Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama Zapisy na bezpłatne aparaty słuchowe - Gorlice, ul. Sienkiewicza 36 - tel. 18 353 82 66/ 501 700 244
Reklama
ReklamaZapraszamy do zakupów u wiodącego sprzedawcy rowerów elektrycznych - Iwo Bike w Gorlicach
Reklama
Reklama Zapraszamy na zakupy do Delikatesów Szubryt w Gorlicach przy ul. Kościuszki, sprawdź najnowsze promocje 7-20 lipca 2025
Reklama Siatki i systemy JDS Ogrodzeniowe, kompletne ogrodzenia panelowe / bramy, furtki - automatyka / ogrodzenia frontowe / siatki leśne ogrodzeniowe. Darmowa wycena dostosowana do Twoich potrzeb! Siedliska 33, Bobowa, tel. 512 304 238 / 797 754 538
Reklama Skansen Archeologiczny Karpacka Troja w Trzcinicy zarasza na spotkania z cyklu Od Troi po Bałtyk, 13 lipca 2025 - Miecze - znak władzy i wojny, 27 lipca 2025 - Wojsko w czasach Bolesława Chrobrego
Reklama
Reklama Akademia Nauk Stosowanych w Nowym Sączu - REKRUTACJA OD 9 CZERWCA 2025

Oszukiwał księży, powołując się na tragedię rodzinną. Teraz trafi do więzienia

Podziel się
Oceń

Sąd Rejonowy w Gorlicach skazał 40-letniego Dawida Sz. na rok i trzy miesiące pozbawienia wolności za serię oszustw, których dopuścił się na duchownych z Małopolski i Wielkopolski.
figurka Temidy

Autor: ilustracyjne/halogorlice.info

  

Oprócz kary więzienia sąd zobowiązał oskarżonego do zapłaty 8 400 zł na rzecz pokrzywdzonych, aby naprawić wyrządzone szkody. Dawid Sz. dobrowolnie poddał się karze.  

Jak ustaliła Prokuratura Rejonowa w Gorlicach, Dawid Sz., prowadzący wędrowny tryb życia, od stycznia do kwietnia 2024 roku odwiedzał parafie w powiatach gorlickim, nowosądeckim i brzeskim, a także na terenie Wielkopolski. Podając się za ojca, który przeżył tragiczną stratę, informował księży o śmierci swojego małego dziecka – w zależności od wersji miało ono 2 lub 3 lata.  

Oszust twierdził, że znajduje się w dramatycznej sytuacji materialnej i potrzebuje pieniędzy na organizację pochówku. Wykorzystując empatię duchownych, wyłudzał od nich pieniądze, które miały rzekomo pokryć koszty pogrzebu.  

Prokurator Justyna Rataj-Mykietyn z Prokuratury Okręgowej w Nowym Sączu wyjaśnia, że mężczyzna działał z premedytacją, bazując na współczuciu i chęci pomocy, jaką wykazywali pokrzywdzeni księża.  

Dawida Sz. zatrzymano 19 czerwca 2024 roku na terenie województwa zachodniopomorskiego. W trakcie postępowania wyszło na jaw, że mężczyzna ma bogatą przeszłość kryminalną. W przeszłości spędził kilkanaście lat w więzieniu za liczne przestępstwa przeciwko mieniu oraz zdrowiu i życiu.  

 

O sprawie pisaliśmy w osobnym artykule.
 

 

Źródło info: własne/DTS24

 


Napisz komentarz

Komentarze

citizen 17.11.2024 11:25
Trafił oszust na oszusta . Nic nadzwyczajnego.

ReklamaAQUAPLAST - rynny, pokrycia dachowe
ReklamaNowe mieszkania na sprzedaż, Osiedle "Szklane Tarasy" - Gorlice, ul. Kapuścińskiego
AKTUALNOŚCI
ReklamaZnajdujemy się w Jankowej k. młyna, w budynku stacji PKP. Z nami Wybudujesz ,Wykończysz, Wyremontujesz. Największy wybór materiałów budowlanych w regionie. Kontakt: 18 479 14 13 / 692 700 673
Reklama
ReklamaOglądaj wyścig kolarki Tour de Pologne między 4 a 10 sierpnia 2025
POPULARNE
Zdjęcie przedstawiające brudną, górską rzekę. Co się dzieje z naszą rzeką? Dno Ropy staje się podwodną pustynią Ekosystem Perły Beskidu Niskiego - naszej Ropy, jest poważnie zagrożony. Naturalny bieg rzeki, zmieniony trzydzieści lat temu budową zapory w Klimkówce, jest wrażliwy na wszelkie zmiany wynikające z gospodarowania wodą. W obecnych okolicznościach brak wody w jeziorze nie jest, niestety, problemem wyłącznie turystycznym. Rzeka niesie osady zaległe na dnie od lat, będąc jednocześnie źródłem wody pitnej dla Miasta.Data dodania artykułu: 28.06.2025 12:06Liczba komentarzy artykułu: 12Liczba pozytywnych reakcji użytkowników do artykułu: 13zdjęcie przedstawia policyjne radiowozy, obok portret mężczyzny Poszukiwany 57-letni mieszkaniec Starej Wsi został odnaleziony. Jest oficjalne potwierdzenie policji Akcja policji w miejscowości Stara Wieś została zakończona. Dziś (1 lipca) około godz. 20.30 doszło do odnalezienia 57-letniego Tadeusza Dudy, który od kilku dni ukrywał się w lasach Beskidu Wyspowego.Data dodania artykułu: 01.07.2025 21:10Liczba pozytywnych reakcji użytkowników do artykułu: 8Jak odetkać ucho? – 8 skutecznych sposobów na zatkane ucho Jak odetkać ucho? – 8 skutecznych sposobów na zatkane ucho Właśnie wróciłeś z basenu lub obudziłeś się po spaniu na boku i nagle coś jest nie tak. Nie słyszysz dobrze w jednym uchu i czujesz, że coś zablokowało się w środku. Zadajesz sobie pytanie – jak odetkać ucho? Zatkane ucho to zmora nie tylko dzieci, ale również wielu dorosłych. Poznaj 8 skutecznych sposobów na jego odetkanie.Data dodania artykułu: 08.07.2025 12:17Liczba pozytywnych reakcji użytkowników do artykułu: 7
Reklama
zachmurzenie duże

Temperatura: 13°C Miasto: Gorlice

Ciśnienie: 1015 hPa
Wiatr: 7 km/h

Reklama
Reklama