Koniec regularnego sezonu. Teraz czas ćwierćfinałów Mistrzostw Polski

Koszykarska sekcja kadetów MKS-u Gorlice zakończyła wczoraj rundę rewanżową swojej ligi. W meczu na szczycie w stolicy Małopolski byli podejmowani przez drużynę Korony Kraków.
chłopcy na boisku do koszykówki
W meczu na szczycie ligi zmierzyły się zespoły z Krakowa i Gorlic

Autor: MKS Gorlice

Korona Kraków – MKS Gorlice 63:50 (4:12, 24:10, 18:15, 17:13)

MKS: Mikosz 20, Osikowicz 13, Łaś 9, Janik 8

Kadeci zakończyli wczoraj regularną część sezonu KOZKosz wyjazdowym meczem w Krakowie.

Mecz rozpoczął się dla nich bardzo dobrze, rzucili przeciwnikom 12 punktów, pozwalając im tylko na zdobycie 4 oczek. To była chyba najgorsza kwarta w historii krakowskiej Korony.

Później gospodarze doszli jednak do głosu i mecz się wyrównał. Podopieczni Kingi Wilk zaczęli bronić strefą, a z tym gorliczanie nie byli w stanie sobie poradzić. Brak skuteczności przy rozbijaniu defensywy Korony dawał kolejne szanse przeciwnikom na podwyższenie prowadzenia, które mimo wszystko nie było duże.

Gorliczanie, chociaż stracili inicjatywę w meczu, to trzymali się dzielnie przez większość trwania całych zawodów. Końcówka trzeciej kwarty należała zdecydowanie do gospodarzy, którym udało się zbudować 11-punktową przewagę (48:37).

Przyjezdni nie odpuszczali i na 5 minut przed końcem meczu mieli tylko 7 punktów straty (57:50). Niestety kilka otwartych trójek nie trafiło celu i mecz skończył się ostatecznym zwycięstwem Korony 63:50.

Szkoda tego spotkania, ale drugie miejsce w tabeli końcowej ligi małopolsko-świętokrzyskiej należy uznać za sukces – mówi Wojciech Rykała, trener gorliczan.

Jako jedna z trzech najlepszych drużyn ligi, mamy zapewniony awans do ćwierćfinałów Mistrzostw Polski, które odbędą się końcem marca. Wierzę, że tam zaprezentujemy się z dobrej strony.