Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama Sklep z artykułami elektrycznymi: oświetlenie LED, kable i przewody, gniazda i łączniki, rozdzielnice, telewizja przemysłowa, alarmy, aparatura modułowa. Hurtownia. Znakomita jakość w najlepszej cenie! ;)
ReklamaZapraszamy do zakupów u wiodącego sprzedawcy rowerów elektrycznych - Iwo Bike w Gorlicach
Reklama Zapraszamy na zakupy do Delikatesów Szubryt w Gorlicach przy ul. Kościuszki
Reklama Zespół Szkół Technicznych im. Wincentego Pola w Gorlicach - REKRUTACJA - sprawdź ofertę
ReklamaZostań uczniem Zespołu Szkół Zawodowych w Gorlicach - trwa rekrutacja 2025/26

Poniedziałek z zachmurzeniem, będzie ciepło [POGODA OKIEM MARKA]

Podziel się
Oceń

W poniedziałek początkowo pozostaniemy w obszarze obniżonego ciśnienia. Jednak wraz z upływem dnia ciśnienie zacznie dość szybko wzrastać, co będzie oznaką dostawania się w zasięg wyżu, którego centrum będzie znajdowało się nad Rumunią.
Beskid Niski na pierwszym planie mapa pogody Europy
Widok na Beskid Niski

Autor: wxcharts.com/halogorlice.info ©


Wyż wpłynie na stabilizację pogody u nas podczas poniedziałku. Napływająca masa powietrza będzie cechowała się niższą zawartością wilgoci, dzięki czemu w południowej Polsce pojawią się przejaśnienia, lecz nadal będzie nam towarzyszyła zwiększona prędkość wiatru, którego kierunek będzie zachodni.

Zachmurzenie w poniedziałek będzie umiarkowane lub duże. Popadać mogło podczas dzisiejszej nocy z niedzieli na poniedziałek. W ciągu dnia rozwój chmur opadowych bezpośrednio u nas będzie mocno utrudniony. Lepsze warunki do powstawania komórek opadowych będą w centralnej i północnej Polsce.

Temperatura maksymalna zbliży się do granicy 13 stopni w północnej części powiatu, w południowej 11. Dziś w nocy z niedzieli na poniedziałek minimalna temperatura w południowej części powiatu spadła poniżej 5 stopni.

Wiatr w porywach przez cały dzień będzie dość silny z zachodu.

Grafika:
- spodziewany rozkład pola geopotencjału 500 hPa w poniedziałek o 19 CET z widocznym napływem powietrza znad Atlantyku. Dla lepszego zobrazowania sytuacji naniosłem na grafikę czarną kreskę przepływ powietrza

 


Napisz komentarz

Komentarze

ReklamaAQUAPLAST - rynny, pokrycia dachowe
ReklamaPrace wysokościowe - szybko, solidnie i sprawnie - Adam Piątkiewicz Alp-Lin
ReklamaNowe mieszkania na sprzedaż, Osiedle "Szklane Tarasy" - Gorlice, ul. Kapuścińskiego
AKTUALNOŚCI
ReklamaZnajdujemy się w Jankowej k. młyna, w budynku stacji PKP. Z nami Wybudujesz ,Wykończysz, Wyremontujesz. Największy wybór materiałów budowlanych w regionie. Kontakt: 18 479 14 13 / 692 700 673
Reklama
POPULARNE
Reklama
zachmurzenie umiarkowane

Temperatura: 16°C Miasto: Gorlice

Ciśnienie: 1021 hPa
Wiatr: 12 km/h

Reklama SANTANDER PARTNER - placówka partnerska nr 1 | Kredyty: gotówkowe, konsolidacyjne, hipoteczne, dla firm, leasing | GORLICE, ul. Legionów 12