Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama Sklep z artykułami elektrycznymi: oświetlenie LED, kable i przewody, gniazda i łączniki, rozdzielnice, telewizja przemysłowa, alarmy, aparatura modułowa. Hurtownia. Znakomita jakość w najlepszej cenie! ;)
ReklamaZapraszamy do zakupów u wiodącego sprzedawcy rowerów elektrycznych - Iwo Bike w Gorlicach
Reklama Zapraszamy na zakupy do Delikatesów Szubryt w Gorlicach przy ul. Kościuszki
Reklama Zespół Szkół Technicznych im. Wincentego Pola w Gorlicach - REKRUTACJA - sprawdź ofertę
ReklamaZostań uczniem Zespołu Szkół Zawodowych w Gorlicach - trwa rekrutacja 2025/26

Makieta " Bitwy Gorlickiej" po renowacji

Podziel się
Oceń

Urząd Miasta w Gorlicach potwierdził, iż zakończona została renowacja makiety plastycznej "Bitwy Gorlickiej". Od 20 lat jest ona stałą częścią ekspozycji poświęconej Przełomowi Gorlickiemu i znajduje się na terenie Muzeum Regionalnego PTTK w Gorlicach. Projekt ten udało się zrealizować dzięki pomocy Małopolskiego Instytutu Kultury w ramach Małopolskiego Programu Obchodów "100-lecia I Wojny Światowej".

Makieta licząca 2,5 m na 5 m podkryta została nowymi oznaczeniami, które wyraźnie określają linie frontu, drogi, wzniesienia i miejscowości związane z wydarzeniami Bitwy Gorlickiej. Wszyscy pamiętamy, jak atrakcyjne dla zwiedzających były elementy elektroniki na tejże makiecie- one także w ostatnim czasie zostały zmodernizowane, dla lepszej jeszcze jakości analizy makiety.

Na potrzeby zwiedzających przygotowano także wydane po polsku, niemiecku, angielsku i węgiersku zestawy pocztówek zatytułowane " Wystawa pamiątek gorlickich. Bitwa Gorlicka 1915".

Prace renowacyjne wykonała Drukarnia Glinik Roberta Huka.

Źródło i zdjęcia: UM Gorlice 

Powiązane galerie zdjęć:


Napisz komentarz

Komentarze

ReklamaAQUAPLAST - rynny, pokrycia dachowe
ReklamaPrace wysokościowe - szybko, solidnie i sprawnie - Adam Piątkiewicz Alp-Lin
ReklamaNowe mieszkania na sprzedaż, Osiedle "Szklane Tarasy" - Gorlice, ul. Kapuścińskiego
AKTUALNOŚCI
ReklamaZnajdujemy się w Jankowej k. młyna, w budynku stacji PKP. Z nami Wybudujesz ,Wykończysz, Wyremontujesz. Największy wybór materiałów budowlanych w regionie. Kontakt: 18 479 14 13 / 692 700 673
Reklama
POPULARNE
Reklama
pochmurnie

Temperatura: 11°C Miasto: Gorlice

Ciśnienie: 1023 hPa
Wiatr: 5 km/h

Reklama SANTANDER PARTNER - placówka partnerska nr 1 | Kredyty: gotówkowe, konsolidacyjne, hipoteczne, dla firm, leasing | GORLICE, ul. Legionów 12