Ponad sto bibliotek, tysiące głosów
W drugiej edycji plebiscytu udział mogły wziąć biblioteki publiczne, pedagogiczne i szkolne z całego kraju. Do rywalizacji zgłosiło się ponad sto placówek, a łączna liczba oddanych głosów przekroczyła 75 tysięcy! To pokazuje, że miłość do książek i chęć wspierania lokalnych bibliotek wcale nie słabnie.
Głosowanie trwało niemal rok (od czerwca 2024 do maja 2025) i budziło emocje zarówno wśród uczniów, jak i dorosłych czytelników. Ostatecznie to właśnie gorlicka biblioteka uplasowała się na piątym miejscu w Polsce, wyprzedzając dziesiątki innych renomowanych placówek.
Sukces na wagę złota
Na podium znalazły się m.in. Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Iłży oraz Biblioteka Akademii Bialskiej, ale miejsce w pierwszej piątce dla szkolnej biblioteki z Gorlic to ogromne wyróżnienie. Zwłaszcza że, jak podkreślają organizatorzy, w pierwszej dziesiątce znalazły się tylko trzy szkolne biblioteki. Obok Gorlic doceniono jeszcze szkołę podstawową w Zawierciu.
Dlaczego to takie ważne?
Biblioteka szkolna to nie tylko półki pełne książek. To także miejsce spotkań, rozwijania pasji, odkrywania literatury i nauki krytycznego myślenia. W dobie szybkiej informacji i internetu to właśnie biblioteki uczą cierpliwości, pogłębiania wiedzy i czerpania przyjemności z czytania.
Gorlicka szkoła udowodniła, że jej biblioteka to nie tylko przestrzeń z książkami, ale przede wszystkim serce życia szkolnego. I choć tym razem zabrakło jej kilku kroków do podium, to wysokie, piąte miejsce w skali całego kraju jest powodem do dumy zarówno dla uczniów, jak i całej lokalnej społeczności.
Źródło info: Powiat Gorlicki, granice.pl







![Mecz „na musiku”. MKS Gorlice kontra BEMKE Wadowice [RETRANSMISJA] zdjęcie przedstawia mężczyzn na boisku do koszykówki](https://static2.halogorlice.info/data/articles/sm-16x9-mecz-na-musiku-mks-gorlice-kontra-bemke-wadowice-retransmisja-1770578128.jpg)

![Te miejscowości nie będą miały w tym tygodniu prądu [HARMONOGRAM WYŁĄCZEŃ] zdjęcie przedstawia słup energetyczny](https://static2.halogorlice.info/data/articles/sm-16x9-te-miejscowosci-nie-beda-mialy-w-tym-tygodniu-pradu-harmonogram-wylaczen-1770530002.png)


![Gmina Gorlice. Koło Gospodyń Wiejskich obchodzi 75-lecie istnienia [FOTO] zdjęcie przedstawia uczestników biorących udział w jubileuszu 75 lecia KGW w Bystrej](https://static2.halogorlice.info/data/articles/sm-16x9-gmina-gorlice-kolo-gospodyn-wiejskich-obchodzi-75-lecie-istnienia-foto-1770496601.jpg)




![Rozpoczął się 34. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy [PROGRAM] zdjęcie przedstawia dwóch chłopaków na ulicy](https://static2.halogorlice.info/data/articles/sm-16x9-rozpoczal-sie-34-final-wielkiej-orkiestry-swiatecznej-pomocy-program-1769336771.jpg)





![Gorlice. Zdarzenie pojazdów na ul. Sikorskiego. Są ranni [FOTO/VIDEO] zdjęcie przedstawia karetkę pogotowia, dwa rozbite samochody](https://static2.halogorlice.info/data/articles/sm-16x9-gorlice-zdarzenie-drogowe-na-ul-sikorskiego-1770374499.jpg)
Napisz komentarz
Komentarze