Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
ReklamaZapisy na bezpłatne aparaty słuchowe - Gorlice, ul. Sienkiewicza 36 - tel. 18 353 82 66/ 501 700 244
ReklamaFejklowicz, Gorlice, ul Chopina 38,  - Artykuły elektryczne - oświetlenie LED - kable i przewody - osprzęt elektroinstalacyjny - telewizja przemysłowa - systemy alarmowe - aparatura modułowa
ReklamaKup swój wymarzony rower w IwoBike - Gorlice, ul. Michalusa 1
ReklamaHydrotech - skład budowlany, stacja diagnostyczna, mechanika pojazdowa, wulkanizacja - Siedliska 116, tel. 513 184 054 | Kwiaciarnia Gabi - dekoracje kościołów, dekoracje samochodów ślubnych, dekoracje sal weselnych, bukiety ślubne i okolicznościowe - ul. Węgierska 5, Bobowa, tel. 510 199 110
Reklama Podaruj dzieciom dom! Zostań rodziną zastępczą - Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie, ul. Słoneczna 7, Gorlice, tel. 18 352 53 80
Reklama Życzymy Wam, aby te Święta Bożego Narodzenia były pełne ciepła, spokoju i rodzinnej atmosfery. Niech magia wigilijnego wieczoru przyniesie radość, a świąteczne dni będą czasem odpoczynku i refleksji. Oby nadchodzący Nowy Rok był czasem realizacji marzeń, sukcesów i wielu niezapomnianych chwil. Wesołych Świąt i szczęśliwego Nowego Roku! życzą Rada Nadzorcza, Zarząd i Pracownicy Baku Spółdzielczego w Gorlicach
Reklama Najserdeczniejsze życzenia z okazji Świąt Bożego Narodzenia. Niech narodzenie Chrystusa wniesie w codzienność radość, spokój i odnowioną nadzieję, a dom wypełni miłością, która jednoczy i umacnia. Niech ten wyjątkowy czas będzie pełen dobra, ciepła rodzinnych spotkań oraz wewnętrznego światła, któe prowadzi przez cały nadchodzący rok. Składa Tomasz Płatek Radny Sejmiku Małopolskiego

Jesienne wieczory z książką. Poznaj październikowe polecajki bibliotekarzy

Podziel się
Oceń

Październik przynosi ze sobą zapach pieczonych jabłek, złote liście wirujące na wietrze i coraz dłuższe wieczory. To idealna pora, by z kubkiem herbaty i kocem znaleźć się w świecie literatury. Gorliccy bibliotekarze przygotowali zestaw książek, które doskonale wpiszą się w jesienny klimat – od historii pełnych emocji po opowieści, które rozgrzeją serce.
Zdjęcie przedstawia książki wśród jesiennych dekoracji
Sprawdźcie jesienne propozycje na październikowe wieczory z książką.

Autor: ilustracyjne/halogorlice.info

 

Jak co miesiąc zachęcamy Was do przejrzenia oferty książek, które już czekają na Was w MBP im. S. Gabryela w Gorlicach. Co proponują Bibliotekarze? Oto ich podpowiedzi!

Daj mi znak

Beata Mituś poleca młodzieży książkę pt. Daj mi znak. Autorka, Anna Sortino przedstawia w publikacji historię dorastania i odkrywanie kultury Głuchych, jej piękna i różnorodności, ale też letnią przygodę, wakacyjny obóz i pragnienie znalezienia wspólnego języka między bohaterami.

(Nie) jestem odważny

Anna Nigborowicz poleca młodszym Czytelnikom książkę pt. (Nie) jestem odważny, autorstwa Timothy’ego Knapmana. Jest to ciepła i wzruszająca opowieść o małym smoku Benku, który uczy się odwagi.

Matilde

Gabriela Walus poleca książkę pt. Matilde, której autorem jest R.A. Olek. Jest to zaskakująca opowieść o miłości, przyjaźni i stracie, która stanowi pierwszy tom serii Niemra.

Francja: radość życia

Tomasz Hryc poleca książkę pt. Francja: radość życia. Autorka reportażu, Cathy Yandell zabiera Czytelników w fascynującą podróż po współczesnej Francji, dzieli się swoimi doświadczeniami i przybliża historię i kulturę tego kraju.

Jedyna: biografia Karoliny Lanckorońskiej

Ewa Tempińska poleca książkę pt. Jedyna: biografia Karoliny Lanckorońskiej, autorstwa Marcina Wilka. Jest to wielowymiarowy portret arystokratki, podróżniczki i kolekcjonerki sztuki, a jej losy są opowieścią  o odwadze i poświęceniu dla innych.

Sekretne życie pisarzy

Urszula Karasińska poleca książkę pt. Sekretne życie pisarzy. Jest to fascynująca powieściowa łamigłówka, której autorem jest Guillaume Musso.

Ostatni niedźwiedź

Barbara Szczepanik rekomenduje książkę pt. Ostatni niedźwiedź, której autorką jest Hannah Gold. Jest to poruszająca historia, która nie tylko pokazuje, że każdy z nas ma siły, by coś w świecie zmienić, ale także w delikatny sposób zwraca uwagę na tematykę zmian klimatu i wymierania gatunków.

(Nie)odnalezione

Natalia Karasińska poleca książkę pt. (Nie)odnalezione, autorstwa A.E. Szumskiej. Główną bohaterką, tej trzymającej w napięciu powieści, jest Diana Minska, której życie naznaczone jest przemocą, manipulacją i problemami z pamięcią.

 

Źródło info: MBP w Gorlicach

 


Napisz komentarz

Komentarze

ReklamaAQUAPLAST - rynny, pokrycia dachowe
ReklamaNowe mieszkania na sprzedaż, Osiedle "Szklane Tarasy" - Gorlice, ul. Kapuścińskiego
AKTUALNOŚCI
Reklama
Reklama
POPULARNE
zdjęcie przedstawia wilka Wilk w przysiółku Podwójtowie porwał psa. Zabezpieczcie zwierzęta i gospodarstwa przed drapieżnikiem Przed momentem odebraliśmy poruszający telefon od jednej z naszych czytelniczek z Libuszy, z przysiółka Podwójtowie, w powiecie gorlickim. Kobieta zadzwoniła roztrzęsiona, bo – jak relacjonuje – dziś kilkadziesiąt minut wcześniej, około godz. 16 pod jej dom podszedł wilk i porwał psa. To zdarzenie, choć dotyczy konkretnego miejsca, brzmi jak ostrzeżenie dla wielu mieszkańców mniejszych miejscowości, gdzie domy stoją na otwartym terenie, a posesje bywają nieogrodzone.Data dodania artykułu: 22.12.2025 18:34Liczba komentarzy artykułu: 4Liczba pozytywnych reakcji użytkowników do artykułu: 10zdjęcie przedstawia dwóch chłopców idących w komeżkach po ulicy miasta Rozpoczyna się wizyta duszpasterska w parafiach Gorlic [PORZĄDEK KOLĘDY] Społeczność parafian w Gorlicach poszukuje już informacji, gdzie i o której godzinie pojawią się księża w ramach wizyty duszpasterskiej. Poniżej publikujemy porządek kolędy w mieście dla parafii, które udostępniły harmonogram. W przypadku dwóch wspólnot na oficjalny plan nadal czekamy, dlatego warto śledzić ogłoszenia parafialne i komunikaty w gablotach.Data dodania artykułu: 26.12.2025 11:36Liczba pozytywnych reakcji użytkowników do artykułu: 9zdjęcie przedstawia dom rozświetlony światełkami Dom gorlickich Griswoldów znów rozświetlony [FOTO] Na ul. Stróżowskiej w Gorlicach znów zrobiło się jasno jak w filmie. „Chatka gorlickich Griswoldów” została rozświetlona i od razu zaczęła przyciągać wzrok kierowców przejeżdżających tą trasą.Data dodania artykułu: 24.12.2025 18:39Liczba komentarzy artykułu: 6Liczba pozytywnych reakcji użytkowników do artykułu: 9
Reklama
zachmurzenie duże

Temperatura: -2°C Miasto: Gorlice

Ciśnienie: 1013 hPa
Wiatr: 9 km/h

Reklama SANTANDER PARTNER - placówka partnerska nr 1 | Kredyty: gotówkowe, konsolidacyjne, hipoteczne, dla firm, leasing | GORLICE, ul. Legionów 12