Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
ReklamaAparaty słuchowe? Sprawdź u nas bezpłatnie jakie będą najlepsze dla Ciebie! Badanie słuchu? u nas są wszystkie badania dzieci i dorosłych - Gorlice, ul. 11 Listopada 27/1.9, tel. 510 500 802
ReklamaFejklowicz, Gorlice, ul Chopina 38,  - Artykuły elektryczne - oświetlenie LED - kable i przewody - osprzęt elektroinstalacyjny - telewizja przemysłowa - systemy alarmowe - aparatura modułowa
ReklamaZnajdź swój wymarzony rower w IwoBike
Reklama Zapraszamy na zakupy do Delikatesów Szubryt w Gorlicach przy ul. Kościuszki
ReklamaHydrotech - skład budowlany, stacja diagnostyczna, mechanika pojazdowa, wulkanizacja - Siedliska 116, tel. 513 184 054 | Kwiaciarnia Gabi - dekoracje kościołów, dekoracje samochodów ślubnych, dekoracje sal weselnych, bukiety ślubne i okolicznościowe - ul. Węgierska 5, Bobowa, tel. 510 199 110
Reklama

Pomóż pomagać. Przecież to takie proste

Podziel się
Oceń

Akcja Paczuszka dla Maluszka ruszyła w Zespole Szkół nr 1 w Gorlicach. Zbiórka potrwa do 31 stycznia, a jej celem jest wsparcie miejsc, które na co dzień pomagają innym. W tym roku społeczność szkoły kieruje pomoc do Rodzinnego Domu Dziecka „W ogrodzie” w Lisowie, niespełna 20 km od Gorlic.
zdjęcie przedstawia choinkę, przed którą stoją dwie dziewczyny
Akcja Paczuszka dla Maluszka w Zespole Szkół nr 1 w Gorlicach

Autor: ZS nr 1 w Gorlicach

 

Paczuszka dla Maluszka to inicjatywa oparta na prostym, symbolicznym geście. Uczestnicy przygotowują paczkę darów, a w zamian zabierają tekturową „paczuszkową” bombkę, będącą znakiem udziału w zbiórce. Od dziś na holu Zespołu Szkół nr 1 w Gorlicach stoi choinka z bombkami fundacji, pod którą można zostawiać przygotowane paczki.

Zespół Szkół nr 1 w Gorlicach zdecydował, że wsparcie trafi do Rodzinnego Domu Dziecka „W ogrodzie” w Lisowie. W placówce przebywa obecnie 7 podopiecznych w wieku od 2 do 23 lat, w tym troje z niepełnosprawnościami. Przed świętami pod opiekę domu dziecka ma trafić jeszcze dwójka dzieci w wieku 3 i 4 lata, co zwiększa bieżące potrzeby placówki.

Zasady udziału są jasne, wystarczy kupić coś z listy potrzebnych rzeczy, przygotować paczkę i zostawić ją pod „akcyjną” choinką w szkolnym holu. Organizatorzy zachęcają do estetycznego zapakowania darów, choć nie jest to obowiązkowe. Najważniejsze jest, by produkty były nowe i nieużywane.

W zbiórce liczą się przede wszystkim artykuły higieniczne, takie jak kremy, szampony, mydła czy żele do kąpieli, a także chemia gospodarcza: proszki, płyny, kapsułki do prania, tabletki do zmywarki i środki czystości. Z uwagi na potrzeby podopiecznych Rodzinnego Domu Dziecka „W ogrodzie” szczególnie mile widziane są pieluszki w rozmiarach 4 i 5 oraz mokre chusteczki dziecięce. Ważną częścią listy są także kosmetyki dla skóry atopowej, w tym szampony i żele przeznaczone do AZS oraz produkty z emolientami, kremy, balsamy i preparaty do kąpieli.

W związku z planowanym przyjęciem nowych podopiecznych organizatorzy proszą również o wsparcie w formie pościeli oraz ubrań. Potrzebne są rzeczy dla 3-letniego chłopca w rozmiarze 116 oraz dla 4-letniej dziewczynki w rozmiarze 122. To elementy, które mogą realnie ułatwić placówce przygotowanie się na przyjęcie dzieci jeszcze przed końcem świątecznego okresu.

Koordynatorką akcji w gorlickiej Górce jest Karolina Stabach. Po rozmowach z przedstawicielem placówki dysponuje ona także listą konkretnych produktów rekomendowanych przez specjalistów, m.in. dermatologów i trychologów. Osoby, które chcą zasponsorować wskazane kosmetyki, mogą skontaktować się bezpośrednio z koordynatorką.

Zbiórka ma zachęcać młodzież do zachowań prospołecznych i wrażliwości na potrzeby innych. Organizatorzy liczą też na zaangażowanie klas i pomysł wspólnej „paczki klasowej”, która może stać się okazją do integracji i wspólnego działania.

Szczegóły ogólnopolskiej inicjatywy dostępne są na oficjalnej stronie akcji paczuszkadlamaluszka.pl. Zbiórka w Zespole Szkół nr 1 w Gorlicach potrwa do 31 stycznia.

 

Akcja Paczuszka dla Maluszka w Zespole Szkół nr 1 w Gorlicach, źródło: ZS nr 1 W Gorlicach

 

Akcja Paczuszka dla Maluszka w Zespole Szkół nr 1 w Gorlicach, źródło: ZS nr 1 W Gorlicach

 

Akcja Paczuszka dla Maluszka w Zespole Szkół nr 1 w Gorlicach, źródło: ZS nr 1 W Gorlicach

 

Akcja Paczuszka dla Maluszka w Zespole Szkół nr 1 w Gorlicach, źródło: ZS nr 1 W Gorlicach

 


Napisz komentarz

Komentarze

ReklamaAQUAPLAST - rynny, pokrycia dachowe
ReklamaNowe mieszkania na sprzedaż, Osiedle "Szklane Tarasy" - Gorlice, ul. Kapuścińskiego
Reklama9. edycja Budżetu Obywatelskiego Województwa Małopolskiego - 15 maja - 16 czerwca
ReklamaStylowe Wnętrza - Ropa 1275, tel. 733 920 260 - Oferujemy: wizualizacje 3D, fachowe doradztwo. U nas kupisz: płytki, ceramikę, kabiny, wanny, armaturę łazienkową, meble i wyposażenie łazienkowe. SPRAWDŹ OFERTĘ
AKTUALNOŚCI
Reklama
POPULARNE
ReklamaZnajdujemy się w Jankowej k. młyna, w budynku stacji PKP. Z nami Wybudujesz ,Wykończysz, Wyremontujesz. Największy wybór materiałów budowlanych w regionie. Kontakt: 18 479 14 13 / 692 700 673
Reklama
zachmurzenie duże

Temperatura: 18°C Miasto: Gorlice

Ciśnienie: 1002 hPa
Wiatr: 14 km/h

Reklama Nowe mieszkania na sprzedaż - Szklane Tarasy, Gorlice, ul. Kapuścińskiego