Napływająca masa powietrza będzie niestety cechowała się podwyższoną zawartością wilgoci w dolnej troposferze, przez co wyż ulegnie zgniciu, co będzie oznaczało dominacje dużego zachmurzenia w ciągu dnia. Swoje trzy grosze do tego dorzuci też obecność inwersji temperatury.
Z kolei maksymalna temperatura w drugiej części dnia wzrośnie do około 2 stopni w północnej części powiatu, w południowej do granicy 0.
Wiatr przez cały dzień będzie słaby lub umiarkowany z północnego wschodu. Padać dziś nie będzie.
Umiarkowanie silna burza magnetyczna, z którą obecnie mamy do czynienia sprawiła, że zorza polarna jest widoczna również w umiarkowanych szerokościach geograficznych.
Niewykluczone, że zorza zostanie również udokumentowana w głębi kraju, co zdarza się rzadko.

Przełom lutego i marca 2023 zapowiada się na zimniejszy od normy wieloletniej dla tego okresu w roku. Rozbudowa blokady wyżowej oraz położenie Polski po wschodniej stronie wyżu sprawi, że do naszego kraju będzie napływać zimna masa powietrza przynajmniej w pierwszej fazie tygodnia.
Według modelu CFS ujemna anomalia temperatury w okresie 26 lutego – 5 marca będzie występowała na przeważającym obszarze kraju. Jednocześnie będzie to też okres, w którym łączna suma opadu ma być niższa w odniesieniu do normy wieloletniej.
Napisz komentarz
Komentarze