W czwartek (10 kwietnia) hala sportowa w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 2 w Ropie ponownie wypełniła się emocjami i dźwiękiem rowerowych dzwonków. To właśnie tutaj rozegrano finałowy etap zmagań o miano najlepszej drużyny BRD w powiecie gorlickim.
W zawodach udział wzięły trzy reprezentacje: ZSP nr 2 w Ropie, ZSP w Łosiu oraz SP w Racławicach. Każda z drużyn musiała przejść przez wymagające konkurencje: testy wiedzy o przepisach ruchu drogowego i pierwszej pomocy, analizę sytuacji na skrzyżowaniach oraz praktyczne zadania z zakresu udzielania pomocy przedmedycznej. Najwięcej emocji jak zawsze wzbudził tor przeszkód, na którym uczestnicy musieli wykazać się wyjątkową precyzją jazdy między pachołkami i przez wąskie korytarze z klocków rozstawionych na parkiecie.
Zgodnie z oczekiwaniami, najlepszą drużyną turnieju została ekipa gospodarzy — Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 2 w Ropie, potwierdzając swoją dominację w tej dziedzinie. Uczniowie tej placówki nie od dziś należą do ścisłej krajowej czołówki — przypomnijmy, że w zeszłym roku zajęli 3. miejsce w Polsce, a indywidualnie Karol Hudzik wywalczył tytuł najlepszego zawodnika finału ogólnopolskiego.
Na drugim miejscu uplasowała się drużyna z ZSP w Łosiu, a na trzecim — z SP w Racławicach.
W klasyfikacji indywidualnej podium należało całkowicie do uczniów z Ropy. Tytus Gębarowski okazał się bezkonkurencyjny i sięgnął po pierwsze miejsce. Tuż za nim uplasował się Igor Ruman, a trzecie miejsce zdobyła Amelia Lisowicz. To kolejny dowód na świetne przygotowanie uczniów ZSP nr 2 zarówno w teorii, jak i praktyce.
Zwycięska drużyna z Ropy już niebawem będzie reprezentować powiat gorlicki na kolejnym szczeblu rywalizacji. Trzymamy kciuki za ich dalsze sukcesy i życzymy, aby ponownie zawalczyli o podium na poziomie wojewódzkim, a może i krajowym.
Gratulujemy wszystkim uczestnikom dzisiejszego finału — za wiedzę, determinację i sportową postawę. Dla młodych ludzi udział w takich zawodach to nie tylko okazja do rywalizacji, ale przede wszystkim realna lekcja odpowiedzialności i bezpieczeństwa na drodze.



![Uczniowie z Ropy to dominatorzy tych zawodów od lat [FOTO/VIDEO] zdjęcie przedstawia rowerzystę w kasku który na hali sportowej pokonuje przeszkody](https://static2.halogorlice.info/data/articles/xl-uczniowie-z-ropy-to-dominatorzy-tych-zawodow-od-lat-foto-1744311475.jpg)



![Czy to było włamanie? Policja na ul. Kochanowskiego [FOTO] zdjęcie przedstawia policyjny radiowóz](https://static2.halogorlice.info/data/articles/sm-16x9-wlamanie-do-mieszkania-1770408598.jpg)
![Kino Helios | Repertuar na bieżący tydzień [6-12 lutego] Zdjęcie przedstawia plakaty filmów wyświetlanych w kinie Helios w Nowym Sączu](https://static2.halogorlice.info/data/articles/sm-16x9-kino-helios-repertuar-na-biezacy-tydzien-6-13-luty-1770321237.jpg)



![Kino Kolory | Repertuar na bieżący tydzień [6 lutego -15 lutego] Zdjęcie przedstawia plakaty filmów wyświetlanych w Kinie Kolory w Gorlicach](https://static2.halogorlice.info/data/articles/sm-16x9-kino-kolory-repertuar-na-biezacy-tydzien-6-lutego-15-lutego-1770320447.jpg)
![Kino Legenda | Repertuar na bieżący weekend [6-8 lutego] Zdjęcie przedstawia plakaty filmów wyświetlanych w kinie Legenda w Gorlicach](https://static2.halogorlice.info/data/articles/sm-16x9-kino-legenda-repertuar-na-biezacy-weekend-6-8-lutego-1770319715.jpg)
![Kino Farys | Repertuar na bieżący tydzień [6 -10 lutego 2026] Zdjęcie przedstawia plakaty filmów wyświetlanych w kinie Farys w Bieczu](https://static2.halogorlice.info/data/articles/sm-16x9-kino-farys-repertuar-na-biezacy-tydzien-6-10-lutego-2026-1770319268.jpg)

![Mój przyjaciel Masaj w Gorlicach. Elżbieta Wiejaczka o życiu w tanzańskiej wiosce [FOTO/VIDEO] zdjęcie przedstawia kobietę z czerwonymi koralami i mikrofonem przy ustach](https://static2.halogorlice.info/data/articles/sm-16x9-moj-przyjaciel-masaj-w-gorlicach-elzbieta-wiejaczka-o-zyciu-w-tanzanskiej-wiosce-foto-1769200543.jpg)

![Rozpoczął się 34. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy [PROGRAM] zdjęcie przedstawia dwóch chłopaków na ulicy](https://static2.halogorlice.info/data/articles/sm-16x9-rozpoczal-sie-34-final-wielkiej-orkiestry-swiatecznej-pomocy-program-1769336771.jpg)






![Gorlice. Zdarzenie pojazdów na ul. Sikorskiego. Są ranni [FOTO/VIDEO] zdjęcie przedstawia karetkę pogotowia, dwa rozbite samochody](https://static2.halogorlice.info/data/articles/sm-16x9-gorlice-zdarzenie-drogowe-na-ul-sikorskiego-1770374499.jpg)
![Ten kierowca zostawił chyba mózg w domu [VIDEO] zdjęcie przedstawia samochody na jezdni](https://static2.halogorlice.info/data/articles/sm-16x9-ten-kierowca-zostawil-chyba-mozg-w-domu-1770279643.jpg)
Napisz komentarz
Komentarze