Podwyższona niestabilność oznacza oczywiście, że w trakcie dnia w niektórych miejscach kraju dojdzie do rozwoju komórek konwekcyjnych, które będą mogły generować wyładowania atmosferyczne.
Burze powstaną przede wszystkim w obrębie chłodnego frontu, który we środę nie będzie znajdował się jeszcze w naszej części Polski. Rozwój burz będzie możliwy także w miejscach lokalnej zbieżności wiatru, przez co poszczególne burze będą cechowały się sporą lokalnością.
Niektóre z wyliczeń modeli numerycznych sugerują, że lokalna zbieżność wiatru może pojawić się w centralnej Małopolsce i to tam spodziewajmy się ewentualnego rozwoju komórek.
W naszym rejonie większa szansa na opad, w tym i burze, będzie w czwartek, lecz w przypadku powstania burzy we środę w Małopolsce nie można wykluczyć, że do nas również dana komórka dojdzie lub przejdzie w pobliżu.
Temperatura maksymalna we środę wzrośnie do około 22 stopni w północnej części powiatu, w południowej 18-20. Zachmurzenie będzie umiarkowane lub duże. Wiatr będzie dość silny lub umiarkowany z południa.
Grafika:
- spodziewany wzrost temperatury powietrza we środę o 16 CEST.
Środa będzie najcieplejszym dniem u nas od blisko 3 tygodni i jednocześnie najcieplejszym dniem w tym tygodniu.
Miłego dnia!

Napisz komentarz
Komentarze