Strażacy 584 razy alarmowani byli do miejscowych zagrożeń, 58 razy uczestniczyli w gaszeniu pożarów i 13 razy wyjeżdżali do alarmów fałszywych. W tym samym okresie w 2014 roku strażacy interweniowali 471 razy do miejscowych zagrożeń, gasili 20 pożarów i 4 razy wyjeżdżali do alarmów fałszywych.
Najwięcej interwencji bo aż 508 było związane z nietypowym zachowaniem się zwierząt i owadów w tym usuwanie gniazd szerszeni oraz os zagrażających mieszkańcom.
Silny wiatr w 18 przypadkach przyczynił się do działań ratowniczych a powodem były powalone drzewa.
W analizowanym okresie czasu strażacy 19 razy usuwali skutki wypadków i kolizji drogowych.
W okresie wakacyjnym odnotowano dwa duże pożary tj. pożar paliwa alternatywnego z Zakładzie Zagospodarowania Odpadami „Empol” w Gorlicach oraz pożar zabudowań gospodarczych w miejscowości Śnietnica. Aż 33 pożary zakwalifikowano jako umyślne podpalenia.
W lipcu i sierpniu strażacy gasili 21 pożarów traw i nieużytków oraz 21 pożarów w obiektach mieszkalnych jedno i wielorodzinnych a także 3 pożary powstałe w budynkach gospodarczych. We wszystkich akcjach ratowniczo gaśniczych w analizowanym okresie czasu brało udział 873 samochody pożarnicze i 3910 strażaków.
W miesiącu lipcu i sierpniu Komenda Powiatowa PSP w Gorlicach wraz z Gorlickim Wodnym Ochotniczym Pogotowiem Ratunkowym zorganizowała trzy szkolenia dla strażaków ratowników OSP z zakresu działań przeciwpowodziowych oraz ratownictwa na wodach. Szkolenie ukończyło 106 strażaków. W ramach akcji „Bezpieczne Wakacje - Otwarte Strażnice” Jednostkę Ratowniczo – Gaśniczą w Gorlicach odwiedziło dwie zorganizowane grupy łącznie 61 dzieci.
info:mł. bryg. Dariusz Surmacz







![Ponad 400 biegaczy na starcie 34. Biegu Sylwestrowego w Gorlicach [FOTO/VIDEO] zdjęcie przedstawia dużą grupę osób, które wybiegają ze startu imprezy na ulicy](https://static2.halogorlice.info/data/articles/sm-16x9-ponad-400-biegaczy-na-starcie-34-biegu-sylwestrowego-w-gorlicach-foto-video-1767185267.jpg)
![Sylwester oczami psa. Jak pomóc mu przetrwać tę noc? [PORADNIK] zdjęcie przedstawia wystraszonego psa w noc sylwestrową](https://static2.halogorlice.info/data/articles/sm-16x9-sylwester-oczami-psa-jak-pomoc-mu-przetrwac-te-noc-poradnik-1767143224.png)
![Co? Gdzie? Halo! Imprezy sylwestrowe w regionie [ŚRODA, 31 grudnia 2025] zdjęcie przedstawia fajerwerki na tle miasta](https://static2.halogorlice.info/data/articles/sm-16x9-co-gdzie-halo-srodowe-pozegnanie-roku-2025-sroda-31-grudnia-2025-1767135780.jpg)

![Nowica. Audi zakończyło jazdę w rowie [FOTO] zdjęcie przedstawia pojazd w rowie, obok strażacy](https://static2.halogorlice.info/data/articles/sm-16x9-nowica-niebezpieczne-zdarzenie-z-udzialem-pojazdu-osobowego-foto-1767140854.jpg)
![Od nowego roku bezpieczniej w powiecie gorlickim [FOTO] zdjęcie przedstawia nowoczesną karetkę pogotowia ratunkowego](https://static2.halogorlice.info/data/articles/sm-16x9-nowoczesny-ambulans-wzmocni-system-ratownictwa-w-gorlicach-foto-1767125205.jpg)


![Rozpoczyna się wizyta duszpasterska w parafiach Gorlic [PORZĄDEK KOLĘDY] zdjęcie przedstawia dwóch chłopców idących w komeżkach po ulicy miasta](https://static2.halogorlice.info/data/articles/sm-16x9-rozpoczyna-sie-wizyta-duszpasterska-w-parafiach-gorlic-porzadek-koledy-1766745547.jpg)
![Dom gorlickich Griswoldów znów rozświetlony [FOTO] zdjęcie przedstawia dom rozświetlony światełkami](https://static2.halogorlice.info/data/articles/sm-16x9-dom-gorlickich-griswoldow-znow-rozswietlony-foto-1766597958.jpg)





![Harmonogram spowiedzi przedświątecznej [LISTA PARAFII] Zdjęcie przedstawia konfesjonał](https://static2.halogorlice.info/data/articles/sm-16x9-harmonogram-spowiedzi-przedswiatecznej-lista-parafii-1765974024.jpg)


Napisz komentarz
Komentarze