Elbląskie progi za wysokie na gorlickie nogi

Turniej finałowy w koszykówce seniorów 3 ligi wkracza w decydującą fazę. Dziś każda z drużyn biorących udział w imprezie w Elblągu ma na swoim koncie dwa rozegrane mecze.
mężczyźni w strojach sportowych przed meczem w koszykówce
Gorliczanie rozegrali dziś mecz z Politechniką Gdańską

Autor: ilustracyjne/halogorlice.info

W drugim meczu turnieju finałowego w Elblągu gorliczanie podejmowali zespół Szkoły Gortata Politechniki Gdańskiej.

MKS Gorlice – Szkoła Gortata Politechnika Gdańska 57:87 (10:28, 10:29, 20:12, 17:18)

Gorliczanie nie byli dziś w stanie sprostać drużynie z Pomorza, która zdominowała mecz już od jego pierwszych akcji. Po pierwszej połowie tablica pokazywała już 20:57 i wiadomo było, że to koniec tej rywalizacji.

Na boisku pojawił się drugi garnitur składu drużyny Politechniki i z tak skompletowanym przeciwnikiem gorliczanie nawiązali wyrównaną walkę, wygrywając trzecią kwartę wyraźnie, a czwartą niewiele przegrywając.

Po dwóch porażkach ekipa z Gorlic straciła szansę na awans do 2. ligi. Tego jest już prawie pewny team z Elbląga, który wygrał dziś po raz drugi pokonując GKK Grodzisk Mazowiecki 80:53, zapewniając sobie czołowe miejsce w turnieju.

Jutro ostatnie rozstrzygnięcia. Gorliczanie zagrają z gospodarzami turnieju Energą Elbląg, a gdańszczanie podejmą zespół z Grodziska Mazowieckiego.

GKK Grodzisk Mazowiecki – Energa Basketball Elbląg 53:80 (12:21, 15:19, 15:24, 11:16)

Gospodarze turnieju nie dali żadnych szans rywalom, punktując ich w każdej kwarcie. Odnosząc drugie zwycięstwo, praktycznie zapewnili sobie awans do 2. ligi. Jutro na zakończenie imprezy zmierzą się z MKS-em Gorlice.

Trudną przeprawę mają też triumfatorzy gorlickiego turnieju półfinałowego, ekipa MUKS-u Piaseczno. Wczoraj mazowszanie ulegli Stali Stalowa Wola 65:80, a dziś Politechnice Łódzkiej 80:87 i praktycznie znaleźli się poza burtą turnieju w Stalowej Woli.