Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
ReklamaAparaty słuchowe? Sprawdź u nas bezpłatnie jakie będą najlepsze dla Ciebie! Badanie słuchu? u nas są wszystkie badania dzieci i dorosłych - Gorlice, ul. 11 Listopada 27/1.9, tel. 510 500 802
Reklama SANTANDER PARTNER - placówka partnerska nr 1 | Kredyty: gotówkowe, konsolidacyjne, hipoteczne, dla firm, leasing | GORLICE, ul. Legionów 12
ReklamaZnajdź swój wymarzony rower w IwoBike
ReklamaHydrotech - skład budowlany, stacja diagnostyczna, mechanika pojazdowa, wulkanizacja - Siedliska 116, tel. 513 184 054 | Kwiaciarnia Gabi - dekoracje kościołów, dekoracje samochodów ślubnych, dekoracje sal weselnych, bukiety ślubne i okolicznościowe - ul. Węgierska 5, Bobowa, tel. 510 199 110
Reklama
Reklama Podaruj dzieciom dom! Zostań rodziną zastępczą - Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie, ul. Słoneczna 7, Gorlice, tel. 18 352 53 80

Przeprawa dla życia na ratunek Karolkowi, na trasie 35 załóg

Podziel się
Oceń

Dziś (25.07.) z gorlickiego Rynku wystartował I Gorlicki Rajd Terenowy. Inauguracyjna edycja tej imprezy została dedykowana Karolkowi, chłopczykowi z wadą serca, dla którego przez ostatnie kilka tygodni organizowane są zbiórki pieniędzy mające zapewnić mu specjalistyczne leczenie. Na starcie pojawiło się 35 wieloosobowych załóg, które przez 2 dni będą zmagać się z prawie 100 kilometrową, terenową trasą.

 

Zainteresowanie imprezą przerosło chyba oczekiwania organizatorów, bo wszystkie samochody ledwo pomieściły się na płycie gorlickiego Rynku. Pojawiły się załogi z różnych zakątków kraju, widać że zainteresowanie naszą okolicą jest bardzo duże.

Pomysłodawca rajdu, Mariusz Pietrzycki dziękował uczestnikom za bardzo liczne przybycie. Razem z Burmistrzem Gorlic, Rafałem Kulką towarzyszyli zawodnikom przy starcie na tą trudną ale i zarazem ciekawą trasę. Samochody mają do pokonania prawie 100 kilometrowy dystans, na którym wytyczono 90 wskazówek orientacyjnych.

Podczas trwania rajdu każda załoga musi odpowiedzieć na 12 pytań i wykonać 16 zdjęć fotopunktów, znajdujących się na trasie przejazdu. Na zakończenie dzisiejszego etapu załogi zawitają do Izb, gdzie znajduje się biwak.

 

 

Powiązane galerie zdjęć:


Napisz komentarz

Komentarze

Kotka Niedomowa 28.07.2015 17:57
Johny, Tych 20-30 widzów pod kasztelem to chyba naliczyłeś razem z członkami grupy rekonstrukcyjnej przebranymi za żołnierzy z czasów bitwy pod Gorlicami??;)A co do samego rajdu - było niesamowicie i nawet niegościnność Pana Wójta na mecie nie zdołała przysłonić ogólnego bardzo pozytywnego wrażenia!:) Trasa, uczestnicy, organizacja rajdu, klimat, no i przede wszystkim cel - pomoc Karolkowi - warte były brania udziału w tym wydarzeniu! Dziękuję za wspólną przygodę!

Johny 26.07.2015 13:46
Szczytny cel dla Karolka i świetna impreza! Było bardzo fajnie, czasem widowiskowo, mokro i błotno. Burmistrz i Gorlice pokazały klasę! Szkoda tylko, że pan wójt na zakończeniu w niedzielę nie zbyt miło przywitał nasze "czyste" samochody pod Kasztelem w Szymbarku gdzie była trybuna, na której wystąpiły prawie same gwiazdy lokalnej polityki otwierając nowe miejsce w pejzażu naszego terenu... Widzów było może z 20 - 30 osób. Dzięki wójtowi "brudasy w liczbie 70 osób" odjechały... No ale zakończono rajd pod stadionem w Gorlicach. Gdzie już było wesoło, miło i serdecznie.

ReklamaAQUAPLAST - rynny, pokrycia dachowe
ReklamaNowe mieszkania na sprzedaż, Osiedle "Szklane Tarasy" - Gorlice, ul. Kapuścińskiego
AKTUALNOŚCI
Reklama
Reklama
POPULARNE
ReklamaStand-up Grzegorz Dolniak - Kino Farys w Bieczu - 29 marca 2026
Reklama
zachmurzenie duże

Temperatura: 4°C Miasto: Gorlice

Ciśnienie: 998 hPa
Wiatr: 7 km/h

Reklama Nowe mieszkania na sprzedaż - Szklane Tarasy, Gorlice, ul. Kapuścińskiego