Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
ReklamaAparaty słuchowe? Sprawdź u nas bezpłatnie jakie będą najlepsze dla Ciebie! Badanie słuchu? u nas są wszystkie badania dzieci i dorosłych - Gorlice, ul. 11 Listopada 27/1.9, tel. 510 500 802
ReklamaFejklowicz, Gorlice, ul Chopina 38,  - Artykuły elektryczne - oświetlenie LED - kable i przewody - osprzęt elektroinstalacyjny - telewizja przemysłowa - systemy alarmowe - aparatura modułowa
Reklama Znajdź swój wymarzony rower w IwoBike
Reklama Zapraszamy na zakupy do Delikatesów Szubryt w Gorlicach przy ul. Kościuszki 34
ReklamaHydrotech - skład budowlany, stacja diagnostyczna, mechanika pojazdowa, wulkanizacja - Siedliska 116, tel. 513 184 054 | Kwiaciarnia Gabi - dekoracje kościołów, dekoracje samochodów ślubnych, dekoracje sal weselnych, bukiety ślubne i okolicznościowe - ul. Węgierska 5, Bobowa, tel. 510 199 110

Co przyniesie ta niestabilna masa powietrza? [POGODA OKIEM MARKA]

Podziel się
Oceń

Początek nowego tygodnia przywita nas temperaturą powietrza oscylującą wokół lub nieznacznie poniżej normy wieloletniej dla obecnego okresu w roku.
Co przyniesie ta niestabilna masa powietrza? [POGODA OKIEM MARKA]
zarejestrowane wyładowania atmosferyczne w Polsce 5 marca

Autor: blitzortung.com/halogorlice.info ©

 

Dziś (6 marca) nasz rejon będzie znajdował się w obszarze obniżonego ciśnienia. Nadal będzie napływać do nas bardziej niestabilna masa powietrza, co w różnych częściach kraju będzie sprzyjało rozwojowi komórek opadowych.

W naszym rejonie największe prawdopodobieństwo pojawienia się opadów śniegu pochodzenia konwekcyjnego było podczas dzisiejszej nocy z niedzieli na poniedziałek oraz w poniedziałek w drugiej części dnia. Podobnie jak to miało miejsce w niedzielę, w poniedziałek rano miejscami może pojawić się nieduża pokrywa śnieżna.

Temperatura maksymalna w poniedziałek osiągnie granice 5 stopni w północnej części powiatu, w południowej 1-3 stopnie. W nocy minimalna temperatura w całym rejonie spadła poniżej granicy 0.

Wiatr w ciągu dnia w porywach będzie umiarkowany, rzadziej dość silny z zachodu, a w drugiej części dnia z południa.Zachmurzenie będzie duże lub umiarkowane.


Obecność bardziej niestabilnej masy powietrza na tyle sprzyjała rozwojowi komórek opadowych, że te lokalnie były w stanie na tyle rozwinąć się w pionie, że były zdolne do wygenerowania pojedynczych wyładowań atmosferycznych. Z podobną sytuacją w kraju mieliśmy do czynienia w sobotę.

Miłego dnia! 


Napisz komentarz

Komentarze

ReklamaAQUAPLAST - rynny, pokrycia dachowe
Reklama Nowe mieszkania na sprzedaż, Osiedle "Szklane Tarasy" - Gorlice, ul. Kapuścińskiego
AKTUALNOŚCI
Reklama
POPULARNE
Reklama Znajdujemy się w Jankowej k. młyna, w budynku stacji PKP. Z nami Wybudujesz ,Wykończysz, Wyremontujesz. Największy wybór materiałów budowlanych w regionie. Kontakt: 18 479 14 13 / 692 700 673
Reklama

Temperatura: 18°C Miasto: Gorlice

Ciśnienie: 1010 hPa
Wiatr: 16 km/h

Reklama
OSTATNIE KOMENTARZE
Autor komentarza: Rondo Treść komentarza: To rondo ma taki potencjał na przejście podziemne z tym ukształtowaniem i gruntem poniżej że aż szkoda tych kierowców i korków. Zamiast takiego przydatnego rozwiązania będzie remontowana starówka która jedynie co przyniesie to ładniejsze zdjęcia z drona miejskiego. Data dodania komentarza: 23.07.2026, 10:28 Źródło komentarza: Przejścia dla pieszych przy rondzie zostaną przesunięte. Czy to wystarczy? Czy znikną korki? Autor komentarza: Kierowca Treść komentarza: Nic to nie zmieni dopóki piesi przestaną chodzić jak "święte krowy", a kierowcy będą myśleć, bo nie ma potrzeby w tym układzie przejścia z wysepka na środku zatrzymywać się przed przejściem jak pieszy jest po drugiej stronie jezdni, bo ta wysepka działa jak chodnik i to są dwa odrębne przejścia. Data dodania komentarza: 23.07.2026, 09:16 Źródło komentarza: Przejścia dla pieszych przy rondzie zostaną przesunięte. Czy to wystarczy? Czy znikną korki? Autor komentarza: Ja Treść komentarza: Teraz!!!!????? A nie dało się tego załatwić podczas remontu ronda??????? Data dodania komentarza: 23.07.2026, 08:57 Źródło komentarza: Przejścia dla pieszych przy rondzie zostaną przesunięte. Czy to wystarczy? Czy znikną korki? Autor komentarza: Mija Treść komentarza: Dzień dobry, wszystko rozumiem i bardzo współczuje rodzinie. Lecz zastanawia mnie jedno, dlaczego zbiórka nie jest na oficjalnym koncie typu siepomaga czy zrzutka , tylko na konto priv? Data dodania komentarza: 23.07.2026, 07:51 Źródło komentarza: Nie żyje 23-letni Gorliczanin. Bliscy proszą o pomoc
Reklama Nowe mieszkania na sprzedaż - Szklane Tarasy, Gorlice, ul. Kapuścińskiego