupy do Delikatesów Szubryt w Gorlicach przy ul. Kościuszki 34
Reklama Akademia Nauk Stosowanych w Nowym Sączu - rekrutacja od 8 czerwca - WYBIERZ DOBRY KIERUNEK STUDIUJ W NOWYM SĄCZU

Mroźne powietrze ustąpi miejsca ciepłu [POGODA OKIEM MARKA]

Podziel się
Oceń

W poniedziałek (19 grudnia) nasz rejon nadal będzie w zasięgu oddziaływania wyżu, choć jego centrum przemieści się na wschód od Polski. Tymczasem w skali kraju coraz większy wpływ na pogodę będzie wywierał rozległy układ niskiego ciśnienia.
Mroźne powietrze ustąpi miejsca ciepłu [POGODA OKIEM MARKA]
wyliczane maksymalne porywy wiatru w poniedziałek o 16 CET

Autor: wxcharts.com/halogorlice.info ©

 

Przez zachodnią Polskę będzie wędrował front ciepły, na którego trasie będą występowały opady deszczu, a za nim napłynie cieplejsza masa powietrza. U nas cieplej zrobi się dopiero we wtorek.

Dzisiejszej nocy z niedzieli na poniedziałek, temperatura minimalna miejscami spadła poniżej granicy -15 stopni.

To jak będzie zimno, będzie zależało od rozpogodzeń oraz lokalnych czynników jak ukształtowanie terenu. Wczoraj (godz. 22 CET) stacja IMGW w Wysowej wskazywała -14,8 stopnia, podczas gdy w miejscowości Bartne o tej samej godzinie było -11,6 stopnia, a stacja Biecz-Grudna zmierzyła jedynie -6,7 stopnia.

Różnica pod kątem temperatury w naszym powiecie zatem była spora i wynikało to właśnie z takich czynników jak m.in. ukształtowanie terenu czy przede wszystkim zachmurzenia.

W poniedziałek (19 grudnia) w drugiej części dnia temperatura maksymalna w północnej części powiatu wzrośnie do około -2 stopnie, w południowej części od -6 do -4 stopnie.

W ciągu dnia w naszym rejonie powinno przeważać zachmurzenie małe, czemu będzie sprzyjać wyliczana niższa wilgotność powietrza. Jednak ze względu na obecność inwersji temperatury nie można w zupełności wykluczyć scenariusza z większym zachmurzeniem, lecz szansa na to będzie mniejsza choćby przez obecność południowego wiatru.

Padać nie będzie.

Wiatr w porywach będzie dość silny, a nawet silny. Maksymalne porywy wiatru w południowej części powiatu w drugiej części dnia będą mogły przekraczać granice nawet 50 km/h.

 


Napisz komentarz

Komentarze

ReklamaMet Chem - Okna PCV DRUTEX, kominki, piece kaflowe - Gorlice, ul. Kościuszki 12, tel. 18 353 10 74
Reklama Nowe mieszkania na sprzedaż, Osiedle "Szklane Tarasy" - Gorlice, ul. Kapuścińskiego
Reklama 9. edycja Budżetu Obywatelskiego Województwa Małopolskiego - 15 maja - 16 czerwca
ReklamaStylowe Wnętrza - Ropa 1275, tel. 733 920 260 - Oferujemy: wizualizacje 3D, fachowe doradztwo. U nas kupisz: płytki, ceramikę, kabiny, wanny, armaturę łazienkową, meble i wyposażenie łazienkowe. SPRAWDŹ OFERTĘ
AKTUALNOŚCI
Reklama
POPULARNE
Reklama Znajdujemy się w Jankowej k. młyna, w budynku stacji PKP. Z nami Wybudujesz ,Wykończysz, Wyremontujesz. Największy wybór materiałów budowlanych w regionie. Kontakt: 18 479 14 13 / 692 700 673
Reklama

Temperatura: 14°C Miasto: Gorlice

Ciśnienie: 1018 hPa
Wiatr: 8 km/h

Reklama
Reklama Nowe mieszkania na sprzedaż - Szklane Tarasy, Gorlice, ul. Kapuścińskiego