Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
ReklamaZapisy na bezpłatne aparaty słuchowe - Gorlice, ul. Sienkiewicza 36 - tel. 18 353 82 66/ 501 700 244
Reklama Nowe mieszkania na sprzedaż "Osiedle Szklane Tarasy" - Gorlice, ul. Kapuścińskiego
ReklamaKup swój wymarzony rower w IwoBike - Gorlice, ul. Michalusa 1
Reklama TERMIX, znicze, wkłady, kwiaty - Przedmieście Dolne 73, Biecz - telefon 607 063 057 lub 501 569 020
Reklama Zapraszamy na zakupy do Delikatesów Szubryt w Gorlicach przy ul. Kościuszki

Co? Gdzie? Halo! [WTOREK, 12 sierpnia 2025]

Podziel się
Oceń

Nie przegap tego, co ważne! Każdego dnia podpowiadamy, gdzie warto się wybrać i co ciekawego dzieje się w powiecie gorlickim. W naszym cyklicznym przeglądzie znajdziesz aktualne wydarzenia, które mogą Cię zainteresować – zarówno te duże, jak i bardziej kameralne.
Zdjęcie przedstawia dziewczynkę uczącą się na zajęciach makramy
Dziś makrama dla małych rączek z Miejską Biblioteką Publiczną.

Autor: ilustracyjne/halogorlice.info

 

WTOREK, 12 sierpnia 2025

Imieniny obchodzą:

Lech, Anicet, Aniceta, Bądzsław, Cyriak, Digna, Eunomia, Euzebiusz, Fotyn, Herkulan, Hilaria, Innocenty, Joanna, Julian, Julianna, Klara, Largus, Leonida, Łukasz, Makary, Wiktoria.

Dziś jest Dzień Pracoholików

Pracoholizm to z pewnością nie powód do dumy, dlatego dzień ten nie ma na celu gloryfikowania uzależnienia od pracy, ale uświadomienie jego skutków. Tak jak każde inne uzależnienie, łącznie z narkomanią czy alkoholizmem, pracoholizm stopniowo wyniszcza człowieka fizycznie i psychicznie.

Dziś jest Międzynarodowy Dzień Młodzieży

Młodzi ludzie są pełni energii i zapału. Międzynarodowy Dzień Młodzieży organizowany co roku ma na celu aktywizację młodych, aby działali na rzecz lokalnych środowisk. W tym dniu rządzącyskupiają się na wymyśleniu programów polepszających sytuację młodzieży w danym kraju.

Dziś jest Światowy Dzień Słonia

Światowy Dzień Słoni zapoczątkowany został w 2012 roku przez Elephant Reintroduction Foundation oraz twórców filmu „Powrót do lasu”. Jego celem jest zwrócenie uwagi na problem zmniejszającej się populacji słoni azjatyckich i afrykańskich.

Kalendarz słoneczny: 

  • Wschód słońca: 5:13
  • Zachód słońca: 20:08
  • to 224 dzień roku, do końca pozostało 141 dni
     

Pogoda. Powiat gorlicki

 

 

Repertuar kin (12 sierpnia):

Kino Kolory w Gorlicach:
  • Smerfy: Wielki film – 11:00
  • O psie, który jeździł koleją 2 – 12:40, 16:00
  • Pan wilk i spółka 2 – 14:20, 17:40
  • Naga broń – 19:30
  • Zniknięcia – 21:00
Kino Farys w Bieczu:
  • Smerfy: Wielki film – 15:00
  • O psie, który jeździł koleją 2 – 17:00
  • Fantastyczna 4: Pierwsze kroki – 20:00
Kino Helios w Nowym Sączu:
  • O psie, który jeździł koleją 2 – 10:00, 11:00, 12:15, 13:20, 15:45, 17:30
  • Zniknięcia / Napisy – 15:30, 18:30, 21:00
  • 13 dni do wakacji – 12:45, 19:45, 21:45
  • Zakręcony piątek 2 – 11:30
  • Zakręcony piątek 2 / Napisy – 19:30
  • Pan Wilk i spółka 2 – 10:30, 13:00, 14:30, 17:00
  • Vinci 2 – 14:50, 18:00, 20:45
  • Naga broń / Napisy – 19:00, 21:15
  • Fantastyczna 4: Pierwsze kroki / Napisy  – 16:30
  • Smerfy. Wielki film – 10:20
  • Życie Chucka / Napisy – 14:00

 

Gorlice. Wydarzenia i Wystawy

 

Miejska Biblioteka Publiczna w Gorlicach zaprasza dzieci na bezpłatne zajęcia animacyjne organizowane w ramach akcji „Lato z Biblioteką 2025”.

 

Gorlickie Centrum Kultury zaprasza na zajęcia w świetlicach osiedlowych.

 

Gorlickie Centrum Kultury zaprasza na zajęcia w świetlicach osiedlowych.

 

Gorlickie Centrum Kultury zaprasza na zajęcia w świetlicach osiedlowych.

 

Gorlickie Centrum Kultury zaprasza na zajęcia w świetlicach osiedlowych.

 

Młodzieżowy Dom Kultury w Gorlicach zaprasza dzieci i młodzież na wakacyjne zajęcia.

 

Wystawa „Poczet władców polskich”, którą będzie można obejrzeć w Galerii Sztuki Dwór Karwacjanów w Gorlicach, to zestaw edukacyjnych plakatów, pojawiających się jako cykliczny dodatek do czasopism Wydawnictwa Sukurs z Warszawy.

 

Muzeum Dwory Karwacjanów i Gładyszów w Gorlicach zaprasza na wystawę Jerzego Murawskiego pt. Drugi powrót jeźdźców apokalipsy.

 

Dziki Projekt i Muzeum Dwory Karwacjanów i Gładyszów w Gorlicach zapraszają na wystawę pt. Dzika Sztuka. Artyści dla przyrody. Jest to wystawa malarstwa na rzecz Fundacji Dziki Projekt.

 

Muzeum Regionalne PTTK w Gorlicach zaprasza do obejrzenia wystawy czasowej zatytułowanej „Sztuka okopowa”. To wyjątkowe wydarzenie wpisuje się w oficjalne obchody 110. rocznicy Bitwy Gorlickiej.

 

Bielanka. Wystawy

 

Ośrodek Kultury Gminy Gorlice zaprasza na wystawę Justyny Maksymczak pt. Mapa, której nie było.

 

Szymbark. Wystawy

 

Muzeum Dwory Karwacjanów i Gładyszów w Gorlicach zaprasza na wystawę pt. Z formą w ogrody II.

 

Po paru latach przerwy powraca niezwykłe spotkanie ze sztuką. Na wspólnej wystawie spotkają się wybitni twórcy współczesnej rzeźby polskiej, wykładowcy Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie.

 

Muzeum Dwory Karwacjanów i Gładyszów w Gorlicach zaprasza na wystawę pt. Rzeźba Antoniego Bolka z Załęża, która jest ze zbiorów Muzeum Regionalnego im. dr S. Kadyiego w Jaśle i  Muzeum Ziemi Sądeckiej w Nowym Sączu.

 

Wysowa-Zdrój. Wystawy

 

Centrum Produktu Turystycznego i Kulturowego Beskidu Gorlickiego zaprasza na wystawę Joanny Zająć.

 

Gładyszów. Wydarzenia

 

Gminny Ośrodek Kultury w Uściu Gorlickim zaprasza na kreatywne warsztaty plastyczne w Gładyszowie.

 

Biecz. Wydarzenia

 

Wakacyjne szaleństwo z Bieckim Centrum Kultury!

 

Dominikowice. Wydarzenia

 

Taniec Życia - Ruch, Zdrowie, Radość zaprasza dzieci od 12 r. życia na warsztaty tańców pogórzańskich i rzeszowskich z Zespołem Beskidy z Dominikowic.

 

Klęczany. Wydarzenia

 

Ośrodek Kultury Gminy Gorlice filia w Klęczanach zaprasza na wakacyjne zajęcia.

 

Łużna. Wydarzenia

 

Gminny Ośrodek Kultury w Łużnej zaprasza wszystkich Wakacjuszy – małych i dużych – do wspólnej zabawy!

 

Trzcinica. Wystawy

 

Skansen Archeologiczny Karpacka Troja w Trzcinicy zaprasza na wystawę pt. Drewniane Łuki Historyczne - rekonstrukcje wykonane przez Bogusława Popka.

 


Napisz komentarz

Komentarze

ReklamaAeroklub Podhalański Nowy Sącz - przejmij stery i zostań pilotem - szkoelnie samolotowe - szkolenie szybowcowe - szkolenie do licencji samolotowej - szkolenie dodatkowe - ZADZWOŃ 18 444 84 09
ReklamaNowe mieszkania na sprzedaż, Osiedle "Szklane Tarasy" - Gorlice, ul. Kapuścińskiego
AKTUALNOŚCI
Reklama
Reklama
POPULARNE
Reklama
zachmurzenie duże

Temperatura: 9°C Miasto: Gorlice

Ciśnienie: 1023 hPa
Wiatr: 17 km/h

Reklama
OSTATNIE KOMENTARZE
Autor komentarza: CypisekTreść komentarza: Ale dla tych ohydnych kurników zwanych galeriami parking zawsze się znajdzie. Gorlice są już tak bardzo zapaskudzone architektonicznie, że patrzeć się nie chce.Data dodania komentarza: 3.10.2025, 08:08Źródło komentarza: Jest pozwolenie na budowę bloku przy ul. Kościuszki 13. W planach kolejny budynek [FOTO/WIZUALIZACJA]Autor komentarza: AdamTreść komentarza: Jakby w innym miejscu nie można było tyle sypiących się kamienic w rynku i pustych a nie przy takiej ruchliwej drodze choreData dodania komentarza: 2.10.2025, 13:23Źródło komentarza: Jest pozwolenie na budowę bloku przy ul. Kościuszki 13. W planach kolejny budynek [FOTO/WIZUALIZACJA]Autor komentarza: jaTreść komentarza: IDEALNIE będzie pasowal do pozostałych obok zabytkówData dodania komentarza: 2.10.2025, 12:52Źródło komentarza: Jest pozwolenie na budowę bloku przy ul. Kościuszki 13. W planach kolejny budynek [FOTO/WIZUALIZACJA]Autor komentarza: PotockiTreść komentarza: O kolejny Blok na Zawodzie bez parkingu … Domyślam się że wykonanie będzie równie tragiczne jak bloku przy Kościuszki 34 . Popękane ściany i brak parkingu . O obiecanym placu zabaw ten pan też zapomniał .. najważniejsze że pan burmistrz uważa to za słuszną budowlę w tym miejscu . Ciekawe kiedy na rynku powstanie nowy blokData dodania komentarza: 2.10.2025, 11:59Źródło komentarza: Jest pozwolenie na budowę bloku przy ul. Kościuszki 13. W planach kolejny budynek [FOTO/WIZUALIZACJA]
Reklama SANTANDER PARTNER - placówka partnerska nr 1 | Kredyty: gotówkowe, konsolidacyjne, hipoteczne, dla firm, leasing | GORLICE, ul. Legionów 12