Rywalem MKS-u Gorlice była dziś wadowicka Skawa [RETRANSMISJA]

Za nami 6 kolejka rozgrywek 3 ligi koszykówki mężczyzn. Gorliccy seniorzy MKS-u podejmowali dziś drużynę Skawy Wadowice.
Koszykarze walczący o piłkę podczas meczu w Gorlicach
Dariusz Oczkowicz

Autor: halogorlice.info ©

Gorliczanie mieli za sobą 4 ligowe spotkania, wszystkie zakończone zwycięstwami, i apetyt na kolejne.

MKS Gorlice – Skawa Wadowice 93:67 (27:17, 18:18, 21:15, 27:17)

MKS: Dynda 17, Nowacki 19, Guzik 9, Cygan 3, Oczkowicz 19 – Opiela 11, Gajek 2, Rykała 3, Fejklowicz 2, Orlof, Kawa 8. Trener: Wojciech Rykała

Skawa: Sierp 14, Skrok 9, Pabich 17, Tabaka 4, Jabłoński 2 – Woźniak 5, Świerkosz 11, Książek 5. Trener: Piotr Kunowski

Gorliczanie pokonali dziś na własnym parkiecie przeciwnika, który przez wiele sezonów był poza ich zasięgiem.

Pierwsza kwarta, przynajmniej do jej 5 minuty, była bardzo wyrównana. Drużyny dziurawiły kosz „trójkami”, a że gorliczanom zaczęło to wychodzić lepiej, to im pierwszym udało się odskoczyć na 10 punktów (27:17).

Wadowiczanie nie odpuszczali i cały czas trzymali dystans. W połowie drugiej kwarty zmniejszyli przewagę do zaledwie 3 oczek i nie poddawali się.

Kluczem do dzisiejszego zwycięstwa były rzuty z dystansu, i trzeba powiedzieć, że gospodarze w tym sensie mieli bardzo dobrze nastawione celowniki. W całym spotkaniu za 3 punkty trafili aż 16 razy, przy 7 „trójkach” przeciwników.

To właśnie ten element gry spowodował, że na początku trzeciej kwarty wynik zaczął się rozjeżdżać i wadowiczanie dość szybko zrezygnowali z pogoni za rywalem. Przewaga gorliczan rosła a ich przeciwnicy nie mieli dziś atutów do rywalizacji z monolitem, jakim była drużyna MKS-u.

Nie można dziś nikogo wyróżnić, każdy z zawodników zagrał bardzo dobre zawody i jest to dobry sygnał na przyszłość, bo tworzy się naprawdę dobra drużyna.

W przyszłym tygodniu seniorzy wyjeżdżają do Tarnowa, by zmierzyć się z tamtejszą Unią.

7KS Korona 1919 Kraków550 - 50 - 20 - 3259 - 478-2190.5418

Tarnów był dziś areną rywalizacji kadetów MKS-u Gorlice, którzy stanęli na wysokości zadania i pokonali „jaskółki” 78:57.
Punkty zdobywali: Osikowicz 22 (6×3), Kowalski 20 (4×3), Łaś 19, Mikosz 15 (1×3), Mól 2.

MUKS 1811 Unia Tarnów - MKS Gorlice 57:78