Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
PRZECZYTAJ
Reklama SANTANDER PARTNER - placówka partnerska nr 1 | Kredyty: gotówkowe, konsolidacyjne, hipoteczne, dla firm, leasing | GORLICE, ul. Legionów 12
ReklamaZapraszamy do zakupów u wiodącego sprzedawcy rowerów elektrycznych - Iwo Bike w Gorlicach
Reklama Zapraszamy na zakupy do Delikatesów Szubryt w Gorlicach przy ul. Kościuszki
Reklama 16 czerwca 2024 - POZNAJ LEGIONY RZYMSKIE - Skansen Archeologiczny Karpacka Troja

Takie maluchy trafiły pod opiekę Dzikiego Projektu [FOTO]

Podziel się
Oceń

Ostatnie dni były wyjątkowo intensywne dla Fundacji Dziki Projekt. Złożyło się na to przyjęcie pod opiekę kolejnych dziesięciu zwierząt, które potrzebują troskliwej i wyjątkowej pomocy. Wśród nich znalazły się: pisklę bogatki, jeż z wypadku, zięba po kolizji z szybą, podlot szpaka oraz samica jeża z pięcioma młodymi.
trzy małe zające siedzące na podkładach

Autor: Fundacja Dziki Projekt

 

Niestety, nie udało się pomóc bogatce, ale kolejnemu pacjentowi, ziębie los sprzyjał i ptak szczęśliwie odleciał. 

Przypominamy, jak ważne jest zabezpieczanie szyb przeciwko kolizjom ptaków. Więcej informacji na ten temat znajdziecie na stronie >>>Faceboook Fundacji Szklane Pułapki


Dla reszty zwierząt rokowania są ostrożne, szczególnie dla samicy jeża, której gniazdo zostało zniszczone. Aktualnie przebywa w odizolowanych, spokojnych warunkach, gdzie jest nadzieja, że podejmie się dalszej opieki nad swoimi młodymi.

Wolontariusze dopiero "wygrzebują się" z maluchów. W szczycie intensywności karmienia otoczyli opieką aż dziesięć młodych zwierząt, z których każde wymagało karmienia co dwie godziny.

Ostatnio trafiły do fundacji również dwa jeże i trzy zające, które straciły matkę, dwie kuny, wiewiórka po kontakcie z kotem, podlot śpiewaka oraz podlot puszczyka ze złamanym skrzydłem. Zające, które zostały przyjęte z wagą nieco ponad 100 gramów, dziś ważą od 168 do 215 gramów.
 

Działania fundacji Dziki Projekt nie były by możliwe, gdyby nie wsparcie dobrych ludzi, którym nie obojętny jest los dzikich zwierząt.

Aktywności fundacji są finansowane w większości ze środków własnych oraz darowizn. Jeśli chcecie wesprzeć działania, możecie przekazać darowiznę z dopiskiem „na cele statutowe” na konto:

Fundacja Dziki Projekt – nr konta: 47 1600 1462 1736 0718 0000 0001.

Dziękujemy za Wasze wsparcie i zaufanie! Razem możemy więcej.

 

May be an image of hedgehog
Źródło foto: Fundacja Dziki Projekt

 

May be an image of rabbit
Źródło foto: Fundacja Dziki Projekt

Źródło info i foto: Fundacja Dziki Projekt

 


Napisz komentarz
Komentarze
Jan Niezbędny 22.05.2024 17:01
Tak, na kuny i zające (to szkodniki: pierwsze przegryzają kable w pojazdach, niszczą wygłuszenie oraz wełnę na poddaszu a drugie obgryzają drzewka owocowe ) będę dawał datek? Ciekawe jak będziesz redaktorze mówił poza portalem jak Cię ten problem dotknie.

obserwator 23.05.2024 18:22
Największym szkodnikiem na tej planecie jest człowiek nie zwierzęta. One mają takie samo prawo żyć tutaj jak i ludzie. Bardzo dobrze ze jest taka fundacja która pomaga naszym braciom mniejszym . Miarą człowieka jest jego stosunek do zwierząt.

Barbara 22.05.2024 14:48
Piękne zwierzęta. Oby im się dobrze żyło.

ReklamaAQUAPLAST - rynny, pokrycia dachowe
ReklamaAkademia Nauk Stosowanych w Nowym Sączu - aplikuj na studia
AKTUALNOŚCI
ReklamaKoncert z okazji 10-lecia Szalowskiego Zespołu Wokalnego - MOJE SERCE TO JEST MUZYK
Reklama
Reklama
Reklama SANTANDER PARTNER - placówka partnerska nr 1 | Kredyty: gotówkowe, konsolidacyjne, hipoteczne, dla firm, leasing | GORLICE, ul. Legionów 12