Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama Zapisy na bezpłatne aparaty słuchowe - Gorlice, ul. Sienkiewicza 36 - tel. 18 353 82 66/ 501 700 244
Reklama MULTISERWIS | Szewc • grawer • dorabianie kluczy • pieczątki • ksero | Zapraszamy – ul. Legionów 6a GORLICE
ReklamaZapraszamy do zakupów u wiodącego sprzedawcy rowerów elektrycznych - Iwo Bike w Gorlicach
Reklama Zapraszamy na zakupy do Delikatesów Szubryt w Gorlicach przy ul. Kościuszki - skorzystaj z promocji między 1 a 13 września 2025
Reklama Zapraszamy na zakupy do Galerii Gorlickiej. Kupisz tu wszystko co potrzebne na rozpoczęcie roku szkolnego 2025/26
Reklama 15-17 sierpnia - XIII Festiwal Archeologiczny Dwa Oblicza w Skansenie Archeologicznym Karpacka Troja w Trzcinicy
Reklama Akademia Nauk Stosowanych w Nowym Sączu - REKRUTACJA OD 9 CZERWCA 2025

Co czeka nas w poniedziałek? [POGODA OKIEM MARKA]

Podziel się
Oceń

Początek nowego tygodnia przyniesie nam zarówno wzrost temperatury powietrza, jak i przede wszystkim wyraźnie nasiloną prędkość wiatru z sektora południowego, co najbardziej odczujemy we wtorek.
Co czeka nas w poniedziałek? [POGODA OKIEM MARKA]
wyliczany wzrost temperatury powietrza w poniedziałek o 14 CET

Autor: wxcharts.com/halogorlice.info ©

 

Dziś (13 marca) nasz rejon będzie znajdował się na skraju układu wysokiego ciśnienia, którego centrum w drugiej części dnia znajdzie się nad wschodnią Ukrainą. W tym samym czasie zwłaszcza nad Europą Północną będzie dominował rozległy układ niskiego ciśnienia.

Takie rozmieszczenie ośrodków barycznych umożliwi adwekcje cieplejszej masy powietrza z południa Europy, lecz zwiększony gradient ciśnienia przyczyni się do zdecydowanego wzrostu prędkości wiatru.

Wiatr przez cały dzień będzie dość silny lub silny z południa. Najmocniejsze porywy wiatru będą odnotowywane w godzinach wieczornych we wschodniej części powiatu. Porywy wiatru będą mogły wówczas osiągać i przekraczać granice 60 km/h.

Główna fala wiatrowa według obecnych wyliczeń modeli przypadnie jednak na noc z poniedziałku na wtorek, głównie drugą część lub na wtorek rano.

Do tego tematu będę wracał późnym popołudniem, lecz na ten moment wygląda na to, że porywy wiatru z południa będą bardzo silne, co może przyczynić się do powstania szkód w drzewostanie i nie tylko, głównie w rejonie Gminy Lipinki, gdzie w przypadku fenu zawsze wieje najmocniej w naszym rejonie.

Temperatura maksymalna w poniedziałek osiągnie granice 12 stopni w północnej części powiatu, w południowej 7-10 stopni. Wieczorem temperatura również będzie wysoka, co będzie miało związek z obecnością fenu.

Zachmurzenie będzie duże lub umiarkowane. Opady mogą pojawić się późnym popołudniem, choć obecność fenu może całkowicie zablokować rozwój chmur opadowych.

Miłego dnia!

 

IMGW-PIB ostrzeżenie meteorologiczne

Ostrzeżenia meteorologiczne: Silny wiatr

Stopień: 1

Prawdopodobieństwo: 90% 

Przebieg: Prognozuje się wiatr o średniej prędkości od 30 km/h do 45 km/h, w porywach do 85 km/h, południowo-zachodni i południowy. 

Uwagi: Istnieje możliwość podniesienia stopnia ostrzeżenia na stopień drugi od północy we wtorek 14 marca 2023.

Ważne: od godz. 10 w poniedziałek (13 marca) do godziny 18 we wtorek (14 marca).

Czas wydania: 2023-03-12 18.37

  

 

Źródło info: IMGW-PIB

Napisz komentarz

Komentarze

ja 13.03.2023 10:37
Od godz.17 będzie około 70 nocka ponad 80 a rano o 7 będzie 94km/h szczegóły windy.com

ReklamaStudiuj w Akademii Nauk Stosowanych w Nowym Sączu
ReklamaAQUAPLAST - rynny, pokrycia dachowe
ReklamaAkademia Humanistyczno Ekonomiczna w Łodzi, Filia w Jaśle - studiuj blisko siebie PEDAGOGIKĘ lub ADMINISTRACJĘ - studia licencjackie i magisterskie podyplomowe wspomagane on-line - ZAPISZ SIĘ TERAZ I ZYSKAJ RABAT 10% W OPŁACIE CZESNEGO
ReklamaPowiat Gorlicki - Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie zaprasza osoby z niepełnosprawnościami do udziału w finansowanym ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych programie "Aktywny samorząd - edycja 2025
ReklamaNowe mieszkania na sprzedaż, Osiedle "Szklane Tarasy" - Gorlice, ul. Kapuścińskiego
AKTUALNOŚCI
Reklama
POPULARNE
Reklama
zachmurzenie małe

Temperatura: 16°C Miasto: Gorlice

Ciśnienie: 1013 hPa
Wiatr: 5 km/h

Reklama
Reklama SANTANDER PARTNER - placówka partnerska nr 1 | Kredyty: gotówkowe, konsolidacyjne, hipoteczne, dla firm, leasing | GORLICE, ul. Legionów 12