Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama SANTANDER PARTNER - placówka partnerska nr 1 | Kredyty: gotówkowe, konsolidacyjne, hipoteczne, dla firm, leasing | GORLICE, ul. Legionów 12
ReklamaZapraszamy do zakupów u wiodącego sprzedawcy rowerów elektrycznych - Iwo Bike w Gorlicach
Reklama Zapraszamy na zakupy do Delikatesów Szubryt w Gorlicach przy ul. Kościuszki
Reklama Zespół Szkół Technicznych im. Wincentego Pola w Gorlicach - REKRUTACJA - sprawdź ofertę
ReklamaZostań uczniem Zespołu Szkół Zawodowych w Gorlicach - trwa rekrutacja 2025/26

Pierwsze zadanie z budżetu obywatelskiego zakończone

Podziel się
Oceń

Zakończył się remont ulicy Krasińskiego (bocznej) przeprowadzony w ramach projektu Budżetu Obywatelskiego. Remont tego krótkiego odcinka ulicy tuż przy boisku Szkoły Podstawowej nr 4 miał za zadanie jej przebudowę celem pozyskania dodatkowych miejsc parkingowych oraz poszerzenie dla lepszej dostępności dla służb ratunkowych.

Projekt ten decyzją Burmistrza Witolda Kochana został zrealizowany mimo iż uzyskał on drugie miejsce w głosowaniu lokując się za projektem budowy boiska wielofunkcyjnego przy ulicy Lipowej, którego ostateczna lokalizacja została zmieniona na ulicę Wrońskich.

Przebudowana została szerokość jezdni z 3m na 5m, na długości 100 m, zakończona nowym małym placem manewrowym  z dodatkowymi  miejscami postojowymi. Wzdłuż ulicy powstały nowe dodatkowe miejsca parkingowe również dla niepełnosprawnych, nowe chodniki dla pieszych oraz wydzielone miejsce na gromadzenie segregowanych odpadów komunalnych. Nie jest to jednak wystarczające dla osiedla o tak gęstej zabudowie. Mieszkańcy nadal parkują samochody na chodniku blokując całkowicie przejście pieszym.

Równocześnie został przeprowadzony kapitalny remont magistrali wodociągowej, biegnącej w obszarze prowadzonych robót budowlanych, z której zaopatrywani w wodę są mieszkańcy trzech bloków oraz budynki prywatne.

Remont tego odcinka podobnie jak i całej ulicy Krasińskiego był i jest nadal potrzebny. Przypomnijmy, że budynki jak i sama ulica Krasińskiego to jedyna ulica w mieście,  która nie została zniszczona podczas walk w Gorlicach w dniach 15 listopada 1914 do 2 maja 1915. Można by powiedzieć, że w ramach obchodów 100-lecia wielkiej bitwy pod Gorlicami należałby się jej całkowity remont od skrzyżowania z ulicami Ogrodową i Legionów do skrzyżowania z ulicą Słowackiego.

W tegorocznym budżecie obywatelskim znalazły się projekty: Remont chodnika wraz z budową miejsc postojowych przy ulicy Konopnickiej– zwycięzca w głosowaniu,modernizacja stadionu OSiR im. Maksymiliana Kumorkiewicza – drugie miejsce. Pomimo iż regulamin przewidywał wykonanie dwóch zadań, w projekcie budżetu na rok 2015 przewiduje również renowacje najstarszej kapliczki w mieście przy ulicy Krętej oraz modernizację osiedlowego placu zabaw przy ulicy Krasińskiego.

Adrian Wokurka

Powiązane galerie zdjęć:


Napisz komentarz

Komentarze

ReklamaAQUAPLAST - rynny, pokrycia dachowe
ReklamaPrace wysokościowe - szybko, solidnie i sprawnie - Adam Piątkiewicz Alp-Lin
ReklamaNowe mieszkania na sprzedaż, Osiedle "Szklane Tarasy" - Gorlice, ul. Kapuścińskiego
AKTUALNOŚCI
ReklamaZnajdujemy się w Jankowej k. młyna, w budynku stacji PKP. Z nami Wybudujesz ,Wykończysz, Wyremontujesz. Największy wybór materiałów budowlanych w regionie. Kontakt: 18 479 14 13 / 692 700 673
Reklama
POPULARNE
ReklamaAdvertisement
zachmurzenie duże

Temperatura: 13°C Miasto: Gorlice

Ciśnienie: 1010 hPa
Wiatr: 10 km/h

OSTATNIE KOMENTARZE
Autor komentarza: NormalnyTreść komentarza: Skończ już proszę cieData dodania komentarza: 4.05.2025, 17:04Źródło komentarza: Spektakularna rekonstrukcja Bitwy pod Gorlicami przyciągnęła tłumy [FOTO]Autor komentarza: JakTreść komentarza: Słaba organizacja i lokalizacja zlotu. Organizatorzy jak i fotoreporterzy skupili się tylko na pojazdach ulokowanych na płycie rynku. Reszta została pominięta i zapomniana. Co do nagród i wyróżnień to prawie wszystkie zabrali właściciele pojazdów z poza powiatu a nawet województwa. Przykre jest to dla właścicieli powiatu gorlickiego bo przynajmniej wydawało by się że jest to zlot gorlickich zabytków. A niestety wyglądało to całkiem inaczej. Porażka na całej linii....Data dodania komentarza: 4.05.2025, 15:47Źródło komentarza: Gorlicka Majówka z Klasykami: tłumy w rynku, błysk chromu i zapach benzynyAutor komentarza: KrisTreść komentarza: Takie kropienie dobre na grządki.Wczoraj też tylko pokropiło i na tym koniec.Wczoraj na Słowacji okolice Svidnika czyli nie tak daleko od Polskiej granicy burza za burza konkretne opady,przyjechałem do Koniecznej sucho.Klimkowka już całkiem wyschnie.Data dodania komentarza: 4.05.2025, 10:56Źródło komentarza: Niedziala ze zmienną pogodą, jak będzie po południu? [PROGNOZA POGODY NA DZIŚ]Autor komentarza: JakTreść komentarza: Niestety ale muszę przyznać że zlot oprócz tego że było mnóstwo samochodów i motocykli wypadł słabo pod względem organizacyjnym. Miejsce na jego organizacje nie trafione, zbyt mało miejsca na płycie rynku. Samochody porozrzucane w innych lokalizacjach. Rejestracja nie sumienną i dokładna. Osobiście miałem kilka pojazdów z czego zarejestrowano połowę. Co to rozstrzygnięcia i ogłoszenia wyników, prawie wszystkie wyróżnienia czy nagrody przypadły pojazdom z poza powiatu Gorlickiego. Uważam że jest to nie fer w stosunku do osób będących właścicielami mieszkających w powiecie Gorlickim.Data dodania komentarza: 4.05.2025, 08:57Źródło komentarza: Gorlicka Majówka z Klasykami: tłumy w rynku, błysk chromu i zapach benzyny
Reklama Nowe mieszkania na sprzedaż - Szklane Tarasy, Gorlice, ul. Kapuścińskiego