Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
ReklamaZapisy na bezpłatne aparaty słuchowe - Gorlice, ul. Sienkiewicza 36 - tel. 18 353 82 66/ 501 700 244
ReklamaFejklowicz, Gorlice, ul Chopina 38,  - Artykuły elektryczne - oświetlenie LED - kable i przewody - osprzęt elektroinstalacyjny - telewizja przemysłowa - systemy alarmowe - aparatura modułowa
ReklamaKup swój wymarzony rower w IwoBike - Gorlice, ul. Michalusa 1
Reklama TERMIX, znicze, wkłady, kwiaty - Przedmieście Dolne 73, Biecz - telefon 607 063 057 lub 501 569 020
Reklama Zapraszamy na zakupy do Delikatesów Szubryt w Gorlicach przy ul. Kościuszki - skorzystaj z promocji między 27 października a 9 listopada 2025
ReklamaRestauracja Galicja już otwarta, Klęczany 213 - Przyjdź, poczuj smak i atmosferę!
ReklamaStylowe Wnętrza - Ropa 1275, 38-312 Ropa - u nas kupisz: ceramika, armatura, płytki, wanny, kabiny, meble łazienkowe - OFERUJEMY: wizualizację 3D, fachowe doradztwo - SPRAWDŹ OFERTĘ - tel. 733 920 260
ReklamaStudio Treningu Personalnego, ul. Ogrodowa 2, Gorlice, tel. 535 990 898

O psach i nie tylko w gminie Bobowa. Proste prośby i porady

Podziel się
Oceń

Publikujemy treść komunikatu, który wydała w minionym tygodniu w gminie Bobowa. Jego przekaz jest bardzo prosty i powinien być stosowany także przez mieszkańców innych gmin.
O psach i nie tylko w gminie Bobowa. Proste prośby i porady

Autor: ilustracyjne/halogorlice.info ©

 

Jak poinformował bobowski magistrat:

(...) zgodnie z obowiązującym „Regulaminem utrzymania czystości i porządku na terenie Gminy Bobowa” (Uchwała nr XVI/139/20 Rady Miejskiej w Bobowej z dnia 27 stycznia 2020 r. w sprawie uchwalenia Regulaminu utrzymania czystości i porządku na terenie Gminy Bobowa) osoby utrzymujące zwierzęta domowe zobowiązane są do zapewnienia ochrony przed zagrożeniem lub uciążliwością tych zwierząt dla innych ludzi poprzez:

  • Sprawowanie opieki nad nimi w sposób wykluczający zagrożenie bezpieczeństwa lub uciążliwości dla zwierząt i ludzi;
  • Niedopuszczenie do zakłócenia ciszy i spokoju przez zwierzęta;
  • Wyprowadzanie psa poza obręb nieruchomości może mieć miejsce wówczas, gdy pies prowadzony jest na smyczy. Jeżeli jest to pies rasy uznanej za agresywną lub w inny sposób zagrażający otoczeniu z założonym kagańcem.

 

Jako sprawę, która wymaga szczególnej troski wskazano zaś zakaz pozostawiania psów bez opieki. Problem ten ma duże znaczenie zarówno w zakresie bezpieczeństwa w ruchu drogowym, jak i spokoju osób spacerujących w okolicy. 

 W połowie grudnia opisywaliśmy zdarzenie, do którego doszło na terenie miejscowości Łosie >>>Łosie. Co grozi właścicielowi psa, który pogryzł inne zwierzę?

 

 

Źródło info: UM w Bobowej

Napisz komentarz

Komentarze

ReklamaAutogaz LPG MAR-GAZ, jedyny przedstawiciel sieci Czakram w Gorlicach - montaż - serwis - naprawa instalacji gazowych samochodowych LPG, Gorlice, ul. Dębowa 2 - tel. 502 177 785
ReklamaNowe mieszkania na sprzedaż, Osiedle "Szklane Tarasy" - Gorlice, ul. Kapuścińskiego
AKTUALNOŚCI
Reklama
Reklama
POPULARNE
Reklama15, 16 listopada 2025 - Ekspedycja Słodkości, Ekspedycja Orientalna, DARMOWE DMUCHAŃCE - Arena Gorlice
Reklama
zachmurzenie umiarkowane

Temperatura: 11°C Miasto: Gorlice

Ciśnienie: 1013 hPa
Wiatr: 24 km/h

Reklama
Reklama