W czasie X Ogólnopolskich Mistrzostw Strażaków OSP w narciarstwie alpejskim i snowboardzie zaprezentowała się pięcioosobowa reprezentacja naszego regionu. Zaprezentowali się znakomicie: druhowie ze Staszkówki zajęli 1 miejsce w rywalizacji drużyn drugiego dnia zawodów!
Impreza została zorganizowana w minioną sobotę i niedzielę (4-5 marca) roku na Arenie Narciarskiej Jaworki-Homole.
Plan rywalizacji obejmował starty indywidualne w pierwszym dniu zawodów i starty drużyn w dniu drugim.
Najwyższe miejsce w slalomie gigancie (rywalizacja indywidualna) zajął Wojciech Mordarski reprezentujący OSP Staszkówka.
Oto miejsca, które zajęli nasi reprezentanci w tej rywalizacji:
- 55 miejsce – Wojciech Mordarski, OSP Staszkówka
- 83 miejsce – Stanisław Pyzik, OSP Staszkówka
- 90 miejsce – Jerzy Ptaszek, OSP Wola Łużańska
- 105 miejsce – Piotr Szczerba, OSP Wola Łużańska
- 113 miejsce – Jacek Róż, OSP Rożnowice
Jak wygląda strażacki slalom gigant?
Jeśli znacie klasyczny sposób rozgrywania zawodów drużynowych w slalomie gigancie, z pewnością zdziwicie się, gdy poznacie strażacką wersję rywalizacji w tej dyscyplinie. Jest niezwykle widowiskowa.
Start drużynowy polega bowiem na jednoczesnym starcie czterech zawodników. Zespół ma za zadanie pokonać trasę slalomu trzymając się jednocześnie węża strażackiego.
W rywalizacji drużynowej strażaków-snowboardzisów nie było wątpliwości: za zajęcie pierwszego miejsca laury odebrali druhowie ze Staszkówki. Gratulacje!
Więcej zdjęć z rywalizacji znajdziecie na stronie ZOSP RP w Gorlicach TUTAJ
Źródło info: ZOSP Gorlice



![Na nartach i snowboardzie: nasi strażacy w czasie mistrzostw nie zawiedli [FOTO] Na nartach i snowboardzie: nasi strażacy w czasie mistrzostw nie zawiedli [FOTO]](https://static2.halogorlice.info/data/articles/xl-na-nartach-i-snowboardzie-nasi-strazacy-w-czasie-mistrzostw-nie-zawiedli-foto-1678094602.png)














![Nie będzie dziś wody na jednej z najliczniej zamieszkałych ulic miasta [KOMUNIKAT] zdjęcie przedstawia kran z wodą](https://static2.halogorlice.info/data/articles/sm-16x9-nie-bedzie-dzis-wody-na-jednej-z-najliczniej-zamieszkalych-ulic-miasta-komunikat-1763021626.jpg)
![Binarowa się doczekała. Rusza długo wyczekiwana przebudowa [FOTO] Zdjęcie przedstawia władze gminy Biecz i wykonawców inwestycji](https://static2.halogorlice.info/data/articles/sm-16x9-binarowa-sie-doczekala-rusza-dlugo-wyczekiwana-przebudowa-foto-1763022270.jpg)
![Dlaczego warto się ruszać? O tym mówią uczennice I LO im. M. Kromera z Gorlic [PODCAST] zdjęcie przedstawia talerz z warzywami, w tle ćwicząca dziewczyna](https://static2.halogorlice.info/data/articles/sm-16x9-dlaczego-warto-sie-ruszac-o-tym-mowia-uczennice-z-gorlic-podcast-1763020741.jpg)
![Co? Gdzie? Halo! Wystawa malarstwa i Obchody Narodowego Święta Niepodległości [CZWARTEK, 13 listopada 2025] zdjęcie przedstawia pędzle trzymane przez dłonie malujące obraz](https://static2.halogorlice.info/data/articles/sm-16x9-co-gdzie-halo-wystawa-malarstwa-akwareli-piotra-telegi-czwartek-13-listopada-2025-1762864765.jpg)




![Zderzenie dwóch volkswagenów na Zawodziu. Akcja policji, 4 osoby zatrzymane [FOTO] Zdjęcie przedstawia dwa rozbite samochody, obok radiowóz policji](https://static2.halogorlice.info/data/articles/sm-16x9-zderzenie-dwoch-volkswagenow-na-zawodziu-1762156799.jpg)

![Podcasty młodych o zdrowiu - uczennice Kromera o tym, jak żyć zdrowiej [PODCAST] zdjęcie przedstawia kobietę, która trzyma w palcach jabłko w kształcie serca](https://static2.halogorlice.info/data/articles/sm-16x9-podcasty-mlodych-o-zdrowiu-uczennice-kromera-o-tym-jak-zyc-zdrowiej-podcast-1762932852.png)
![Dzieci Glinika z brązowym medalem. Rośnie nam wspaniała drużyna [FOTO] Zdjęcie przedstawia młodych piłkarzy z medalami w asyście trenera i poseł na Sejm](https://static2.halogorlice.info/data/articles/sm-16x9-dzieci-glinika-z-brazowym-medalem-rosnie-nam-wspaniala-druzyna-foto-1762777786.jpg)
![Przysięga klasy przygotowania wojskowego i 107-metrowa flaga na 107. rocznicę niepodległości [FOTO] zdjęcie przedstawia młodego żołnierza wskazującego na sztandar podczas przysięgi na gorlickim Rynku](https://static2.halogorlice.info/data/articles/sm-16x9-przysiega-klasy-przygotowania-wojskowego-i-107-metrowa-flaga-na-107-rocznice-niepodleglosci-foto-1762863655.jpg)



![O krok od tragedii. Mercedes uderzył w renaulta, na przejściu były dzieci [AKTUALIZACJA] zdjęcie przedstawia rozbite pojazdy](https://static2.halogorlice.info/data/articles/sm-16x9-o-krok-od-tragedii-dk28-calkowicie-zablokowana-aktualizacja-1761747317.jpg)
![Policja poszukuje 14-letniej Aleksandry Sroki [AKTUALIZACJA] zdjęcie przedstawia kolorowe zdjęcie dziewczynki, obok napis zaginiona](https://static2.halogorlice.info/data/articles/sm-16x9-policja-poszukuje-14-letniej-aleksandry-sroki-aktualizacja-1762416966.jpg)
![Gorlice. Zderzenie hondy i audi. Kierujący uciekł z miejsca zdarzenia [FOTO] zdjęcie przedstawia kolizje hondy na ulicy Sienkiewicza](https://static2.halogorlice.info/data/articles/sm-16x9-gorlice-zderzenie-hondy-i-audi-kierujacy-uciekl-z-miejsca-zdarzenia-foto-1762669646.jpg)

Napisz komentarz
Komentarze