Jak wynika z pierwszych informacji z miejsca zdarzenia, pożar wybuchł na terenie budynku gospodarczego.
Na miejscu pracuje już wiele zastępów straży pożarnej, w tym OSP Biecz, OSP Korczyna, OSP Libusza oraz JRG z Gorlic.
Więcej informacji wkrótce.
Dziękujemy naszemu Czytelnikowi za pierwsze informacje i nagrania z miejsca zdarzenia.
AKTUALIZACJA (PSP w Gorlicach, 25 września, godz. 10.15)
Zgłoszenie o pożarze otrzymaliśmy o godz. 16.33 – informuje rzecznik gorlickiej straży pożarnej, bryg. Dariusz Surmacz.
Na jednej z posesji w Korczynie palił się budynek gospodarczy znacznych rozmiarów. Po przyjeździe na miejsce pierwszych zastępów druhowie zastali pożar budynku murowanego o wymiarach 14x17 m, przykrytego gontem i dachówką. Pożar był w fazie intensywnego rozgorzenia.
Akcja gaśnicza, w tym obrona domu mieszkalnego, znajdującego się w odległości kilku metrów od płonącego budynku, były najważniejszymi zadaniami strażaków w pierwszych momentach działań. Cała akcja gaśnicza i transportu wody na miejsce pożaru trwała 5 godz. i 27 min.
W działaniach uczestniczyło 12 zastępów straży pożarnej z Gminy Biecz i JRG Gorlice, w sumie 49 strażaków. Na miejscu pojawiła się również karetka ZRM oraz pogotowie energetyczne. Przyczyna powstania ognia nie jest jeszcze znana.
AKTUALIZACJA (KPP w Gorlicach, 25 września, godz. 11.45)
Jak dodał w rozmowie z nami podkom. Grzegorz Szczepanek:
Wezwanie pojawiło się ok godz. 16.30. W chwili wybuchu pożaru właściciela nie było na terenie posesji.
O pożarze budynku gospodarczego służby poinformował jeden z sąsiadów.
Źródło foto: OSP KSRG Biecz/OSP Korczyna/Biecz998

 
                                                            

 
                 
                


![Duży pożar w Korczynie. Kłęby ciemnego dymu nad miejscowością [AKTUALIZACJA] ciemny dym unoszący się nad płonącym budynkiem w Korczynie w Gminie Biecz](https://static2.halogorlice.info/data/articles/xl-duzy-pozar-w-korczynie-kleby-ciemnego-dymu-nad-miejscowoscia-foto-video-1695549525.jpg)
























![Lipinki. Przerwa w dostawie wody [KOMUNIKAT] Zdjęcie przedstawia dłoń pod kranem z kapiącą wodą](https://static2.halogorlice.info/data/articles/sm-16x9-lipinki-przerwa-w-dostawie-wody-komunikat-1761900593.jpg)
![Zmiany w organizacji ruchu w Bieczu na Wszystkich Świętych [MAPKA] Zdjęcie przedstawia mapkę dojazdową oraz cmentarz](https://static2.halogorlice.info/data/articles/sm-16x9-zmiana-organizacji-ruchu-w-bieczu-na-wszystkich-zmarlych-mapka-1761899658.jpg)
![Kabaret Czesuaf – „A dajcie spokój”! Zgarnij bilety i pośmiej się do łez [AKTUALIZACJA] Zdjęcie przedstawia Kabaret Czesuaf z nowym programem](https://static2.halogorlice.info/data/articles/sm-16x9-kabaret-czesuaf-a-dajcie-spokoj-zgarnij-bilety-i-posmiej-sie-do-lez-rozdanie-1761809037.jpg)

![Emocje i rywalizacja podczas VII Drużynowej Spartakiady Wolontariatu [FOTO] zdjęcie przedstawia kilka osób na podium](https://static2.halogorlice.info/data/articles/sm-16x9-emocje-i-rywalizacja-podczas-vii-druzynowej-spartakiady-wolontariatu-foto-1761216522.jpg)
![Restauracja Galicja otwarta. Rodowita mieszkanka Klęczan, Ewa Wachowicz gościem imprezy [FOTO/VIDEO] zdjęcie przedstawia kilka osób, kobiety z kwiatami](https://static2.halogorlice.info/data/articles/sm-16x9-restauracja-galicja-otwarta-rodowita-mieszkanka-kleczan-ewa-wachowicz-gosciem-imprezy-foto-1760813599.jpg)


![Emocje w niższych ligach piłkarskich na terenie powiatu gorlickiego [FOTO] zdjęcie przedstawia piłkarza na boisku](https://static2.halogorlice.info/data/articles/sm-16x9-emocje-w-nizszych-ligach-pilkarskich-na-terenie-powiatu-gorlickiego-1760875894.jpg)



![O krok od tragedii. Mercedes uderzył w renaulta, na przejściu były dzieci [AKTUALIZACJA] zdjęcie przedstawia rozbite pojazdy](https://static2.halogorlice.info/data/articles/sm-16x9-o-krok-od-tragedii-dk28-calkowicie-zablokowana-aktualizacja-1761747317.jpg)



Napisz komentarz
Komentarze