Kasztelską publiczność powitali dyrektor Zespołu Szkół w Szymbarku, Marek Dziedziak oraz p.o. kierownika oddziału Ośrodka Konferencyjno-Wystawienniczego „Kasztel w Szymbarku”, Ewa Piotrowska Kukla.
Ten niezwykły poetycko-muzyczny koncert poświęcony Ojczyźnie przygotowany został przez nauczycieli Anną Hajduk-Zielińską oraz Grzegorza Fiegę. Patriotyzm wyrażamy szacunkiem wobec symboli narodowych, pamięci o przodkach, pielęgnowaniu tradycji. Nie sposób też liczyć wybitnych poematów i pieśni, które w szczególny sposób trafiają do serc Polaków i nie pozwalają zapomnieć za co kochamy naszą Ojczyznę.
Występ zespołu „Kantylena” stanowił piękną wiązankę wierszy, poematów dedykowanych Ojczyźnie. Słuchaliśmy dojrzałe interpretacje utworów m. in. Cypriana Kamila Norwida i Wisławy Szymborskiej. Każda z tych deklamacji spuentowana była muzycznym dodatkiem. Młodzi wykonawcy zespołu „Kantylena” z wielką wyczuciem i ekspresją interpretowali pieśni i piosenki z nurtu patriotycznego. Wszystkie kończyły się zasłużonymi brawami, ale „Warszawskie dzieci” i finałowa piosenka „ Ja to mam szczęście” sprawiły , że wszyscy poczuliśmy dreszcze.
Przypomnijmy, że zespół „Kantylena” działa już 10 lat. Prowadzony jest przez Grzegorza Fiegę, a skład jego stanowią uczniowie i uczennice Zespołu Szkół w Szymbarku. Obecnie aktywnie działa w nim 35 osób, z czego większość to laureaci licznych konkursów wokalnych. Jest to wiec kuźnia talentów muzycznych, co bez wątpienia potwierdziła brawami publiczność szymbarskiego Kasztelu.
Iwona Warzycka







![Fura za okrąglutki milion euro. Czy będzie ją można zobaczyć w Gorlicach? [FOTO] zdjęcie przedstawia ekran komputera na którym widać samochód](https://static2.halogorlice.info/data/articles/sm-16x9-fura-za-okraglutki-milion-euro-czy-bedzie-ja-mozna-zobaczyc-w-gorlicach-foto-1770141181.jpg)


![To oni napisali najpiękniejsze „Listy do Sąsiada”. Poznajcie laureatów [FOTO] Zdjęcie przedstawia uczestników konkursu i urzędników](https://static2.halogorlice.info/data/articles/sm-16x9-nagrody-w-konkursie-list-do-sasiada-wreczone-poznalismy-laureatow-z-gorlickich-szkol-foto-1770118007.jpg)


![Przerwa w dostawie wody w Gorlicach [AKTUALIZACJA] Zdjęcie przedstawia kran z wodą](https://static2.halogorlice.info/data/articles/sm-16x9-przerwa-w-dostawie-wody-w-gorlicach-1770105180.jpg)
![Co? Gdzie? Halo! Ferie, bal oraz warsztaty teatralne w Bieczu [WTOREK, 3 lutego 2026] zdjęcie przedstawia dzieci na scenie](https://static2.halogorlice.info/data/articles/sm-16x9-co-gdzie-halo-ferie-bal-oraz-warsztaty-teatralne-w-bieczu-wtorek-3-lutego-2026-1770072077.jpg)


![Mój przyjaciel Masaj w Gorlicach. Elżbieta Wiejaczka o życiu w tanzańskiej wiosce [FOTO/VIDEO] zdjęcie przedstawia kobietę z czerwonymi koralami i mikrofonem przy ustach](https://static2.halogorlice.info/data/articles/sm-16x9-moj-przyjaciel-masaj-w-gorlicach-elzbieta-wiejaczka-o-zyciu-w-tanzanskiej-wiosce-foto-1769200543.jpg)
![Rozpoczął się 34. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy [PROGRAM] zdjęcie przedstawia dwóch chłopaków na ulicy](https://static2.halogorlice.info/data/articles/sm-16x9-rozpoczal-sie-34-final-wielkiej-orkiestry-swiatecznej-pomocy-program-1769336771.jpg)







Napisz komentarz
Komentarze